POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.11.2019, 23:53:45] • Świnoujście

175. parkrun - pobiegli dla Niepodległej

175. parkrun - pobiegli dla Niepodległej

fot. Tomasz Szafrański

Zanim poranek przywitałał nas zimnym, deszczowym, ponurym dzień dobry, to wieczór w przededniu był naprawdę gorący… , a wszystko za sprawą tradycyjnego już wypieku rogalików. Robota paliła nam się w rękach (dobrze, że robota, a nie co innego), temperaturę podgrzewał rozpalony do czerwoności piekarnik, a my wyrabialiśmy ciasto, wałkowaliśmy, nadziewaliśmy i wypiekaliśmy dla Was nasze „parkrunowe rogaliki”. Bardzo mocno zastanawialiśmy się też nad pogodą, która niestety sprawdziła się tym razem co do joty. No cóż, nie zawsze musi być słońce, a deszczu w naszym klimacie przecież nigdy nie za dużo.

Choć przez całe lata święta patriotyczne kojarzyły nam się z powagą i lekkim patosem, to teraz zdecydowanie przełamujemy ten stereotyp i udowadniamy, że 11 Listopada to święto radości. Pogodowo to był taki typowy listopadowy dzień z szaroburym niebem i siąpiącym deszczem, ale nastrojowo było zupełnie inaczej. Biel i czerwień zagościła w parku na czas parkrunu, a patriotyczne pieśni z głośnika uprzyjemniały nam czas. Było naprawdę wesoło i ciepło, a to za sprawą naszych gorących serc i naprawdę radosnego nastroju. Po krótkiej rozgrzewce w rytmie marszowych utworów na starcie stanęło 86-ściu patriotów i patriotek ( nie licząc naszych czworonożnych towarzyszy) i na znak dany przez Zastępcę Prezydenta Miasta - Barbarę Michalską wszyscy zwarci i gotowi wyruszyli w trasę, niekoniecznie marszowym krokiem, choć byli i tacy, którym się to udało:D. Na mecie zameldowali się nieco ochlapani, bardziej lub mniej zmęczeni, ale w tym samym składzie w którym ruszyli i chyba z odpowiednią ilością endorfin.
Teraz przechodzimy do statystyk i oto co nam dzisiaj się zadziało.:D

175. parkrun - pobiegli dla Niepodległej

fot. Tomasz Szafrański

Największymi łasuchami ( a było co zajadać) okazali się panowie:
Dariusz Romanowski 19,57
Robert Rumistrzewicz 20,49
Maciej Gołębiowski 22,28
oraz panie:
Karolina Romańska 24,17
Monika Murawska 25,13
Teresa Domalewska 25,42
Według współczynnika wieku dzisiaj najlepsi byli:
Teresa Domalewska 74,45%
Ryszard Pilz 69,29%
Dariusz Romanowski 68,42%
Gościliśmy uczestników z Namysłowa i Nysy, miło nam, że znaleźliście czas aby nas odwiedzićD. Padło 8 rekordów życiowych, a 5 osób przeżyło z nami swój debiut. Wszystkim bez wyjątku życzymy dalszych sukcesów na biegowych, parkrunowych ścieżkach, a za dzisiejsze zmagania z parkrunową piątką w ten deszczowy i zimny dzień składamy ogromne gratulacje!!!
Szczegółowe wyniki można znaleźć tu: https://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…

Dzisiaj także uhonorowaliśmy brawami i dyplomami najwytrwalszych parkrunerów. Karolina i Zuzanna Romańskie miały podwójny powód do świętowania, ponieważ juniorka Zuzia ma za sobą 10, a mama Karolina 100 przebiegniętych parkrunów. Dyplom odebrał również Mariusz Małocha, który ma za sobą 100 parkrunowych sobót w biegu!!! Miło nam także poinformować, że Monika Murawska 150 razy wspólnie z nami rozpoczynała weekend i nie zapominała o tym, że nasz parkrunowy psi weteran Loyd potrzebuje porannego rozruchu. Zaznaczyć tu także trzeba, że jubilaci mają za sobą także niejeden wolontariat.:D Jesteście wspaniali!

175. parkrun - pobiegli dla Niepodległej

fot. Tomasz Szafrański

Dziękujemy wszystkim 16 wolontariuszom za włożony trud w organizację dzisiejszego parkrun Świnoujście, a na szczególne podziękowania zasługuje pan Wiesław Król ze świnoujskich „Świrów”, debiutujący w roli prowadzącego stawkę na rowerzeDe, który spisał się naprawdę wspaniale. Dziękujemy Urzędowi Miasta Świnoujście za ufundowanie pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników 175 biegu o co zatroszczył się Zastępca Prezydenta Miasta - Paweł Sujka (z powodu wyjazdu nie mógł być z nami obecny). Jak zawsze ślemy ciepłe uśmiechy w stronę parkrun Polska i Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. za całoroczne wsparcie.

Biegajmy bez względu na pogodę pamiętając, że najważniejsza jest pogoda ducha, dlatego już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie 16 listopada!!!
My jak zawsze jesteśmy i miło nam będzie jeśli zdecydujecie się na poranek z parkrunem!
Zapraszamy!!!

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [10.11.2019, 08:19:45] • [IP: 185.210.39.***]

Wspaniale biało-czerwono

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Joanna Agatowska uzyskałą absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■