POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [24.07.2008, 14:19:49] • Świnoujście

„Nie” Słowianina dla placów zabaw

„Nie” Słowianina dla placów zabaw

fot. Sławomir Ryfczyński

Po raz kolejny nasza skrzynka kontaktowa okazała się miejscem, do którego Internauci piszą z prośbą o pomoc. Parę dni temu maila wysłała do nas jedna z mieszkanek bloku przy ulicy Matejki 46-46D. Pani Barbara donosi: „Dzieci z naszego bloku nie mając się gdzie bawić, lądują na parkingu sklepu Lidl.” Jarosław Kwiatek, dyrektor techniczny Spółdzielni Słowianin ripostuje: - Problem budowania placów zabaw jest istotny, ale są sprawy ważniejsze.

Budynek, w którym mieszka Pani Barbara znajduje się zaraz przy Lidlu. Internautka ma córkę, która często bawi się na podwórku, ale jak twierdzi jej mama, spółdzielnia nie zagwarantowała wystarczających warunków dla dziecięcych zabaw poza domem. Pani Barbara pisze: „Nasza córka jak zwykle poszła bawić się na podwórko. Jakiś czas temu wyposażyliśmy ją w telefon komórkowy, aby móc mieć z nią kontakt. Byliśmy jednak ogromnie zszokowani, gdy dwie godziny po wyjściu córki z jej komórki zadzwonił jakiś mężczyzna. Powiedział, że znalazł telefon. Razem z mężem natychmiast się z nim spotkaliśmy, ale nie wiedział, gdzie jest nasza córka, dlatego zaczęliśmy jej szukać. Po jakimś czasie znaleźliśmy ją na 11-tego Listopada na nowym osiedlu.” Pani Barbara winą za zaistniałą sytuację obarcza spółdzielnię. „Spółdzielnia wybudowała dla dzieci z całego osiedla tylko jeden plac zabaw, w godzinach popołudniowych jest tam dużo ludzi, co powoduje niebezpieczeństwo. Ciężko znaleźć swoja pociechę wśród tłumu innych, nie mówiąc już o tym, że strach wypuszczać ją samą w miejsca oddalone o kilkaset metrów, których nie widać z okien mieszkania”. I dodaje: „Będziemy czekać, aż stanie się tragedia czy mamy dać naszym dzieciom narkotyki, zgrzewkę piwa i kazać bawić się na klatce schodowej?”

Pani Barbara napisała petycję do zarządu spółdzielni, w której prosi o wybudowanie nowego placu zabaw dla dzieci. Wśród mieszkańców swojego bloku zebrała 90 podpisów. Petycja trafiła na biurko prezesa wspólnoty w czerwcu i jak dotąd nic się nie zmieniło. W poszukaniu odpowiedzi na taki stan rzeczy udaliśmy się do Jarosława Kwiatka, dyrektora technicznego Spółdzielni Słowianin. Rzeczywiście, potwierdza on fakt wpłynięcia petycji, uważa jednak, że kolejne place zabaw są póki co zbędne. „ Pragnę podkreślić, że do zeszłego roku nikt placów zabaw nie budował, zaczęliśmy to robić w zeszłym roku. Wtedy powstały 4 place, między innymi ten na osiedlu przy ulicy Matejki. Mamy pełną świadomość, że potrzeby w tym zakresie są większe, ale należy pamiętać, że możliwości finansowe Spółdzielni w tym zakresie są ograniczone” – mówi portalowi iswinoujscie.pl i zaraz uzupełnia: „Budynek Matejki 46-46d w bieżącym roku wyposażany jest w nowy węzeł cieplny za kwotę około 150.000,00 zł. W najbliższych latach będą w nim wymieniane dźwigi osobowe. Należałoby również rozwiązać problem przeciekających balkonów, pękających rur wodnych oraz starej stolarki okiennej. To wszystko będzie wymagało ogromnych nakładów finansowych. Osobiście uważam, że problem budowania placów zabaw jest bardzo istotny, ale są niestety sprawy ważniejsze. To ja odpowiadam za sprawy techniczne i nie wyobrażam sobie, żeby Dozór Techniczny nie dopuścił dźwigów do eksploatacji. Uważam również, że mniej uciążliwe jest przejście się z dzieckiem na plac zabaw oddalony o 100-150m od budynku niż wielokrotne zalewanie mieszkań z powodu pękających rur.” – mówi Jarosław Kwiatek.

Wygląda więc na to, iż zniecierpliwieni rodzice mieszkający w jednym z „Leningradów” będą musieli poczekać jakiś czas na nowe miejsca zabaw ich dzieci.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 60, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-60 z 60

Gość • Czwartek [24.07.2008, 16:52:36] • [IP: 217.97.199.*]

najlepiej wezcie te bawiace sie dzieci i zakneblujcie albo powyrzucajcie przez okno..a samochody najlepiej pod samym oknem zgroza...wole słuchac głosow dzieci niz. .meneli siedzacych pod blokami!!

Gość • Czwartek [24.07.2008, 16:49:35] • [IP: 217.97.199.*]

nie interesuja dzieci poki co miejsca dla samochodow. .bo to tylko zatrucie srodowiska..natomiast interesuje mnie i nie tylko miejsce zabawy i swieze powietrze dla dzieci...nie po to płacimy wygorowane opłaty i pensje zarzadowi zebysmy sami mieli budowac sa tam od tego jak za przeproszeniem d--a i maja rzadzic tak zeby dzieci miały sie gdzie bawic..jak kogos stac na auto to niech sobie wybuduje garaz a nie smrodzi pod blokiem!!

Gość • Czwartek [24.07.2008, 16:49:26] • [IP: 88.156.233.***]

Plac zabaw pod oknem to ciągłe wrzaski dzieciarni, niekiedy nawet do 23.00. Móawę to jako mieszkanka parteru. Straszne.

Andrzej • Czwartek [24.07.2008, 16:29:56] • [IP: 92.42.112.***]

Jednym przeszkadzają place zabaw i robią ogródki (Matejki 12.a.b.c) inni chcą mieć z obu stron budynku- jest na osiedlu plac zabaw to nie widzę powodu by był drugi- a jak tak bardzo mieszkańcom zależy by mieć, nie widzę powodów by nie mogli wybudować we własnym zakresie. Potrzeba parkingów jest moim zdaniem ważniejsza bo funkcjonują cały rok a nie tylko w okresach cieplejszych.

Gość • Czwartek [24.07.2008, 16:16:17] • [IP: 217.97.199.*]

w kompleksie blokow Matejki 12.A.B.C lokatorzy tez nie wyrazli zgody na likwidacje placu zabaw, a społdzielnia " zaorała" go i tak i terz stawiaja samochody nie mozna otworzyc okna taki smrod spalin i brudne pomyje po myciu..jak długo urzednicy beda uwazac ze to oni sa włascicielami społdzielni..w koncu kto im płaci pensje..arogancja i buta Kwiatka jest niewyobrazalna!!

Gość • Czwartek [24.07.2008, 16:10:35] • [IP: 217.97.199.*]

w kompleksie blokow Matejki 12..A

Gość • Czwartek [24.07.2008, 15:42:17] • [IP: 83.19.184.**]

U nas na osiedlu z placu zabaw dla dzieci robi się parking dla samochodów. Czekamy tylko na to żeby samochody zaczęły się ustawiać na boisku pod koszami do grania - będzie okazja żeby piłką szyby powybijać - a już jaką piłką to nieważne - w końcu to jeszcze boisko do zabawy!

Gość • Czwartek [24.07.2008, 15:26:30] • [IP: 212.160.162.**]

brawo Jarek gonić malkontentów

Gość • Czwartek [24.07.2008, 14:58:24] • [IP: 92.42.113.***]

Prezio wspólnoty dba o własny tyłek a nie mieszkańców.

Gość • Czwartek [24.07.2008, 14:44:14] • [IP: 92.42.117.**]

Po pierwsze Pani Basia nie powinna zostawiać swej pociechy bez opieki. Wręczenie telefonu jak widać nie wystarczy.

Oglądasz 51-60 z 60
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■