POGODA

Reklama


Wydarzenia

tvn24.pl • Środa [06.08.2008, 07:49:40] • Europa

Papierosy same zgasną

Papierosy same zgasną

UE stwierdziła, że papierosy palone w łóżku są niebezpieczne. Fot. sxc.hu(fot. tvn24.pl )

Unia Europejska doszła do wniosku, że zbyt wiele osób ginie we własnym łóżku z powodu niedopałków. Nie dogaszamy wieczornego papierosa, przez co możemy wzniecić pożar. Dlatego UE chce, żeby palacze palili tylko szybkogasnące papierosy.

Jak podaje portal "Welt Online", palacze w krajach UE niebawem będą palić tylko papierosy produkowane wg specjalnych standardów. Mają one zapewnić, że niedopałek nie wznieci pożaru.

Ratują życie

- Przez wprowadzenie szybkogasnących papierosów można uratować życie nawet 2 tysiącom Europejczyków - policzyła unijna komisarz ds. ochrony konsumentów Meglena Kuneva dodając, że koszty takiej technologii są minimalne. Komisja Europejska chce wnieść standard o szybciej dogasających papierosach w ciągu najbliższych trzech lat. W Finlandii już przygotowywana jest odpowiednia ustawa.

Technologia prosta i skuteczna

Sposób produkcji nowych papierosów wbrew pozorom nie jest skomplikowany. Każdy papieros jest owijany dodatkowymi dwoma papierowymi paskami, nasączonymi różnymi substancjami, które zatrzymują żar z niedopałka, a to minimalizuje możliwość wzniecenia pożaru. - Wypróbowaliśmy tę technologię w naszym biurze, zapalony papieros po minucie od razu sam się zgasił - powiedział jeden z urzędników UE.

Co na to koncerny?

Według "Die Welt Online" koncerny papierosowe nie protestują przeciwko unijnym planom. W przemyśle papierosowym nie jest to żadna nowość: w USA podobne rozwiązanie ma wejść w życie od 2010 roku.

mma/sk

źródło: www.tvn24.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Środa [06.08.2008, 17:43:49] • [IP: 80.245.190.**]

niemieckie też same gasną po chwili :)

Gość • Środa [06.08.2008, 17:08:25] • [IP: 80.245.183.**]

W ameryce juz dawno tak jest

Gość • Środa [06.08.2008, 14:04:22] • [IP: 92.42.116.**]

"Wypróbowaliśmy tę technologię w naszym biurze, zapalony papieros po minucie od razu sam się zgasił - powiedział jeden z urzędników UE." taaak oczywiście przez minutę nie zapali się pościel z tworzyw sztucznych

Gość • Środa [06.08.2008, 14:01:07] • [IP: 80.54.123.**]

ciekawe czy zeby pierdnac na ulicy tez bedzie potrzebna zgoda

Gość • Środa [06.08.2008, 11:21:35] • [IP: 80.245.190.***]

Ale za takie zabezpieczenie firmy papierosowe policzą sobie już odpowiednio ;)

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Informujemy, że w związku z ogłoszeniem 26 kwietnia 2025 roku dniem żałoby narodowej w Polsce po śmierci papieża Franciszka, zaplanowana na ten dzień Ekologiczna Gra Miejska zostaje odwołana. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do udziału w innych naszych wydarzeniach w przyszłości. Z poważaniem, Organizatorzy ■