POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.04.2019, 09:37:34] • zachodniopomorskie

15 lat w UE! Pomorze Zachodnie świętuje

Dokładnie 1 maja 2004 roku Polska przystąpiła do struktur Unii Europejskiej. Z tej okazji w wielu miastach i gminach Pomorza Zachodniego odbędą się imprezy i wydarzenia, podczas których mieszkańcy będą mogli świętować tę rocznicę.

Uroczyste obchody mają podkreślić, że przystąpienie Polski do Unii Europejskiej było tożsame
z wyborem zachodnioeuropejskiej drogi rozwoju nie tylko w wymiarze gospodarczym, ale przede wszystkim wartości demokratycznego państwa prawa i wolności jednostki.

Współpraca polityczna, gospodarcza i kulturalna w ramach UE czy modernizacja infrastruktury to przykłady tego, że ostatnie lata były dobrym czasem dla Polski. Od tego momentu rozwój naszego regionu nabrał tempa. Fundusze europejskie pozwoliły na realizację ciekawych projektów, które służą i cieszą mieszkańców województwa, ale także i turystów. 15 lat to dobry moment, aby wspólnie cieszyć się z tego sukcesu, dlatego Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego włącza się w organizację imprez na terenie naszego województwa. Od maja do lipca odbędą się m.in. Kołobrzeski Piknik Europejski, Festiwal Balonowy w Szczecinku, Unia Europejska – nasz wspólny dom w Pyrzycach, Piknik Europejski w Choszcznie czy Athletics Park 2019.

Wykaz imprez, które odbędą się w regionie z okazji 15-lecia w UE wraz z datami dostępny w załączniku. Pierwsza z listy to pierwszomajowy Kołobrzeski Piknik Europejski w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ostrzeżenie pierwszego stopnia, wydane przez IMGW, dotyczy wystąpienia silnego wiatru na wybrzeżu województwa zachodniopomorskiego. Od wtorku 16 września do czwartku 18 września przewidywany jest wiatr o średniej prędkości do 70 km/h, w porywach dochodzący do 85 km/h, który będzie wiał z południowego-zachodu. Na środę 17 września prognozy przewidują także intensywne opady deszczu, które mogą wynieść nawet 60 mm w ciągu 24 godzin. Dodatkowo, opadom deszczu mogą towarzyszyć burze. ■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■