POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.12.2019, 02:44:43] • zachodniopomorskie

Więcej cudzoziemców

Na koniec października tego roku w Zachodniopomorskiem było 29,8 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń emerytalnego i rentowych w ZUS. To niemal 4,5 tys. więcej niż na koniec kwietnia.

W Szczecinie jest 23,2 tys. ubezpieczonych obcokrajowców (w kwietniu było ich 19,6 tys.). W Koszalinie na przestrzeni sześciu miesięcy liczba cudzoziemców także się zwiększyła z 5,8 tys. do 6,6 tysiąca. W całym kraju pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalno-rentowego w ZUS jest 683,2 tysiąca (na koniec kwietnia było ich niemal 610 tys.).

Najliczniejszą grupą w dalszym ciągu są obywatele Ukrainy, których w Szczecinie zostało zgłoszonych niemal 19 tys., w Koszalinie 5,3 tysiąca. W kraju również najwięcej zatrudnionych jest mieszkańców Ukrainy, których liczba na koniec października sięgnęła prawie 514 tysięcy. Liczną grupę cudzoziemców stanowią także Białorusini, których pracuje 1119 w Zachodniopomorskiem. Nie brakuje u nas też pracowników z odległych krajów, jak Tadżykistan, Meksyk czy Malezja. Ponad 800 obcokrajowców, a dokładnie 821, prowadzi w województwie działalność gospodarczą. I w tej grupie też największą reprezentacją są Ukraińcy, bo 214 z nich zajmuje się własnym biznesem.

Karol Jagielski
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 10 listopada Urząd Miasta Świnoujście i Terenowy Punkt Paszportowy będą nieczynne Drodzy mieszkańcy i goście Świnoujścia, informujemy, że zgodnie z Kodeksem pracy – w poniedziałek 10 listopada 2025 r. Urząd Miasta Świnoujście oraz Terenowy Punkt Paszportowy będą nieczynne. W razie konieczności załatwienia bieżących spraw, zapraszamy Państwa w piątek 7 listopada lub w środę 12 listopada ■ W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■