iswinoujscie.pl • Niedziela [28.10.2018, 17:01:05] • Świnoujście
Raz rozkopują, raz zasypują... Kiedy skończy się bałagan na łączniku ulicy Staszica z Kościuszki!?

fot. iswinoujscie.pl
Gdy na jesieni ubiegłego roku rozpoczynała się modernizacja ulicy Kościuszki, władze miasta sugerowały, że w trakcie tej wielkiej inwestycji jest szansa na rozwiązanie problemów mieszkańców sąsiednich osiedli, którzy od lat czekali na remont dróg osiedlowych łączących ulicę Kościuszki ze Staszica i Kościuszki z Witosa. Ta pierwsza nie ma jednak szczęścia. Po raz kolejny jest obecnie rozkopywana, a mieszkańcy nie mogą skorzystać ze swoich garaży.
W czasie robót na Kościuszki osiedlowa uliczka stała się faktycznie zapleczem budowy. Stała się drogą dojazdową dla ciężkiego sprzętu. Będącą w nienajlepszym już stanie drogę, ciężarówki i koparki zdewastowały do reszty. Przy końcu prac nawierzchnię wyrównano i utwardzono, przywrócono dojazd do garaży. Nie wiadomo tylko po co bo już od kilku dni nawierzchnia została ponowie zdemolowana przez ciężki sprzęt. W jakim celu? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta. Odpowiedź jaką otrzymaliśmy jest lakoniczna konkretna:
„Wymieniana jest sieć wodno–kanalizacyjna, deszczowa oraz nawierzchnia. Planowane zakończenie prac to koniec grudnia 2018.” -napisał rzecznik prezydenta miasta.
Nie jest zatem pewne czy do świąt zakończy się remontowy bałagan na tym osiedlu. Pytanie najważniejsze jednak brzmi czy miasto pomyślało gdzie w tym czasie parkować będą właściciele garaży położonych na tym osiedlu, gdzie znajdą miejsca postojowe goście, którzy przyjadą tu do krewnych na rodzinne święta?
Pytanie kierujemy do służb Pana Prezydenta. Odpowiedź oczywiście - opublikujemy.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Problemem jest czas tego remontu, bo to WSTYD tak leniwie go robić. Jak zaczęli robić Kościuszki, to rozgrzebali tę uliczkę pod pretekstem zakopywania jakiś rur. Zostawili piach, który zaczął pustynnienie okolicy. Jak powiał wiatr, wszystko było pokryte grubą warstwą kurzu, non stop sprzątanie. Po protestach, przysypali gruzem, by śmieciarki mogły podjechać pod śmietniki. Na dziurach i wykrotach ludzie niszczyli swoje samochody. Kurierzy nie chcieli dostarczać przesyłek. Teraz prawie po roku, zabrali się w końcu za pracę, ale nie zrobili kładek-i nie ma normalnie jak przejść. Logistyka prac, które w normalnym świecie powinny zająć dla firmy góra dwa tygodnie, jest co najmniej kuriozalna. Ktoś czyli my, musimy płacić za jedno rozkopywanie i zakopywanie, potem kolejne, za budowanie jak za komuny. Zastanówmy się poważnie, czy nie pozwać Miasto i tę firmę, by zapłaciło za niewygody i swoje niedbalstwo, za ponoszone straty przez brak właściwej logistyki i kuriozalny czas tego remontu.
No przecież na pstryknięcie remont ulicy się nie zrobi!! Trochę pomyśleć nie zaszkodzi. W domu nikt z narzekających nie robił nigdy remontu? Przy tym tez są niedogodności.
Ciekawe z kogo pieniądzy
Pan radny w końcu będzie miał piękną drogę, pozdro
A kiedy nastąpi modernizacja dróg wewnętrznych m. ulicami : Matejki - Kościuszki- Witosa ! ? Niemalże 50 lat użytkowane są drogi wewnętrzne a ich stan jest tragiczny. Jest tu bardzo niebezpiecznie, auta zajmują każde wolne miejsce i skrzyżowania ! Tu powinny być chodniki ! Może warto zagospodarować, , pastwiska " m. blokami na parkingi i tereny zielone. Tu potrzebny jest projekt terenów zielonych.
Zawsze źle. Jak nie robili to płacz, jak robią kompleksowo i dobrze to jeszcze większy płacz.
Znów Eurovia?
Pewnie michalska zaraz zarządzi zmianę organizacji przepływu wody i będzie płynąć w odwrotnym kierunku. Kupy będą wypływać z toalet, wodę będziemy sami wlewać do kranów a deszcz będzie płynąć rynnami ku niebu. Ta jak się uprze to. Wogole to mogła przenieść morze i kanał to tunel nie byłby potrzebny.
Nie robią źle robią źle Q r w a o co wam ludzie chodzi
Po co się spieszyć? Już po wyborach!!
puki mierny urzędnik własnym łbem nie zapłaci to tak będzie zawsze.
No przecież chcieliście tych fachowców, były wybory i wybraliście... To do kogo teraz pretensje?
Bo Urząd podpisuje takie umowy a kto w tym Urzędzie za cos odpowiada, wiedzą jak się bawić.
Biuro Informacji itd. powinno się nazywać BIUREM DEZINFORMACJI, na ulotce od wykonawcy przed ostatnimi wykopkami na tej nieszczęsnej uliczce jest napisane, że kolejny remont ma trwać od 19.09 do 30.11.2018, dla urzędasa udzielającego informacji dla redakcji nawet terminy nie są konsultowane do publicznej wiadomości, rzygać się chce na ten syf w urzędzie
Totalna bzdura. Sieć wodna była wymieniana jeszcze przed wakacjami, a deszczówkę zrobiono we wrześniu jeszcze. Kanalizacji chyba wcale nie ruszano. Tak u nas sie robi raz rozkopano z powodu właśnie wymiany instalacji wodnej, potem zasypano, następnie rozkopana z powodu instalacji deszczowej i znowu zasypano, a teraz znowu rozkopali, może teraz właśnie będą wymieniać kanalizacje i dlatego znowu rozkopali, potem zakopią , a następnie znowu rozkopią żeby położyć nową nawierzchnię ?
W sezonie będzie koniec 🤣🤣🤣🤣🤣
A miało być do końca listopada
Ludzie, ja to niemal codziennie obserwuję, to się ciągnie od bodaj czerwca czy lipca, ileż to może trwać? Jak można ludziom zablokowywać dostęp do garaży, dojazd, przejście pieszym? Rozumiem, że może to zająć 2-3 miesiące, ale jeśli chcą to skończyć w grudniu, to czy chcą nam powiedziec, że odcinek chyba 100-metrowy pobocznej drogi wymaga półrocznych prac? A uściślę: nie sa one półroczne, tylko sa PRZERWY, np.raz rozgrzebali, potem na wakacje zostawili nieprzejezdne, później znów rozgrzebali (październik), i znów chcą zostawić do grudnia. Opanujcie się tam w Wydziale Inżynierii, do cholery, żartów sobie z ludzi nie róbcie i nie wysyłajcie aroganckich wierszyków dwuwersowych jak japońskie haiku, bo to nie konkurs w Bibliotece im. Flukowskiego, tylko obowiązkowe informowanie mieszkańców, na czym polega choroba na tej uliczce, a ściślej w magistracie.
Przeciez kiedys trzeba zrobic remont...