POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.04.2019, 22:08:20] • Świat

Ruszył finał XXVI Olimpiady Informatycznej

9 kwietnia rozpoczął się trzeci etap komputerowych zmagań. Do ostatniej tury przeszło dziewięćdziesięcioro pięcioro młodych informatyków, w tym sześć dziewcząt. Coroczne zawody adresowane są do uczniów szkół średnich, ale mogą w nich brać udział również gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych. Olimpiada umożliwi tym najzdolniejszym rozwijanie umiejętności informatycznych.

Pierwszego dnia finałowych zmagań uczestnicy wzięli udział w próbnych zawodach. Prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się w środę, 10 kwietnia i potrwa do czwartku, 11 kwietnia. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się między innymi umiejętnościami analizowania problemów obliczeniowych, układania wydajnych algorytmów i stosowania ich w językach programowania wysokiego poziomu. Zakończenie współzawodnictwa – w najbliższy piątek, 12 kwietnia.

W etapach szkolnych wszystkich edycji Olimpiady Informatycznej wystartowało blisko 22 tysiące uczniów, do regionalnych etapów awansowało 7571 a w finałach znalazło się 1782. Przez 26 lat Olimpiady Informatycznej uczestnicy zmagali się z ponad 400 oryginalnymi zadaniami.

Finaliści olimpiady są przyjmowani w pierwszej kolejności na studia informatyczne we wszystkich najlepszych uczelniach w kraju. Spośród ich grona wybierani są ci, którzy mierzą się później z rówieśnikami z całego świata i odnoszą sukcesy. Największe to zwycięstwa podczas Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej. W 2006 roku w Meksyku pierwsze miejsce zajął Filip Wolny, a rok później w Zagrzebiu triumfował Tomasz Kulczyński. Mamy też kilku multimedalistów. Pod względem liczby wszystkich medali zdobytych w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej Polska zajmuje drugie miejsce na świecie. Polacy zdobyli łącznie 105 medali (38 złotych, 38 srebrnych i 29 brązowych). Przodują Chiny (115 medali). W klasyfikacji medalowej zajmujemy czwarta pozycję po Chinach (77 złotych, 26 srebrnych, 12 brązowych), Rosji (odpowiednio 56, 36, 12) i Stanach Zjednoczonych (46, 34, 15).

Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ We wtorek 14 stycznia 2025 r. o godzinie 9.00 na placu Rybaka w Świnoujściu rozpoczną się uroczystości pamięci ofiar katastrofy promu m/f „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło w niej 55 osób, w tym 35 pasażerów i 20 członków załogi. O godzinie 9.00 zabrzmią tyfony i syreny na statkach oraz okrętach stojących w świnoujskim porcie ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś (sobota) posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■