POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [28.07.2008, 10:33:52] • Świnoujście

Jedzenie pałeczkami...

Jedzenie pałeczkami...

fot. Sławomir Ryfczyński

To wcale nie taka trudna sztuka. Można się jej nauczyć w nowo otwartej restauracji Japońskiej "SAKE" przy Wybrzeżu Władysława IV.

Na miejscu możemy skosztować oczywiście słynnego sushi. To najbardziej znana potrawa japońska.

Jedzenie pałeczkami...

fot. Sławomir Ryfczyński

Przygotowuje się ją z ryżu oraz głównie z ryb i owoców morza, ale także z warzyw, grzybów czy nawet jajek.

Jedzenie pałeczkami...

fot. Sławomir Ryfczyński

Jedzenie pałeczkami...

fot. Sławomir Ryfczyński

- Owoce morza i ryby są najczęściej surowe - mówią kucharze przygotowujący sushi. - Chociaż nie zawsze jest to praktykowane.

Jedzenie pałeczkami...

fot. Sławomir Ryfczyński

Szef kuchni świnoujskiej restauracji japońskiej zalecał maczanie każdego kawałka sushi w sosie sojowym doskonale doprawionym ostrym wasabi i imbirem.

Jedzenie pałeczkami...

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-39 z 39

Gość • Poniedziałek [30.07.2012, 21:15:36] • [IP: 31.6.168.***]

Byłem w tej restauracji - Wybrzeże Władysława IV - nie polecam - Podali ryż z octem, który zabił całkowicie wszystkie inne smaki. Przed 15 nie było obniżki 50 % a jedynie 30 zł. na zestawie. Restauracja jest PRZEREKLAMOWANA i radzę omijać ją szerokim łukiem

Gość • Sobota [02.08.2008, 02:36:46] • [IP: 217.97.193.**]

Jimmy do logopedy...

LOL • Piątek [01.08.2008, 17:05:42] • [IP: 217.97.199.**]

ryynio - zwijal golymi rekoma - no co Ty? W najlepszych restauracjach swiata na kuchni wiekszosc rzeczy robi sie golymi rekoma - bo na tym polega ten zawod. Oczywiscie odpowiednio umtymi itp. Jakbys widzial jak robi sie jedzenie w The Fat Duck (dla niewtajemniczonych, najlepsza restauracja swiata dla ponad 600 recenzentow swiatowej klasy) to Twoj biedny zoladek by nie wytrzymal i wrocilbys do kebaba robionego w plastikowych rekawiczkach :D

Gość • Wtorek [29.07.2008, 14:35:16] • [IP: 80.245.180.***]

Jimmi wypluj to!!:)

Gość • Wtorek [29.07.2008, 09:15:13] • [IP: 217.97.199.*]

a ja tam uwielbiam placki ziemiaczane zwłaszcza z młodych ziemiaczkow..i juz!!

Gość • Wtorek [29.07.2008, 06:09:35] • [IP: 88.156.233.***]

Czy japończycy cieszą się jak zobaczą placki ziemniaczane, kiszone ogórki czy bigos i też walą do polskich restauracji? Nie, bo o czymś takim nie słyszeli.

inevitable • Wtorek [29.07.2008, 04:57:49] • [IP: 80.245.177.***]

a ja bym spróbowała, może nie sushi, ale czegoś innego dobrego, był tam ktoś już? smacznie? drogo?:)

Gość • Wtorek [29.07.2008, 00:39:06] • [IP: 87.194.61.***]

To co...może pokłócimy sie kto lubi japonszczyzne a kto nie bo tak jakoś kulturalnie się zrobiło. Przypomina mi to czasy jak na wieś telewizor przywieżli.

ryynio • Poniedziałek [28.07.2008, 23:16:01] • [IP: 83.249.82.***]

przy sushi trzeba zachowac wieksza higiene...osobiscie nie moge sie przekonac do tego dania, widzialem kiedys jak sushi chief (sa specjalni kucharze tylko od sushi...którzy odbywali praktyki w prawdziwych japonskich restauracjach..) zawijal ryz golymi rekoma, dlonie sie poca, danie na surowo...najwieksza reklame sushi zrobino w filmie poranek kojota...hehe, zeby chociaz mieli oryginalnego japonczyka...zamiast wietnamczyka..hehe, generalnie jestem za... zwsze cos nowego

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 22:51:33] • [IP: 91.103.31.**]

Siema Jimmi !! Pozdrówka !!

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 22:23:15] • [IP: 217.97.193.***]

I tak najlepsze Sushi robie ja, sam w domu potrafie zrobic zajebiste sushi, to w tym barze sie nie równa z moim:)

inevitable • Poniedziałek [28.07.2008, 21:24:05] • [IP: 80.245.177.***]

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 20:51] • [IP: 88.156.233.***] papugi?bo otworzyli japońską restaurację? musisz mieć bardzo zawężone horyzonty jeśli tak myślisz. Wszystkiego trzeba w życiu spróbować.

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 20:51:31] • [IP: 88.156.233.***]

Tak, Polacy to papugi /i nie tylko/. Pałeczki i" słynne" sushi, a może jeszcze sake?

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 20:00:40] • [IP: 217.97.199.*]

ale mamy miasto.."system naczyn polączonych"""w zyciu bym nie zjadła surowej ryby...jak by opatrznosci chciała zebym jadła surowe ryby to bym był zołtej rasy..ja tem wole polskie jadło!!a nie jakies dziwolangi..ale to rzecz gustu kto chce niech je!!

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 19:40:34] • [IP: 86.155.7.***]

Jimi, życzę smaczego, miło Ciebie widzieć brachu. Spytaj sie o sake włąściciela.

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 19:29:43] • [IP: 217.97.193.**]

ile tam kosztuje ?

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 19:26:23] • [IP: 92.42.117.***]

skąd si dowiedzieli o otwarciu

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 19:16:56] • [IP: 92.42.112.***]

Jimi, pozdrówka:) Nie przejmuj się wpisami zazdrośników poniżej:)

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 18:40:44] • [IP: 80.245.191.***]

jimmy obcina jak tu sie wbic w ktoras z pań na przeciwko

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 17:37:27] • [IP: 83.13.154.***]

TO JIMMI JEST WłAśCICIELEM JAPOńSKIEJ RESTAURACJI, żE JEST NA PIERWSZYM PLANIE??

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 17:29:55] • [IP: 83.21.51.**]

DO Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 15:48] •czyżby chodziło ci o rudego pawełka?

Pikaczu • Poniedziałek [28.07.2008, 16:25:43] • [IP: 217.97.193.***]

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 14:31] • [IP: 83.16.234.***] Gimi to wszedzie musi ten leb wsadzic:) Który to Gimi?

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 15:55:11] • [IP: 88.156.234.***]

GOSCIU O IP:80.245.186-DLA CIEBIENAWET MUSZLA JEST ZA DROGA.A ALKOHOL TYLKO SPRZEDAJA Z ZAKASKA:)

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 15:48:23] • [IP: 88.156.234.***]

"NA KRZYSIA" I TO ZE SWOIM ALKOHOLEM NA MUSZLE WBIJA SIE ZMUR(PREZIO NASZEGO MIASTA)WRAZ ZE SWOJA SWITA(PROSZE NIE ZAPOMNIEC ZE OJCEM WLASCICIELA JEST PRAWA REKA PREZIA W BIZNESACH NADMORSKICH/SWINOUJSKICH)-TAK TO WYGLADA!!

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 15:42:44] • [IP: 217.97.193.**]

Wole schabowego.

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 15:32:51] • [IP: 80.245.179.**]

Nareszcie, japońskie knajpy przebojem weszły na poloski rynek, brakowało ich tylko u nas...

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 15:27:23] • [IP: 88.156.233.***]

A fe, wolę placki ziemniaczane lub szaszłyk, a nie jakieś gady po japońsku, fe!

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 15:07:38] • [IP: 80.245.186.***]

gosciu z pierwszej foty najlepszy jest he he he i bez kitu zawsze sie wszedzie wbija" na krzysia" zwlaszcza do muszli na darmowy alkohol co nie ??

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 14:31:03] • [IP: 83.16.234.***]

Gimi to wszedzie musi ten leb wsadzic:)

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 14:27:09] • [IP: 217.97.199.*]

Jimmi paleczkami to nawet kieliszek umie przechylic

Pikaczu • Poniedziałek [28.07.2008, 13:44:13] • [IP: 217.97.193.***]

Ostre musi być skoro gościa na pierwszym zdjęciu tak szczyściło.

ps • Poniedziałek [28.07.2008, 12:59:13] • [IP: 193.42.229.*]

byłem i było naprawdę wspaniale. Gratulacje dla właściciela, całej załogi a w szczególności kucharza :) Polecam

bash • Poniedziałek [28.07.2008, 12:26:46] • [IP: 83.17.84.**]

Ja wyjechałem a w Świnoujściu japońską restaurację otworzyli. .. :(

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 12:09:11] • [IP: 217.97.193.**]

Ach te pałeczki...

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 11:44:22] • [IP: 217.97.193.**]

Jimmi morda już ci się nie mieści. ... w kadrze :)

Geisha • Poniedziałek [28.07.2008, 11:28:26] • [IP: 217.97.199.*]

Taaaak kocham Japonię :** Czy ktoś wie ile kosztuje sushi. ? ; ]]

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 11:22:25] • [IP: 217.97.193.***]

Sushi w Świnoujściu - w końcu!! Super pomysł!

c • Poniedziałek [28.07.2008, 11:01:13] • [IP: 80.245.181.***]

ide dzisiaj przetestowac

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 10:41:59] • [IP: 93.94.184.***]

w końcu moze bedzie okazja zjesc cos naprawde orientalnego bo to co podaja w chińskiej na konstytucji to żenada, wszystko z mrozonek i nie uswiadczysz tam roznych smaków tylko jedna bambaryła.

Oglądasz 1-39 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■