POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [29.07.2008, 13:23:48] • Świnoujście

Radni dadzą mniejszą podwyżkę prezydentowi

Radni dadzą mniejszą podwyżkę prezydentowi

fot. Sławomir Ryfczyński

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz będzie zarabiał o 500 złotych brutto mniej.

Wprawdzie miesiąc temu tamtejsi radni uchwalili dla niego podwyżkę, ale okazało się, że zbyt dużą, bo większą niż dopuszcza prawo. Prezydent miał zarabiać 12 tys. 850 zł brutto. Ustawa o pracownikach samorządowych określa maksymalne wynagrodzenie prezydentów właśnie o 500 zł mniejsze.

Dlatego radni w najbliższy czwartek obniżą wynagrodzenie prezydenta tak, by zarabiał o 3 zł mniej niż dopuszczalny maksymalny limit - czyli dokładnie 12.362 zł brutto.

Sławomir Orlik


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-74 z 74

PREZYDENT Ż BYŁ W PZPR • Wtorek [29.07.2008, 15:33:42] • [IP: 80.245.183.***]

Lewusem jesteś ty i twoja wazeliniarska postawa. On umie pokazać miasto? Komu? miasto samo się pokazuje on nikomu nic nie musi pokazywać bo nie ma co pokazywać. Musi wrócić Możejko by wyczyścić klike kolesi co napędzają sobie interesy i ustawiają rodzinki. Inaczej nie będzie sprawiedliwości w tym mieście i toczyć będzie je rak układów. Kolega kolegi, koleżanka koleżaneczki... to nie są zdrowe układy.

Gość • Wtorek [29.07.2008, 15:28:19] • [IP: 192.168.100.***]

I tego nie ma co się wstydzić.Trzeba przyznać że umie pokazać miasto a i sam wyglada całkiem całkiem.A ten lewus. .. no własnie czy już go eksmitowano?

Gość • Wtorek [29.07.2008, 15:24:16] • [IP: 217.97.199.*]

Pazerność Prezydenta.Radni dali mu za dużo i teraz muszą zmienić.WSTYD.

Gość • Wtorek [29.07.2008, 15:19:20] • [IP: 192.168.100.***]

Czyli będzie zarabiał tyle ile prezydent Możejko, łaskawie wywieziony na taczkach 8 lat temu.Ale ten przynajmniej płaci za mieszkanie i nie handluje cegiełkami, nie zatrudnia u siebie skazanych prawomocnym wyrokiem sądu

Gość • Wtorek [29.07.2008, 15:18:37] • [IP: 83.21.16.**]

Ja tam prezydenta lubię. Zrobił parę błędów. A najpoważniejszy to bezprzetarg zErisową

Gość • Wtorek [29.07.2008, 15:17:18] • [IP: 88.156.235.**]

ciekawe czy zauważy tak ogromną różnicę... dla niektórych 500 to dużo...a dla pana prezydenta?

Gość • Wtorek [29.07.2008, 15:08:47] • [IP: 80.245.186.***]

a niech chlop zarabia. BYLO SIE UCZYC !! hehe a nie teraz tutaj wypisujecie kto co i z aile :P ZYCIE SIE MOWI :]

Gość • Wtorek [29.07.2008, 15:04:53] • [IP: 80.245.176.***]

Mysle ze pan prezydent swoja podwyzke przeznaczy systematycznie dla matek samotnie wychowujacych dzieci.Bo tym matkom potrzebna jest pomoc.A pan prezydent ma wystarczajaco az za wiele;Bo kiedys sytuacja moze sie odwrucic.

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:55:34] • [IP: 212.160.162.**]

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:48] • [IP: 80.245.183.***] Wydaje mi sie ze licza sie efekty i kultura zalatwiania spraw, a aferzystow i krzykaczy nie lubie

qwerty • Wtorek [29.07.2008, 14:50:15] • [IP: 77.253.143.***]

Po co Wam kino ? Z laseczką na wydmy i. ...

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:48:10] • [IP: 80.245.183.***]

Za Możejki były afery owszem... był wielki wrzask i lament... lament tych co dziś są u koryta bo byli odsuwani. Takie to afery były. Gdyby dziś chciał ktoś tą klike lewacką wyrwać z korzeniami ze stołka to też byłby lament i przedtawiano by to jako afere a osobe czyszczącą ten brud jako aferzyste.

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:39:08] • [IP: 217.97.199.***]

on tyle kasy zarabia?? prezydent w tym mieście nic nie robi ! ! jak już to nie działające fontanny, pomniki nie potrzebne, a w mieście jest potrzebne KINO przede wszystkim i coś dla nastolatków.. . co młodzież do lat 18 może robić? UPIJAĆ SIĘ to największa frajda jest w tym mieście !

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:38:49] • [IP: 212.160.162.**]

Do skandal, skaldal Pan Mozejko juz mial swoje 5 min jako Prezydent Miasta. I co?? Nic oprocz skandali i glupich wyczynow. Temu Panu tez podziekujemy, przychylam sie do mlodych i zdrowo myslacych, z nowymi pomyslami.

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:30:29] • [IP: 80.245.188.**]

Chyba miał na myśli Kononowicza.

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:26:09] • [IP: 92.42.118.***]

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:16] • [IP: 80.245.182.***] dobrze mówisz :) sypnij tylko jakimś nazwiskiem, kogo widzisz na tym miejscu?

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:25:36] • [IP: 80.245.187.***]

prezydent łodzi (760 251 mieszk.) - 12.087, 18 zł brutto prezydent warszawy (1 704 717 mieszk.) - 12 365 zł brutto prezydent poznania (564 951 mieszk.) - 11 958 zł brutto w przeliczeniu na mieszkanca (zl/os) 0, 015- łdz 0, 0072 - wwa 0, 021 - pń 0, 3 - ście pensje za gazeta.pl wiadomosci.poznan.pl wirtualna.warszaw
a.pl os. za wikipedia.pl (:

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:19:54] • [IP: 80.245.188.**]

A jaką Możejko miał pensję jak był prezydentem?Wie ktoś bo ja wiem.W 1999 roku było to 9.516.75 zł. dziewięć lat temu było to naprawdę dużo pieniędzy.SKANDAL SKANDAL czemu o tym nie napiszesz??

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:16:38] • [IP: 80.245.182.***]

Ludzie przestańcie obrażać zdrowy rozsądek. Żaden Żmurkiewicz i żaden Możejko. Obu panów i im podobnych odesłać na polityczną emeryturę. Mam dość komuchów i solidaruchów. Chcę normalności, a tego pokolenie dzisiejszych 50-70 latków nie zna. Dlatego gorąco namawiam trzydziestolatków do rozpoczęcia kampanii na rzecz przejęcia władzy w mieście. To jest wasze miasto.

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:01:59] • [IP: 83.21.50.***]

Po co obniżać? A nie dało by rady jeszcze podwyższyć? Przecież mafia nie musi stosować się do prawa.

Gość • Wtorek [29.07.2008, 13:45:33] • [IP: 80.245.183.***]

[IP: 83.13.154.***] >>> LIZANIE ODBYTNICY

Gość • Wtorek [29.07.2008, 13:37:58] • [IP: 92.42.114.**]

Możejko wpożo ale niech lepiej się weźmie za krzyżówki. Obecnie trzeba i sprzątać i budować. Aha ja też chcę podwyzke, może być 1/5 tego co bez 500 bo też mam pomysła... no i zaistniałem :-) LSD, LSD, LSD

Gość • Wtorek [29.07.2008, 13:33:09] • [IP: 83.13.154.***]

Radni to maja problemy?? Zmurkiewicz śmieje sie z tego, wiecej wyniesie pieniedzy to posiedzenie radnych, aniżeli zmniejszenie pensji prezydenta.On ma tyle kasy, że to z czego ludzie robia problem to śmiech na sali!! Panie prezydencie, jest p.dla mnie wielkim autorytetem a Radni widocznie nie widza innych problemów w tym mieście tylko boli ich to ile pan zarabia, a kazdy z nich chciałby miec te pieniadze, ale to sa psy ogrodnika!! Pozdrawiam pana!!

Gość • Wtorek [29.07.2008, 13:29:29] • [IP: 92.42.118.***]

a kto to jest Możejko??

SKANDAL SKANDAL • Wtorek [29.07.2008, 13:28:01] • [IP: 80.245.183.***]

ZA CO? ZA CO? I GLOSUJCIE DALEJ NA LEWICE I SLD. Ten gosc zarabia ciut mniej niz maksymalny limit - czyli dokładnie 12.362 zł brutto. TO ARCYSKANDAL. MOŻEJKO NA PREZYDENTA MIASTA! MOŻEJKO NA PREZYDENTA MIASTA!! JEDYNY KTÓRY POSPRZĄTA TYCH ZŁODZIEJI!!

Oglądasz 51-74 z 74
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■