POGODA

Reklama


Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [20.08.2019, 14:20:53] • zachodniopomorskie

Podsumowanie miesięcznej pracy grupy „SPEED”

Podsumowanie miesięcznej pracy grupy „SPEED”

fot. internet

Zachodniopomorska grupa „SPEED” mająca na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczeniu liczby wypadków w regionie działa już od miesiąca. Zespól tworzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze pełniący służbę w najnowszych radiowozach. Policjantów z zachodniopomorskiej drogówki wspierają funkcjonariusze z innych wydziałów.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego od 19 lipca 2019 roku we wszystkich województwach ruszyły zespoły „SPEED”. Policjanci z tej grupy pełnią służbę na terenie całego garnizonu, wykorzystując do wali z „piratami drogowymi” najlepszy policyjny sprzęt.

W ciągu miesiąca swojej działalności funkcjonariusze ze „spec grupy” w całym województwie przeprowadzili 2152 kontroli pojazdów, ujawniając 1954 wykroczenia i 27 przestępstw, naruszających przepisy ruchu drogowego. Zatrzymali łącznie 98 praw jazdy z tego, aż 82 z nich, dotyczyły przekroczenia prędkości 50+ w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związania z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów.

Grupa SPEED ma między innymi za zadanie ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań i szczególnie niebezpiecznych wykroczeń min. :

przekraczanie dozwolonej prędkości,
nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
niewłaściwe wyprzedzanie,
niewłaściwe zachowanie ws stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego ( w tym w obrębie przejść dla pieszych),
ujawnianie innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych,
monitorowanie oraz analizę umieszczanych w Internecie nagrań ( filmów) prezentujących notoryczne przekraczanie prędkości przez tych sprawców.

Funkcjonariusze wykorzystują różne źródła - również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - pod kątem informacji o zjawiskach lub przypadkach stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za nami kilka tygodni pracy zachodniopomorskiej grupy „ SPEED”, przed nami powroty z wakacji i zwiększenie natężenia ruchu na drodze. Policjanci z drogówki będą czujnie przyglądać się poczynaniom kierujących na drodze.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę! Nadmierna prędkość jest od lat jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.


Poniżej link do komunikatu i nagrania z KMP Szczecin dotyczący jednej z akcji szczecińskiej grupy SPEED w stosunku do kierującego, który przekroczył o ponad 100 km/h dozwoloną prędkość.

szczecin.policja.gov.pl/szm/dzialania-policji/aktualnosci/27628,Szczecinska-grupa-SPEED-z-powodzeniem-eliminuje-niebezpiecznych-kierujacych-z-dr.html

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / IK


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Awaria sieci wodociągowej usunięta. Ciśnienie w sieci wraca do normy. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o zakończeniu prac związanych z usuwaniem awarii sieci wodociągowej. Prace naprawcze zostały zakończone dziś o godzinie 11:40. Jednocześnie przeprowadzono płukanie sieci wodociągowej przy ujęciu wody SUW „Granica” ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! W porównaniu do roku poprzedniego (2024) nastąpił znaczący wzrost wypadków ( 80%), ofiar śmiertelnych ( 200%), rannych (50%), nietrzeźwych kierujących (15%) ■ ⚠️ Uwaga! Dziś (23.06) od godz. 16:00 do 23:00 w całym woj. zachodniopomorskim możliwe burze z gradem, intensywny deszcz (do 30 mm), silny wiatr (do 90 km/h). Zachowaj ostrożność! ■ Ruch między węzłami Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje został przekierowany na nową S3. Ruch odbywa się na tym odcinku z zawężeniem do jednego pasa w każdą stronę. Częściowo uruchomiony został węzeł Międzyzdroje, nie ma już tymczasowego ronda i ruch jest płynniejszy. To kolejny etap udrażniania przejazdu nową S3 ■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■