POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [19.08.2008, 07:56:14] • Region

Kolejowy paraliż

Kolejowy paraliż

Dzieci jadące na wakacje do Międzyzdrojów czekały na dworcu w Goleniowie(fot. Wojtek Basałygo )

Ponad stu pasażerów wszystkich wieczornych pociągów ze i do Świnoujścia utknęła na trasie w okolicach Goleniowa. Wszystkie elektryczne składy stanęły z powodu kradzieży i zniszczenia trakcji elektrycznej. Zdezorientowani pasażerowie utknęli w pociągach na dobre.

- Zostaliśmy poinformowani przez obsługę pociągu że opóźnienie będzie trwało około 120 minut i może się przedłużyć. Nie ma żadnej komunikacji zastępczej – mówi Wiesław Janiak – pasażer pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście.

Kolejowy paraliż

Wszystkie pociągi jadące w stronę Świnoujścia stanęły na stacji w Goleniowie(fot. Wojtek Basałygo )

Pociągi dalekobieżne miały przynajmniej dwugodzinne opóźnienia, bo właśnie tyle czasu trzeba było na naprawienie awarii i rozładowanie ruchu.


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Czwartek [21.08.2008, 11:54:03] • [IP: 79.189.157.**]

ja jechalam dwa dni wczesniej z Miedzyzdrojow do Szczecina, w Goleniowie stalismy dlugo az przyszedl konduktor i powiedzial, ze bbyl wypadek pod szczecinem (pociag najechal na drezyne) i nie pojedziemy dalej ale juz jest zorganizowana komunikacja autobusowa. WYleglismy przed dworzec a tam 1 (SLOWNIE JEDEN) ogorek PKSu zapchany do granic mozliwosci. Pytam Pani ktora stala w mundurku PKP a gdzie kolejne, na co pani mowie" Nie wiem" i tak stalismy w tym golewniowie w deszczu i zimnie kolejna godzine az nadjechal nasz wybawca, ktory po zaladowanniu ludzi zapytal pasazerow " a dokad my wlasciwie jedziemy?"... POLSKA...

Gość • Środa [20.08.2008, 21:59:33] • [IP: 217.97.199.*]

a co wtedy robili panowie ze Straży Ochrony Koleii?

Gość • Środa [20.08.2008, 18:49:30] • [IP: 77.253.106.**]

to sie moglo wszedzie zdarzyc, tak jak awarie i wielkie korki na lotniskach, wiec po cholere tyle piany z pyskow...

Gość • Wtorek [19.08.2008, 17:33:36] • [IP: 195.116.25.**]

Nam tunel jest nie potrzebny. Nawet jak będzie to i tak nieczynny.

Gość • Wtorek [19.08.2008, 16:23:38] • [IP: 77.8.87.***]

Szkoda, ze Niemcy nie potrafia tak krasc jak Polacy. Ukradli by wam to miasto na wyspie, na ktora nie umiecie od 60 lat zbudowac normalnej przeprawy. Kolej wam zbudowano a i tak nie jedzie, moze i tunel wam zbudowac ?? Jak by ukradli miasto to i problemow byloby mniej.

Gość • Wtorek [19.08.2008, 15:00:09] • [IP: 217.97.199.*]

A to własnie. .POLSKA!!niedługo pociag kolejarzom ukradą a oni nie bedą iedzieli..bucha, ha,

Gość • Wtorek [19.08.2008, 13:06:47] • [IP: 80.245.179.***]

pokazy są o 19 na basenie północnym

Gość • Wtorek [19.08.2008, 12:41:19] • [IP: 83.12.138.***]

zajebiscie bylo;p biedni musieli dac herbate i kawe za ri :p ojjjj tylko po co swlqaczyli grzejniki w pociagu na tyle godzin;/

Dębiec • Wtorek [19.08.2008, 12:25:56] • [IP: 195.117.222.**]

ja utknąłem w Goleniowie z IC y Warszawy do swinoujscie najpierw mowili ze opoznienie wyniesie 40minut po 20 powiedzieli ze 80minut a po godzinie czekania konduktor mi powiedzial ze jeszcze przynajmniej 2h na szczescie przyjechalem z kolega jego autem...

Gość • Wtorek [19.08.2008, 12:06:59] • [IP: 80.245.190.**]

ej wiecie gdzie dzisiaj i jutro są pokazy Monster Track Stunt ? bo widziałem jak jechałem plakaty na mieście

anna • Wtorek [19.08.2008, 12:06:27] • [IP: 80.245.178.***]

Byłam w tym pociagu... sklad ruszył po 22. Podroz ze Szczecina trwala 4 godziny...!

Gość • Wtorek [19.08.2008, 12:03:33] • [IP: 88.156.234.***]

Europa to nie tylko dobrobyt, czyste kible za darmo, . W Europie jestes gosciem i Europejczykiem, ale jak masz kase.Dziadostwa, glupich decyzji i wielkiej biedy oraz brudu tam tez nie brakuje. ale nie kazdy to widzi i rozumie...

Gość • Wtorek [19.08.2008, 12:03:03] • [IP: 78.129.197.**]

Gość • Wtorek [19.08.2008, 09:03] • [IP: 92.42.117.***] W Europie zachodniej tj. Niemcy, Francuzi czy nawet włosi, to są dopiero złodzieje! Polak może kradnie ale na małą skale, a nasi sąsiedzi wyrywają miliardy euro roczne...

Gość • Wtorek [19.08.2008, 09:46:03] • [IP: 93.94.184.***]

Już niedługo się zakończy problem PKP ze Świnoujścia lub do.Bynajmniej Niemiecka kolej odciąży ten bastion Ruskiego systemu.Po wielkich szarpaniach warszawki(z małej litery bo są tyle warci) musieli ustąpić bo wstyd był wielki.Nareszcie Świnoujski skansen, zmieniać się będzie na europejski kurort.Brudne kible, zdezelowany sprzęt, bród, smród i pijany personel, musi odejść do historii lub otworzyć się na połączenia za Ural.Jesteśmy niestety w Europie i to nas motywuje do pokazania naszego miasta Świnoujście z jak najlepszej strony.A firmie Emilbus powodzenia i rozwoju bo zasługuje na to.

Gość • Wtorek [19.08.2008, 09:15:18] • [IP: 93.94.185.***]

Szybka reakcja z Emilbusa, bezplatna reklama, no cóż reklama dżwignią handlu

Gość • Wtorek [19.08.2008, 09:03:42] • [IP: 92.42.117.***]

Polacy to w dużej części złodzieje, to swinie. Policja do kitu.

Gość • Wtorek [19.08.2008, 08:30:43] • [IP: 77.113.100.***]

EMILBUS 0913213100

Gość • Wtorek [19.08.2008, 08:27:11] • [IP: 77.113.100.***]

TRASA Z GOLENIOWA DO SWINOUJSCIA JEST OBSLUGIWANA PRZEZ FIRME EMILBUS PO UPRZEDNIEJ REZERWACJI MIEJSC 6O1799082, 0913100.PRZYSTANEK Z POD CMENTARZA PRZENIESIONY Z POWODU REMONTU MOSTU NA RONDO NA WOJSKA POLSKIEGO{PRZY SKLEPIE}

Gość • Wtorek [19.08.2008, 08:10:53] • [IP: 195.117.222.*]

z goleniowa busem do szczecina i po kłopocie

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■