iswinoujscie.pl • Niedziela [17.08.2008, 09:54:36] • Świnoujście
Coraz więcej os

fot. Sławomir Ryfczyński
Zwykle mieliśmy problem z komarami. W tym roku tych owadów jest zaskakująco mało. Ze względu na nową firmę, która prowadzi akcję odmarzania a także pogodę, która nie sprzyja komarom. Aura sprzyja natomiast innym uciążliwym owadom. Są nimi osy, których w te wakacje jest multum.
Te uciążliwe owady przeszkadzają i mieszkańcom i turystom.
- Nie można spokojnie posiedzieć w kawiarni, ani nawet zjeść drożdżówki na ulicy – mówi jedna z turystek. Zaraz zlatuje się pełno os. Boimy się użądlenia. Tym bardziej, że tyle mówi się teraz o uczuleniach.

fot. Sławomir Ryfczyński
Strażacy odbierają mnóstwo telefonów dotyczących tych owadów. Jadą, jeśli ktoś wykryje gniazdo owadów.
- Mamy specjalny sprzęt: kombinezom i środki owadobójcze – mówią strażacy. – Likwidujemy gniazda, bo są bardzo niebezpieczne dla ludzi.
źródło: www.iswinoujscie.pl
do holery
do mnie tez przyjechala straz jak rok temu mialam szerszenie na podworku, ale preparat musialam sama kupic (50zl). teraz przez te osy żadko z domu wychodze bo jestem uczulona i moje dziecko prawdopodobnie tez a te osy sa poprostu WSZEDZIE
A może jest okazja zarobić pare groszy i zabrac sie za" odosianie"?Firma od tepienia komarów chyba rozmnożyła osy, bo jest ich w tym roku wyjątkowo dużu!!
A ja powiem, ze przyjeżdżają!! W zeszłym roku miałam gniazdo os w piwnicy, przyjechali w przeciągu 15 minut od zgłoszenia. Tę akcję na zdjęciu też widziałam! Nie jest to żadna bujda!
Gościu z 20.09 ja nie piszę o pożarze tylko nawiązuję do artykułu.Tutaj napisali, że jeżdżą na wezwanie jeśli ktoś wykryje gniazdo os, a to nie jest prawda.
Ja tam na tej kanapie siedziałem xD a co było później lepiej nic nie mówić
Jak ci się kolo dypy zapali to zobaczysz jaka straż jest szlachetna..?! oni ryzykują swoje życie...dla takich jak ty...malkontentów. i się o nic nie pytają.
Z tym przyjeżdżaniem strażaków to bujda.Jak dzwoniłam do nich, że znajoma ma gniazdo os na działce na werandzie to podali mi numer tego pana od komarów, bo oni nie zajmują się tym.Ok, może być pan od komarów, ktory za 150 zł zniszczy gniazdo, ale nie piszcie bzdur, że straż taka szlachetna i jeżdzi do wezwań.
Nie lepiej od razu napisac : mamy sprzęt a nie mamy środków owadobójczych. Po co od razu kłamac
No a pieniądze na to wszystko to skąd? Pisda? czy Po?
To prawda jest ich za dużo !!
my ostatnio dwa gniazda koło domu sami wytrulismy czarnym rajdem na osy i szerszenie. jedno gniazdo odcieliśmy od gałęzi po wytruciu-jest ogromne, wielkości piłki. moge wypożyczyć jesli ktoś chciałby sfotografować problem. gniazda są tworzone jedno za drugim...
A czyja to wina PISu czy PO ?
niebujcie sie ten gosc to bialy batman
Do Goscia z 17.30 Masz racje !! Nie zapomnijcie o RUDYM SZERSZENIU -Stasiu M... To takie pseudopolityczne wyliniale straszydlo.
Ja też doświadczyłam na sobie uciążliwość tych owadów. Kochani strażacy!! tępcie te małe rozwścieczone kąsające bardzo boleśnie stworzenia.
Dokladnie Straz Pozarna nakazuje kupic srodki owadobojcze w ogrodniczym, nie mylcie tu ludzi
Pieprzone owadziska! Wytepic to cholerstwo bo zyc nie daja!!
Pewnie. .?!!..wyłożą kasę z własnej kieszeni i tobie kupią...pomyśl.?! jak wiem to środki owadobójcze kuuje się no bo chyba na grządkach nie rosną ??
Do piwka? Tylko nie mów ze do BOSMANKA:(
jakie środki owadobójcze mają strażacy, bo jak do tej pory to najpierw każą kupić coś w ogrodniczym bo inaczej nie przyjadą
do piwka mi ostatnio wpadła :(((
ja w w pracy codziennie to z 20 co najmniej zabijam reszty mi sie nawet nie chce juz przywyklem ze lataja kolo mnie
Jak zwykle" Polak mądry po szkodzie" Prawda jest natomiast taka! Jak były komary to nie było os, wytrucie komarów zachwiało równowagą w naszym środowisku! Każdy przeciętnie wyedukowany i doświadczony wie przecież że komary utrudniają kopulację innym m.innymi osom - stąd opisany problem!Trzeba myśleć zanim się coś uczyni pochopnego!
osy w tym roku wszystkich denerwują ! mnie osobiście też !