POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [23.02.2020, 19:31:42] • Świnoujście

Mistrzostwa Polski w Pływaniu Zimowym

Mistrzostwa Polski w Pływaniu Zimowym

fot. Organizator

W sobotę 22.02.2020 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Zimowym Pływaniu na jeziorze Szlomiok w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. To jedne z najtrudniejszych i ekstremalnych zawodów dla pływaków. Nie tylko walczy się z oporem wody lecz także z temperaturą, która ma poniżej 4 stopni Celsjusza.

Już poraz trzeci nasze miasto reprezentowało 4 zawodników z sekcji pływania zimowego Polskiego Ratownictwa Wodnego: Sebastian Stempel - 250 m 26 miejsce w czasie 0:05,16 min.; Paweł Kradyna 500 m 15 miejsce w czasie 0:09,07 min.; Michał Stefaniak - 500 m 9 miejsce w czasie 0:07,56 oraz Klaudiusz Stępniewski - 750 m 27 miejsce w czasie 0:17,40 min. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe z przed roku. Wystartowała rekordowa liczba zawodników 250 w konkurencjach na 100 m, 250 m, 500 m, 750 m i 1000 m.

Mistrzostwa Polski w Pływaniu Zimowym

fot. Organizator

Sympatyków zimowego pływania przybywa z roku na rok co sprawia, że dyscyplina się u nas w Polsce szybko rozwija. Zawody organizowane są w różnych częściach Polski, a w nich biorą udział nie tylko dorośli lecz również dzieci i młodzież. Dlatego Międzynarodowa Organizacja Pływania Zimowego (ISA) doceniła nasz kraj i w roku 2021 w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie.

Polskie Ratownictwo Wodne


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

PAn. • Środa [26.02.2020, 22:59:19] • [IP: 178.238.245.**]

Jestem pełen uznania i podziwu za hart ducha i oczywiście fizyczne przygotowanie. Gratulacje. Pozdrawiam Piotr

Malwa • Wtorek [25.02.2020, 10:12:09] • [IP: 37.47.181.**]

Brawo chłopaki!! :))

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■