POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.08.2008, 16:32:23] • Świnoujście

Rozśpiewany „Adler”

Rozśpiewany „Adler”

fot. Sławomir Ryfczyński

Świnoujski zespół „Przejazdem” najbardziej spodobał się publiczności w rejsie po Bałtyku na statku „Adler Dania”. W głosowaniu otrzymał 110 głosów i tytuł „Barda Bałtyku” - nie po raz pierwszy, lecz – jak się okazało, najprawdopodobniej – ostatni. Założony w 1992 roku „Przejazdem” postanowił zawiesić działalność. Występ na „Wiatraku” był jednocześnie pożegnaniem z publicznością.

W czasie czterogodzinnego „Rejsu ku zachodzącemu słońcu” na scenie „Adlera” wstąpili zespoły „Klang” Jerzy Porębski i „Stare Dzwony”, Stary Szmugler”, „Przejazdem” oraz „Sztorm”. Już na starcie pogoda była niepewna i nie było do końca pewne czy kapitan zdecyduje się płynąć na morze czy na spokojniejsze wody Zalewu Szczecińskiego. Ostatecznie statek skierował się na wody Zatoki Pomorskiej w kierunku wybrzeża niemieckiego.

Rozśpiewany „Adler”

fot. Sławomir Ryfczyński

Pasażerowie dzielnie znieśli mocne momentami podmuchy. Wielu skorzystało także z posiłków serwowanych przez załogę, ale nikt nie podzielił się z Neptunem.

Rozśpiewany „Adler”

fot. Sławomir Ryfczyński

Wokół sceny promu trwała szalona zabawa zwolenników morskiego śpiewania. Po występach kolejnych zespołów w puszkach przybywało karteczek z głosami. Tuż przed powrotem do kei w Świnoujściu – ogłoszono wyniki. „Bardem Bałtyku” - po raz drugi w karierze został zespół „Przejazdem”. W nagrodę otrzymali wielki obraz malarski przedstawiający kutry rybackie na plaży. Niestety, ten lubiany na wyspach zespół, w czasie tegorocznego „Wiatraka” pożegnał się z publicznością. Drogi życiowe muzyków rozeszły się, ale oni sami nie zarzekają się, że jeszcze kiedyś staną wspólnie na scenie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Magda • Czwartek [14.08.2008, 18:44:45] • [IP: 217.97.199.*]

Ależ mi Was na Wiatraku będzie brakowało :) Już o sobie nie powiem stała publiczność :(. ..a i tak po cichu liczę na jakiś wspominkowy come back :))

Gość • Środa [13.08.2008, 19:12:09] • [IP: 92.42.119.***]

Bylo super, fajna zaloga, mile wspomnienia zostana

STEFA • Poniedziałek [11.08.2008, 20:12:21] • [IP: 80.245.184.***]

SZKODA CHłOPAKó!! ALE NIESTETY W TYM MIEśCIE CAłY CZAS STARE WILKI PRZY żłOBIE I NIE DADZą ZAROBIć MłODYM I LEPSZYM. TO JAK MIAł SIę ZESPół UTRZYMAć W BRANżY JAK WSZYSTKIE KONCERTY GRAJą PORęBSKI I STARE DZWONY?? OJ SZKODA!!

Gość • Poniedziałek [11.08.2008, 18:44:02] • [IP: 195.117.222.***]

no i dobrze że ostatni raz i tak nie bylo z nich pożytku Wystepowali raz czy dwa do roku?! zespół niech to jak to w Polsce co nie?

Gość • Poniedziałek [11.08.2008, 11:17:08] • [IP: 80.245.182.**]

Wszystko było super tylko koniec się nie udał. Załoga wcześniej wyłączyła agregat i pół godziny zabawy szlag trafił no ale cóż jak to w Polsce nie wszystko jest do końca dograne. Ale i tak fajnie było najważniejsze że ludzie się dobrze bawili, mam nadzieję że jeszcze usłyszymy zespół przejazdem.

Olijana • Poniedziałek [11.08.2008, 10:10:20] • [IP: 79.189.157.**]

Kurde tylu bylo fotografow, lokciami sie rozpychali zeby zdjecia robic, nie patrzac na ludzi, ze komus z lokia przylozyli i tylko tyle fotek w fotogalerii?? masakra... mialam nadzieje, ze skoro Przejazdem gra ostatni koncert i to w dodatku w 15lecie istnienia to zagraja dluzszy koncert... to w jaki sposob zostal wreczony Bard Baltyku bylo zenujace... ehhhhh w Swinoujsciu nic nie moze byc od poczatku do konca fajne...

Gość • Poniedziałek [11.08.2008, 04:34:25] • [IP: 83.21.20.***]

Cooo? To już nie usłyszę zespołu, na który co roku czekam na Dniach Morza? ;\

Gość • Niedziela [10.08.2008, 20:59:20] • [IP: 93.94.184.**]

Szkoda, ze giniecie...zycie...tylko dlaczego jak cos dobrego to tak szybko sie to konczy: (Tak w Was zawsze byla" pasja"grania:)Pozdrawiam

Gość • Niedziela [10.08.2008, 20:19:25] • [IP: 92.42.118.***]

Szkoda, że nasz ulubiony zespół zagrał dla nas już ostatni raz... Chłopaki mam nadzieję że staniecie na wysokości zadania i jeszcze nie raz zobaczymy Was na scenie!! Trzymajcie się ciepło :) i powodzenia!! Z żeglarskim pozdrowieniem : A hoj!!

Gość • Niedziela [10.08.2008, 19:07:50] • [IP: 217.97.199.*]

szkoda że nie wszyscy mieszkańcy mogą skorzystać z tekiego rejsu - to też dla rodziny wydatek a przecież to my mieszkańcy powinniśmy być na takiej imprezie.No cóż... lato dla bogaczy.

Gość • Niedziela [10.08.2008, 18:14:28] • [IP: 93.94.185.***]

głosów było nie 11 a 120

jaga • Niedziela [10.08.2008, 17:26:49] • [IP: 92.42.118.***]

Pawelku nie wierze ze nie bedzie juz mojego ulubionego zespolu szantowego a jestem z wami odpoczatku a moze jeszcze pomuslicie nad tym i zmienicie zdanie jesli nie to zycze szybkiego powrotu Ahoj

Miron • Niedziela [10.08.2008, 16:52:10] • [IP: 88.156.232.***]

Po raz lolejny, T.W.A. (Towarzystwo Wspólnej Adoracji) pokazało się w komplecie na statku, udowadniając, że ma się dobrze! Smutna wiadomość dotycząca naszego zespołu" Przejazdem" Nie można zmierzyć, żadnymi punktami wspaniałych osiągnięc" Przejazdem"! Wierzę, że jeszcze ich usłyszymy, a krótkie rozstanie nie osłabi werwy, talentu i wspaniałych doznań estradowych zespołu! Trzymajcie się" Bardy Bałtyku" przez kolejne lata!

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■