POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.07.2019, 09:48:48] • Polska

Marek Kościółek, twórca maszewskiego Teatru Krzyk zagra Józefa K.

Marek Kościółek, twórca maszewskiego Teatru Krzyk zagra Józefa K.

fot. Organizator

Po pracy z Leszkiem Mądzikiem tym razem zobaczymy Kościółka w spektaklu zrealizowanym przez Teatr Stajnia Pegaza na deskach Teatru Gdynia Główna.

Kościółek zagra obok Jakuba Kornackiego w spektaklu "Próby Józefa K" na podstawie "Procesu" Franza Kafki. Do spektaklu Kościółka zaprosiła reżyserka Ewa Ignaczak, która napisała scenariusz i wyreżyserowała cały spektakl. Próby do spektaklu trwały od kwietnia na deskach Teatru Gdynia Główna.
Na premierę zapraszamy do Gdyni 5 i 6 sierpnia. Zostanie on pokazany dwukrotnie w ramach gdyńskiego Festiwalu "Pociąg do miasta".

Kościółek po wielu latach reżyserowania we własnym teatrze, a także w innych podmiotach w Polsce i za granicą zdecydował się na powrót na scenę jako aktor i to do tekstu klasycznego. Partneruje mu były aktor Teatru Współczesnego, pedagog, absolwent PWST w Krakowie Jakub Kornacki. I to połączenie aktora dramatycznego z osobowością twórcy teatru autorskiego i OFFowego wydaje się tutaj ciekawą mieszanką dla odbiorców.

Miejmy nadzieję, że spektakl będzie można ujrzeć w najbliższym czasie w naszym regionie.

Idąc za hipotezą słynnego socjologa i psychoanalityka Ericha Fromma, Józef K. jest człowiekiem, który nie umie wziąć odpowiedzialności za własną egzystencję. Nie stać go na poświęcenie się żadnej idei. Prowadzi nudne, monotonne życie, pozbawione wartości. Tytułowy proces jest ostatnim momentem, w którym K. może odmienić swoje życie. Czy ta sytuacja wywoła w nim jakąkolwiek refleksję na temat jego płaskiego życia?

Daty prezentacji i PREMIERY:

GDYNIA
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godzina 21.00
DZIEDZINIEC/ ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
Ul. Chwaszczyńska 26 (Karwiny)
Wtorek, 6 sierpnia 2019, godzina 21.00
DZIEDZINIEC/ ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
Ul. Chwaszczyńska 26 (Karwiny)


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 10 listopada Urząd Miasta Świnoujście i Terenowy Punkt Paszportowy będą nieczynne Drodzy mieszkańcy i goście Świnoujścia, informujemy, że zgodnie z Kodeksem pracy – w poniedziałek 10 listopada 2025 r. Urząd Miasta Świnoujście oraz Terenowy Punkt Paszportowy będą nieczynne. W razie konieczności załatwienia bieżących spraw, zapraszamy Państwa w piątek 7 listopada lub w środę 12 listopada ■ W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■