POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [02.05.2019, 01:21:22] • Polska

Słodkie fafernuchy, witaminy Eremity, czy chrupiące bugle? Już dziś wybierz kierunek majówki!

Słodkie fafernuchy, witaminy Eremity, czy chrupiące bugle? Już dziś wybierz kierunek majówki!

fot. Organizator

Majówka za pasem, a Ty jeszcze nie wiesz, gdzie wypocząć? Dobrym sposobem może być rozsmakowanie się w specjałach oferowanych przez różne zakątki kraju. Dzięki nam dowiesz się, gdzie odnaleźć przysmaki o tajemniczych nazwach m.in. z Kurpi, Kaszub, czy Lubelszczyzny.

Na liście produktów regionalnych i tradycyjnych króluje ponad 1800 polskich potraw. Poznasz je dzięki portalowi dane.gov.pl, który oferuje wiele zbiorów m.in. z zakresu zdrowia, budżetu, pogody, czy turystyki. Każdy jest gotowy do pobrania i – co ważniejsze – ponownego, bezpłatnego wykorzystywania, również do celów komercyjnych. Zobacz, co warto zjeść w regionie, do którego się wybierasz lub poszukaj innych, przydatnych informacji.

- Sprawdzając w aplikacji rozkład jazdy autobusów czy najbliższy zabytek korzystamy właśnie z otwartych danych – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Ich wykorzystywanie to szansa na nowe zastosowania np. w usługach dla mieszkańców. To również impuls do rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności. Nasz portal ułatwia to zadanie. – dodaje.

Portal jest zasilany danymi już z ponad 120 instytucji. Wciąż się rozwija i jest wzbogacany o nowe funkcjonalności.

- Otwieramy kolejne dane, żeby zbliżyć administrację do społeczeństwa. Otwarte przez API bazy: Bank Danych Lokalnych, Informator o terminach leczenia, czy informacja o wydatkach i dochodach samorządów Besti@, stwarzają nieograniczone możliwości dla przedsiębiorców - mówi Agata Miazga, pełnomocnik ministra cyfryzacji ds. otwartości danych. - Otwarte dane mogą nam wszystkim pomagać w codziennym życiu, jeśli tylko będą wykorzystywane – dodaje.

Przekonaj się, do czego jeszcze mogą Ci się przydać otwarte dane: www.youtube.com/watch?v=ZaklNooNWrI&t=1s


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■