POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.05.2019, 19:03:18] • Polska

Zielone światło dla zielonych szkół? Sprawdź, czy na pewno

Zielone światło dla zielonych szkół? Sprawdź, czy na pewno

fot. Organizator

Najpierw wyjazd na majówkę, za kilka dni powrót, a później – kolejny wyjazd dzieciaków. Tym razem szkolna wycieczka lub zielona szkoła. W trakcie przygotowań nie zapomnij o najważniejszym – o bezpieczeństwie.

Autobus lub autokar – to nimi najczęściej uczniowie jeżdżą na szkolne wyjazdy. Rodzicu, dmuchaj na zimne. Skorzystaj z naszej e-usługi „Bezpieczny autobus". Dzięki niej od ręki – choćby przez telefon – sprawdzisz, czy pojazd do którego właśnie wsiada Twoje dziecko powinien ruszać w trasę.

Na wyjeździe

Nie musisz tego robić kilka dni wcześniej, nie musisz do nikogo dzwonić, ani nigdzie iść. Wystarczy, że w swoim telefonie lub komputerze wpiszesz www.bezpiecznyautobus.gov.pl i w kilka chwil wszystko będzie jasne. Wystarczy, że podasz numer rejestracyjny autobusu lub autokaru. Na ekranie wyświetlą Ci się najważniejsze informacje:

· czy autokar ma ważne obowiązkowe badanie techniczne,

· czy autokar ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

· czy nie jest wyrejestrowany lub kradziony,

· dane techniczne autobusu, np. liczba miejsc,

· stan licznika z badań technicznych (informacje o stanie licznika są gromadzone w bazie od 2014 roku).

Dodatkowo znajdziesz tam także informację, czy pojazd jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.

– Wystarczy kilka minut, aby zadbać o swoich bliskich. Korzystajmy z tej usługi nie tylko przed wyjazdami, czy wakacjami, ale także wtedy, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu technicznego autobusu, którym na co dzień jeździmy do pracy lub szkoły – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Dane pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Dzięki temu mamy pewność, że są prawdziwe i aktualne – dodaje szef Ministerstwa Cyfryzacji.

Zapunktuj

A jeśli ruszasz w trasę autem, upewnij się czy na pewno powinieneś to robić. Sprawdź swoje punkty karne. Także bez wychodzenia z domu – w telefonie lub komputerze. Oto jak to zrobić.

Po pierwsze musisz mieć Profil Zaufany. Jeśli dopiero chcesz go założyć, wejdź na www.pz.gov.pl. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.

Kolejny krok – wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl, znajdź sekcję „Kierowcy i pojazdy", kliknij „Sprawdź swoje punkty karne". System przeniesie Cię na stronę Profilu Zaufanego. Zaloguj się na swoje konto.

Gotowe! Informacja o Twoich punktach karnych wyświetli się od razu. Możesz pobrać plik w formacie PDF i wydrukować.

Dobrej trasy i udanej majówki!

O projekcie

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych" realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■