Wszystkie zostały wyprodukowane w Gliwicach. Mają od 120 do 180 metrów sześciennych pojemności. Wymiary: 2,5 do 3,5 metrów średnicy i 13,3 do 15,7 metrów długości.
Przewóz zbiorników z Gliwic do Świnoujścia traktowany jest jak transport ponadgabarytowy. Stąd też przed potężną ciężarówką będzie jechał samochód pilot.
Jutro w godzinach porannych kolejny zbiornik ma dotrzeć do Świnoujścia. Na wyspę Uznam zostanie przewieziony jednym z promów „Karsibór”. Pozostałe zbiorniki mają dotrzeć do Świnoujścia do końca tego roku.
Dzięki systemowi magazynowania deszczówki, miasto zaoszczędzi na wodzie. Do tej pory bowiem do podlewania zieleni na promenadzie wykorzystywana była woda w miejskiego wodociągu.
BIK UM Świnoujście
Przygotowują dla nas kolejny haracz wodny. Polacy mimo iż tak zubożeni i wyzyskiwni nadal nie chcą się trzmaja i nie chcą tej ziemi opuścić, w ten czy inny sposób dla nowych ''włascicieli'' którzy podstępem pdbili nasz kraj i tak wymyśla sie obciążenia i absurdy, w połączeniu z cenzurą i stalinowską prpagandą sukcesu, oraz ''programem'' CO2, dla spacyfikowania i pozbawienia ludzi wszelkich praw. Nowy Porządek ma być straszny. Strefy luksusu i nędzy wyłonią sie same, Już się wyłaniają poprzez haracze narzucane uciskanej ludnosci tubylczej. Strach nowego roku i kolejnych lat w łapskach zdemoralizowanych i coraz bardziej pazernych namiestników ''właścicieli'' Polski.
pomysł dobry mam tylko nadzieje że te kolosy bedą wkopane w, wielkość i kolor odstrasza
Na którą deszczówkę? Tą z opadów z ostatniego lata?
Dodatkowe opłaty za wodę będą płacić wyborcy prezydenta, przecież od lat wiadomo że ma mieszkańców w du.. e.Deweloperzy po wyborach odetchnęli.
Na deszczowke ?? A skad ten deszcz przywioza ??
Ja żydy podsumują Was za deszczówkę, to się posracie.
Buduje się kolejny odcinek promenady, a od" dupnej" strony rozłazi się już najnowsza część! I tak bedzie kolejny remont.
A jak będzie następny rok taki bez deszczu jak ten, to te zbiorniki będą bezużyteczne.
A ja będąc dziś na spacerze zastanawiałam się na co są te zbiorniki. Są tak durzę, że robią wrażenie.
Gość • Wtorek [27.11.2018, 19:32:05] • [IP: 185.246.208.***] tak sobie liczę i jeżeli jeden to fi 2, 5 x 13, 3 m a drugi fi 3, 5 x 15, 7 m to 1 - 65, 253 m sześc. a drugi 150, 975 m sześc.
nareszcie ktoś się zajął promenadą przez tyle lat chaszcze syf i bałagan teren niezagospodarowany teraz będzie jak w cywilizowanym świecie i nie będzie wstydu
Po obliczeniu z wymiarów wychodzi dużo większa pojemność. Tak sobie lubię sprawdzić.
Wreszcie ktoś mądrze pomyślał...
Spółka Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (PGW WP) jest właścicielem opadów atmosferycznych (wszystkich). Zbiorniki, a właściwie wypływająca z nich woda będzie opomiarowana. Za każdy metr sześcienny zapłacą mieszkańcy Świnoujścia według narzuconych stawek przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie. Pieniądze z" zaoszczędzonej", zebranej wody trafią do kieszeni właścicieli spółki miłujących pokój. Cytując mistrza, " najlepsze interesy w P...e robi się na głupocie P...w".
inicjatywa ciekawa zbaczymy jak w praktyce
No nareszcie mnie ktoś posłuchał. Do celów gospodarczych w razie nadmiaru, też można tę wodę wykorzystać. Również tam gdzie nie ma jeszcze zbiorników należałoby takie wkopać i można korzystać z opadów aby zasilać choćby rezerwuary czy pralnie. Do tego celu zamiast wylewać wodę z kanałów burzowych, powinny powstać magazyny wody w całym mieście.
Opłata za odprowadzanie deszczówki to tylko kwestia czasu. Krótkiego czasu.
Jak długo trzeba było czekać aż ktoś pomyśli.
To dla nas zamiast beczkowozów, jak zabraknie na wyspie wody. Rozwiązanie na miarę XI wieku.!!Brawo dla władz.!!. Już po wyborach-więc sprzedaż działek ruszyła na całego.Będa nowe hotele i apartamentowce.Woda w beczkach będzie czekać.
to woda będzie tańsza
Z Gliwic prowadzi Kanał Gliwicki, łączący to miasto z Odrą. Można było spławić zbiorniki kanałem, potem tą rzeką - nie trzeba by zatrudniac pilota w samochodzie, odeszłyby kłopoty z nocną jazdą - z towarem ponadgabarytowym. Odra odłogiem leży w naszym kraju?
Niema przepięknej dawnej promenady gdzie się odpoczywało, teraz jest betonowo -pustakowe budowlane paskudztwa, wprost nie do wiary, potrzebna woda do podlewania w dzielnic która była perłą zieleni, a co będzie jak za chwile zabraknie mieszkańcom wody przez to budowlaną zagłada miasta?
A jeśli w mieście zainstalują burzówki połączone z prywatnymi domami (cześciowo juz są na pewnych ulicach), to czy zaczną brac zwiększone opłaty za wodę - od powierzchni dachu?