POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Poniedziałek [28.07.2008, 10:45:28] • Świnoujście

Władze Świnoujścia chcą sprzedać atrakcyjne nadmorskie tereny

Władze Świnoujścia chcą sprzedać atrakcyjne nadmorskie tereny

Prezydenci wychodzą z plaży (fot. Sławomir Ryfczyński )

Władze Świnoujścia spotkają się dziś z przedstawicielami branży turystycznej. Powód to nowy plan zagospodarowania przestrzennego dzielnicy nadmorskiej.

Teraz pas terenu o szerokości pół kilometra pomiędzy promenadą, a plażą porośnięty jest drzewami. Miasto chce to podzielić na działki i sprzedać.

Chodzi o kilkanaście hektarów najbardziej atrakcyjnego dla deweloperów terenu w bezpośrednim sąsiedztwie wydm. Cena 1 metra kwadratowego jest wyceniana tu co najmniej na 2 tys. złotych, czyli jedna mała 1000-metrowa działka może być warta nawet 2 mln.

W sumie miasto chce uzyskać ze sprzedaży na przetargach kilkadziesiąt milionów złotych. Jednak część branży turystycznej, a nawet turystów protestuje, ponieważ to lasy w pobliżu plaży wyróżniały Świnoujście np. spośród sąsiednich niemieckich plaż.

Miasto argumentuje, że zabudowa będzie 3,4-kondygnacyjna i nie będą to wieżowce, które można zobaczyć np. w Międzyzdrojach. Dziś władze spotkają się na otwartym seminarium, gdzie zaprezentują dokładne plany. Ostateczną decyzję podejmą miejscowi radni w najbliższy czwartek na nadzwyczajnej Sesji Rady.

Sławomir Orlik


komentarzy: 93, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-93 z 93

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 12:36:12] • [IP: 83.21.20.***]

Kto smaruje ten buduje ;)

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 12:24:20] • [IP: 83.21.23.**]

Już widzę te 3, 4 piętrowe budynki. To będzie tak jak na byłym polu namiotowym max. 3, 5 kondygnacji i zabudowa nie większ niż 30 % działki. I co mamy - 6 kondygnacji i cała działka zabetonowana.

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 12:22:43] • [IP: 192.168.118.***]

lepsze to niz wydmy porosniete chaszczami. W lato to pol swinoujscia tam sra i leje.Jak sie idzie na plaze i przechodzi to az nosa wykreca.

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 12:15:34] • [IP: 83.21.20.***]

A co tak zeszli z prognozami - 2 tysiące za 1 m2? a jeszcze pół roku temu mówili 5 - 6 tysięcy za 1 m2. Czyżby obawiali się że ludzie zaczną psioczyć ile to miasto straciło na 30000 m2 dla Eris? I tak się dowiedzą ludzie, bo te grunty będą chodziły właśnie po 6 tysięcy za m2, zobaczycie. No chyba że żmur zamierza reklamować te przetargi tylko na tablicy ogłoszeń w UM, to wtedy cena 2 tys za 1 m2 jest możliwa do osiągnięcia.

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 12:11:15] • [IP: 80.54.123.***]

Bzdura jakaś. Właśnie zadzwoniłam do urzędu i nie ma żadnego spotkania z branżą turystyczną.

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 12:09:57] • [IP: 80.245.182.**]

hotel widziany z Międzyzdrojów - to by było to !!

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 12:08:45] • [IP: 80.245.182.**]

Jak już tam budują to ja bym chęrtnie widział ze dwa 20piętrowce a esztaniech sobie będzie 3/4 piętrowa

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 12:02:52] • [IP: 92.42.112.***]

Żmur robi skok na dużą kase...

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 11:46:32] • [IP: 92.42.113.***]

"Prezydenci wychodzą z plaży" - tak brzmi tekst pod zdjęciem. Według mnie powinien brzmieć " dzielenie łupów"

lewica wyprzedaje miasto. • Poniedziałek [28.07.2008, 11:44:48] • [IP: 80.245.183.***]

lewica wyprzedaje miasto.

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 11:37:25] • [IP: 64.244.62.**]

Jak tych trzech Panów zacznie sprzedawać, to lepiej nie będzie... śmieszniej też nie...

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 11:29:15] • [IP: 92.42.113.***]

Pseudowładza nas mieszkańców chce znowu ograbić. A ostateczna decyzja już jest i tak przesądzona.

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 11:28:46] • [IP: 192.168.100.***]

Bardzo dobrze, ale zachować maksimum zieleni.

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 11:27:12] • [IP: 88.156.235.***]

Do tej pory goście z niemiec podziwiali mądrośc Naszych gospodarzy i mamy naturalny pas wydm iż nie wzorujemy się na innych i nie niszczymy naturalnego środowiska. Wydmy są naturalnym darem natury.Panowie i Panie radni proszę nie pozwólcie te daru natury zniszczyć i zmienić w betonowe molochy.

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 11:21:46] • [IP: 217.97.193.***]

Jeden plus - niska zabudowa, ładnie wkomponowana w las. To faktycznie może się podobać i oby miasto nie ugięło się nie pozwoliło budować niczego wyższego niż Baltic Park. Dzięki temu Świnoujście nie straci swego uroku. Przykład płynący z Międzyzdrojów, gdzie uroczy, malutki kurorcik przekształcono w koszmarne, betonowe blokowisko powinien być dla nas przestrogą. Niech nam się rozwija dzielnica nadmorska, nawet do samego Wiatraka, tylko bez szpecenia betonowymi koszmarkami.

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 11:11:27] • [IP: 91.94.156.**]

JAK BUDOWAC SKORO BETONIARNIE CHCE LIKWIDOWAC

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 10:59:45] • [IP: 92.42.118.***]

Bardzo dobrze, niech tylko nie zapomną o deptaku na wydmach i może jakimś boisku na wydmach, a może jeszcze jakiś skatepark jak w Albeku?

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 10:58:49] • [IP: 92.42.116.***]

Najlepiej powycinać wszystkie lasy, zrobić betonową pustynię.Tylko pienoądze z tego pójdą do sąsiadów

Oglądasz 76-93 z 93
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■