POGODA

Reklama


Wydarzenia

Urząd Miasta Świnoujście • Czwartek [14.08.2008, 19:31:07] • Świnoujście

Rzecznik broni prezydenta

Rzecznik broni prezydenta

Rzecznik Prezydenta Miasta Robert Karelus(fot. Sławomir Ryfczyński )

Z wielkim oburzeniem i wręcz niedowierzaniem przeczytałem dzisiejszy artykuł pod tytułem ”Prezydent oszukał piłkarzy Floty”. Artykuł w swym tytule oraz przede wszystkim w wypowiedziach działaczy MKS Flota sugeruje, iż Prezydent Świnoujścia nie wywiązał się z zobowiązań i ustaleń, jakie zapadły podczas rozmów z zarządem klubu po awansie piłkarzy do zreformowanej I ligi.

Na stypendia dla piłkarzy została zagwarantowana kwota 600 000 złotych, a więc taka, o jaką wnioskował prezes klubu. Według słów pana prezesa Edwarda Rozwałki, miała ona wystarczyć na stypendia sportowe dla zawodników, w średniej wysokości 6 000 złotych.

Stypendia takie zostały zawodnikom przyznane. Dziwi jednak fakt, iż żaden z działaczy Floty, ani osoby odpowiadające za finansowanie klubu nie uwzględniły faktu, że stypendia wypłacane przez Urząd Miasta są kwotami brutto; od których należy odprowadzić określone ustawowo podatki.

Poza tym, Urząd Miasta nie jest zobowiązany, wbrew chęciom działaczy, aby być jedynym płatnikiem i sponsorem sekcji piłkarskiej MKS Flota, Prezydent Świnoujścia zaś - panaceum na wszystkie bolączki i kłopoty kierownictwa klubu.

To po stronie działaczy i zarządu klubu winno leżeć pozyskiwanie sponsorów, którzy finansowaliby występy klubu, piłkarzy i trenerów. Miasto aż nadto wywiązuje się ze wszystkich obietnic dotyczących zarówno finansowego jak i rzeczowego wsparcia piłkarzy.

Robert Karelus
Rzecznik Prezydenta Świnoujścia


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-74 z 74

Gość • Czwartek [14.08.2008, 22:58:17] • [IP: 80.245.190.*]

Może żmur jest ich pracodawcą ? W Świnoujsciu wszystko jest możiwe.

Gość • Czwartek [14.08.2008, 22:55:45] • [IP: 80.245.178.***]

Na jakiej podstawie urząd miasta wypłaca zawodnikom pensje?Nad tą sprawą nie da się przejść do porządku dziennego.

Piksczu • Czwartek [14.08.2008, 22:39:58] • [IP: 217.97.193.***]

Wypowiedź rzecznika podobna do komentarzy ROSOMAKA

Gość • Czwartek [14.08.2008, 22:22:37] • [IP: 83.16.59.***]

flota dziady !!

Gość • Czwartek [14.08.2008, 22:19:21] • [IP: 87.194.61.***]

Ktoś podzielił skórę na niedźwiedziu, komuś powiedział, ktoś powiedział dalej i niby wszyscy mamy sie tym podniecać? Żałosne.

Gość • Czwartek [14.08.2008, 22:18:39] • [IP: 217.97.193.**]

gdyby potrafili grać to bym płacił za kazdy bilet 500 zł ale za co ja mam płacić

Gość • Czwartek [14.08.2008, 22:05:49] • [IP: 217.97.199.*]

A w piwnicy na matejki nie ma juz ziemniakow bo to teraz nie w modzie towarzysze i nie mozna podbierac.Szkoda Komuchy No NIE ?

Gość • Czwartek [14.08.2008, 21:45:47] • [IP: 88.156.234.***]

Co sie stalo orzecznikowi presidenta ze ma taka mine ??

BIDULEK • Czwartek [14.08.2008, 21:22:25] • [IP: 83.21.23.***]

ZNOWU KLAPA. PANIE RZECZNIKU, KTO TO LICZYŁ? NAWET W SPROSTOWANIU SĄ BŁĘDY: "Na stypendia dla piłkarzy została zagwarantowana kwota 600 000 złotych, a więc taka, o jaką wnioskował prezes klubu. Według słów pana prezesa Edward Rozwałki, miała ona wystarczyć na stypendia sportowe dla zawodników, w średniej wysokości 6 000 tysięcy złotych" (to 6 milionów złotych !!) CZY WY WSZYSCY JESTEŚCIE NA HAJU ? NAPRAWDĘ WSTYD. POZDR0WIENIA OD TABLETKI GWAłTU.

Gość • Czwartek [14.08.2008, 21:12:33] • [IP: 83.21.95.***]

Karelus powinien podać Głos do sądu.Nazwanie kogoś oszustem bez powodów i dowodów jest przestępstwem.Przekonał się już o tym pan Możejko

Gość • Czwartek [14.08.2008, 21:08:17] • [IP: 88.156.232.***]

GŁOS SZCZECIŃSKI = FAKT. Niebawem nawet go prześcignie!

Mandarynka • Czwartek [14.08.2008, 20:56:46] • [IP: 88.156.233.**]

Panie gość z 20:28 gdyby nie Głos Szczeciński to pan by nikomu nie naprawił dachu przeciekającego w spółdzielni Słowianin. Głos broni ludzi przed takimi instytucjami jak pan co chodzi ciągle smutny, ponury i nic nikomu nie chce poprawić w mieszkaniach spółdzielczych a i ręce ma zawsze w kieszeni. Do roboty leserze! smutasie!

Gość • Czwartek [14.08.2008, 20:37:21] • [IP: 80.245.177.***]

to sa poczatki konica 1ligi przez tych nieudacznikow z floty

Gość • Czwartek [14.08.2008, 20:34:38] • [IP: 80.245.190.*]

Prawnik to na ogół gość, który nie zna prawa.

Gość • Czwartek [14.08.2008, 20:28:38] • [IP: 92.42.118.***]

Tak więc iswinoujscie i głos szczeciński osiągnęli swój cel. Prezydent wkurzony, działacze Floty wkurzeni. Pewnie niedługo dojdzie do kłótni i skończy się miejskie dofinansowanie MKS Flota a w związku z tym zniknie jedyna atrakcja tej dziury zabitej dechami. A jaki cel miało iswinouscie i głos szczeciński? Jak zwykle, zrobić aferę z niczego, bo tylko to napędza koniunktórę. Panu ryfczyńskiemu, gdyż popularność jego portalu powoduje zwiększenie opłat za reklamę, a głosowi szczecińskiemu tylko naciągane afery są w stanie zapewnić jakąkolwiek sprzedaż dziennika. A o tym, jaki jest to żenujący portal niech świadczy to, że za chwilę ten komentarz zostanie zlikwidowany. Jak wszystkie które są pisane w miarę obiektywnie. Taka jest prawda Panie LESER z dużym brzuchem. Ale czemu nie usuwasz komentarzy nieprzychylnych Panu Prezydentowi?

Gość • Czwartek [14.08.2008, 20:20:30] • [IP: 83.12.40.***]

Rozwałka - prezes klubu, prawnik z wykształcenia i z praktyki, nie wie, że od stypendiów, tak jak od pensji odciaga się obowiązkowe składki i podatki. No to teraz ja sie nie dziwię, że ten klub tak funkcjonuje. Żałosne!

Gość • Czwartek [14.08.2008, 20:02:08] • [IP: 92.42.113.***]

jak zwykle obiecanki cacanki a głupiemu radość

Gość • Czwartek [14.08.2008, 19:51:53] • [IP: 93.94.184.***]

Od czego macie komisie rewizyjną. Dajecie pieniadze jako miasto to macie obowiązek sprawdzic jak nimi dysponuje FLOTA. Leszczyński to był bobry kubuś ale jajkodunajko z foktemtaktem to dopiero krętacze.

Gość • Czwartek [14.08.2008, 19:40:29] • [IP: 92.42.118.**]

600 tyś na stypendia, ilu jest pilkarzy ?? nawet gdyby bylo 22 to kazdemu z piłkarzy należy sie ponad 27 tysiecy. Gdzie reszta pieniędzy? dlaczego nie starczyło dla wszystkich?

Gość • Czwartek [14.08.2008, 19:37:44] • [IP: 88.156.233.**]

Sujce dajcie kase on z miłą chęcią je weznie

Gość • Czwartek [14.08.2008, 19:36:32] • [IP: 195.117.222.***]

Flota to nie jedyny klub w tym mieście na szczęście. Więcej kasy im nie dawać.

Gość • Czwartek [14.08.2008, 19:35:37] • [IP: 195.117.222.***]

Dostali kasy za dużo i wystarczy.

Gość • Czwartek [14.08.2008, 19:34:48] • [IP: 83.21.51.***]

tak sie wywiazuje ze niemoga sie ze stadionem wyrobic

Gość • Czwartek [14.08.2008, 19:33:06] • [IP: 217.97.193.**]

Broni prezia bo jednoczesnie broni swojego stołka?

Oglądasz 51-74 z 74
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■