POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [04.04.2019, 07:39:17] • Polska

Nowość! Membrana EPDM od Galeco – następczyni papy

Nowość! Membrana EPDM od Galeco – następczyni papy

fot. Organizator

Jeszcze do niedawna hydroizolacja dachów płaskich wiązała się z koniecznością położenia na nich mało estetycznej papy. Rozwój technologii pozwala jednak na zastosowanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich jest membrana EPDM - szybka i prosta w montażu, ale także – co może najistotniejsze – przyjazna środowisku.

Hydroizolacja w nowym wymiarze
Podstawę systemu stanowi syntetyczna membrana gumowa. Produkt jest przykładem jednej z najbardziej przyjaznych środowisku izolacji dachowej. EPDM to materiał chemicznie martwy, a co za tym idzie, w czasie jego użytkowania nie dochodzi do ulatniania się do otoczenia szkodliwych substancji. Nowość Galeco, dostępna w ramach systemu DACHY PŁASKIE, jest ponadto kompatybilna z dachami zielonymi oraz ogniwami fotowoltaicznymi, co również wpływa pozytywnie na środowisko. Membrana EPDM charakteryzuje się wysoką trwałością przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Produkt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia oraz przerastanie korzeni.

Rozwiązanie wprowadzone przez Galeco pomyślnie przeszło testy wytrzymałościowe i wykazuje wyjątkową odporność na promieniowanie UV, czynniki atmosferyczne czy mikroorganizmy.

Membrana zachowuje swoje właściwości fizyczne i mechaniczne przez kilkadziesiąt lat i nie wymaga konserwacji. W przeciwieństwie do tradycyjnej papy instalacja EPDM jest szybka, a użycie specjalistycznych akcesoriów nie jest konieczne. Układa się ją na zimno, przy pomocy kleju kontaktowego lub pistoletu rozpylającego.

Już jedna warstwa pozwala zagwarantować trwałą izolację dachu płaskiego. Co szczególnie istotne, membrana jest lekka, dzięki czemu nie stanowi niepotrzebnego obciążenia stropodachu. Rozwiązanie jest na tyle uniwersalne, iż może być stosowane na każdym typie dachu, a także tarasach, balkonach czy wiatach.

Membrana może stanowić wykończenie zadaszenia lub też być podłożem pod płytki, kamienie czy deski tarasowe. EPDM występuje w 3 standardowych rozmiarach: 3,05 m x 7,62 m, 4,57 m x 7,62 oraz 6,10 m x 7,62 m. Zastosowanie dużych arkuszy dodatkowo przyspiesza montaż i minimalizuje ilość łączeń.

Cena: Membrana EPDM rolka 3,05m x 7,62m: 1226,77 brutto

www.galeco.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ruch między węzłami Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje został przekierowany na nową S3. Ruch odbywa się na tym odcinku z zawężeniem do jednego pasa w każdą stronę. Częściowo uruchomiony został węzeł Międzyzdroje, nie ma już tymczasowego ronda i ruch jest płynniejszy. To kolejny etap udrażniania przejazdu nową S3 ■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■