POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.07.2019, 13:33:07] • zachodniopomorskie

Pirat drogowy trafił do aresztu na trzy miesiące

Pirat drogowy trafił do aresztu na trzy miesiące

fot. Policja

O tym, że nie ma przyzwolenia na piractwo drogowe przekonał się 21-letni mieszkaniec gminy Nowogard, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i doprowadził do kolizji z radiowozem policyjnym. Decyzją sądu nieodpowiedzialny kierowca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W minioną sobotę około godziny 19:40 policjanci z Komisariatu Policji w Nowogardzie ujawnili kierującego pojazdem marki Ford Focus, który popełnił wykroczenie, przejeżdżając na czerwonym świetle.Mundurowi natychmiast zareagowali, podali sygnał do zatrzymania kierującemu, ten jednak przyśpieszył i zaczął uciekać przed policjantami. Nieodpowiedzialny kierowca swoją szaleńczą jazdę zakończył dopiero na wysokości miejscowości Żółwia Błoć. Kierujący utracił panowanie nad pojazdem, wjechał w barierki, a następnie uderzył w jadący za nim radiowóz. Jak się okazało razem z kierowcą w pojeździe znajdował się jeszcze jeden mężczyzna, oraz młoda kobieta w ciąży. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł poważnych obrażen.

Po zatrzymaniu 21-letniego kierowcy Forda okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo policjanci ustalili, że kierujący znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Decyzją sądu 21-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyzna odpowie min. za niezatrzymania się do kontroli, kierowanie pojazdem w pod wpływem substancji odurzających, oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■