POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.10.2018, 12:32:53] • Świnoujście

Uwaga meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem!

Uwaga meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem!

Autor: boguslavus(fot. Fotolia.com )

Stacje synoptyczne powtarzają ostrzeżenia o niebezpiecznych zjawiskach jakie mogą towarzyszyć wichurze, która rozpętała się dziś nad naszą częścią wybrzeża. Mieszkańcy proszeni są o ostrożność.

Silne porywy wiatru odnotowano już dziś w nocy. Im dalej od brzegu morza tym lepiej. W głębi lądu prędkość wiatru w porywach nie powinna przekroczyć 85 km/h. W powiatach nadbrzeżnych takich jak Świnoujście, wiatr może wiać z prędkością nawet 95 km/h. Co gorsza, w miarę upływu dnia kierunek wiatru zmieni się na północny co oznacza powodowanie groźnego w porcie zjawiska cofki. Obecnie wydane ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje do godzin porannych w środę 24 października.

W związku z tą sytuacją Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta poinformowało, że administratorzy miejskich parków i cmentarzy komunalnych apelują do mieszkańców oraz gości, aby w tym czasie nie wchodzili do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów.Wiatr może bowiem powodować łamanie się gałęzi i konarów nawet u zdrowych drzew.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Środa [24.10.2018, 10:38:21] • [IP: 77.252.46.***]

Podobno nad Świnoujście napłynie w grudniu kolejna fala upałów...

Malkontent malkontentów • Wtorek [23.10.2018, 17:37:21] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Wtorek [23.10.2018, 12:45:54] • [IP: 82.174.234.**] Kara boska za wybory. . ...Super komentarz.bardzo mnie się podoba.

Gość • Wtorek [23.10.2018, 15:47:30] • [IP: 37.109.33.*]

No i co z tego jak i tak pic się chce!

Gość • Wtorek [23.10.2018, 12:45:54] • [IP: 82.174.234.**]

Kara boska za wybory

Gość • Wtorek [23.10.2018, 12:43:12] • [IP: 62.69.229.**]

Ładne chmury

Gość • Wtorek [23.10.2018, 12:37:57] • [IP: 178.238.253.**]

Zimno z nad Skandynawi, a ciepło z południa, ale już sie rozlazło, wiatr i drzewa to życie, szkoda że urzędnicy nie uważali na biologi w podstawówce!

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! W porównaniu do roku poprzedniego (2024) nastąpił znaczący wzrost wypadków ( 80%), ofiar śmiertelnych ( 200%), rannych (50%), nietrzeźwych kierujących (15%) ■ ⚠️ Uwaga! Dziś (23.06) od godz. 16:00 do 23:00 w całym woj. zachodniopomorskim możliwe burze z gradem, intensywny deszcz (do 30 mm), silny wiatr (do 90 km/h). Zachowaj ostrożność! ■ Ruch między węzłami Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje został przekierowany na nową S3. Ruch odbywa się na tym odcinku z zawężeniem do jednego pasa w każdą stronę. Częściowo uruchomiony został węzeł Międzyzdroje, nie ma już tymczasowego ronda i ruch jest płynniejszy. To kolejny etap udrażniania przejazdu nową S3 ■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■