POGODA

Reklama


Wydarzenia

UNIVERSAL MUSIC • Poniedziałek [18.03.2019, 08:17:56] • Europa

Shanguy powraca z nowym singlem „Toukassé”!

Rewolucja w niezwykle popularnym w Polsce trio Shanguy – zespół powraca z nowym singlem „Toukassé" oraz z nową wokalistką – Shady.

Shady to niezwykle utalentowana wokalistka o francusko-włoskich korzeniach. „Toukassé" to połączenie francuskich słów „tout" – „każdy" i „cassé" – „złamany", „zepsuty". To abstrakcyjne hasło zostało znakomicie oddane na okładce singla.

Nawiązując do pierwszego wielkiego hitu Shanguya – „La Louze" – „Toukassé" to opowieść o smutnym zakończeniu związku. W natłoku myśli, ran i żalu dochodzisz do momentu, w którym masz ochotę rzucać przedmiotami i musisz wykrzyczeć, wyśpiewać, wytańczyć swoje cierpienie.

Debiutancki singiel Shanguya, „La Louze" , uzyskał w Polsce status platyny. Pojawił się także na szczycie airplaya radiowego. Utwór radził sobie świetnie również w innych krajach, trafiając m.in. do Top 40 Shazam Global i odnosząc sukcesy na listach przebojów między innymi we Francji, Rosji czy we Włoszech. Drugi oficjalny singiel zespołu, „King of the Jungle", również zanotował wielki sukces – 50 mln wyświetleń na YouTube i ponad 20 mln streamów.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■