Duże przesyłki, obsługa branży e-commerce, zwierzęta. Nawet 10 tys. ton towarów rocznie będzie mogło zostać odprawionych w terminalu cargo na lotnisku w Goleniowie. Inwestor – Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A deklaruje, że zakontraktowanie już blisko 50% powierzchni magazynowej liczącej 8 tys. m kw i prowadzi zaawansowane negocjacje z kolejnymi najemcami. Zainteresowanie jest więc spore.
Wartość inwestycji to blisko 30 mln zł. Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów będzie spełniał wszystkie warunki przeładunku towarów z zachowaniem norm bezpieczeństwa i międzynarodowych przepisów o cywilnym transporcie. Zawieszenie wiechy oznacza zamknięcie stanu surowego budynku. Terminal towarowy ma zostać oddany do końca wakacji, a cały kompleks ukończony na przełomie października i listopada. W nowym terminalu pracę może znaleźć nawet 70 osób.
- Na rozwoju lotniczego transportu towarowego zyskujemy wszyscy. To oczywiście nowe miejsca pracy, ale przede wszystkim nowe możliwości dla ulokowanych na Pomorzu Zachodnim firm, magnes przyciągający kolejnych inwestorów do regionu, a w końcu i dodatkowe możliwości rozwoju dla naszego portu lotniczego, który jako samorząd województwa wspieramy od lat - mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Widząc perspektywę obsługi towarów cargo w Porcie Lotniczym Szczecin - Goleniów, Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego w ubiegłym roku zorganizował dla regionalnych przedsiębiorców i władz lotniska wizytę w Liège, w największym porcie lotniczym cargo w Belgii i siódmym tego typu w Europie (miesięczna obsługa ponad 30 000 ton ładunków).
W 2018 roku Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył 598 tys. pasażerów (w 2014 roku było to 287 029 pasażerów). W ciągu ostatnich 5 lat w rozwój Portu Lotniczego Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zainwestował kwotę 20 mln zł, co przyczyniło się m.in. do rozbudowy infrastruktury, rozwoju siatki połączeń czy spłaty kredytów.
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego