POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.10.2018, 16:31:45] • Szczecin

Godzina dla Twojej miejscowości

Godzina dla Twojej miejscowości

fot. Organizator

Widzisz w swojej okolicy coś co wymaga zmiany? Chcesz zrobić coś dobrego dla innych? Nie masz na nic czasu i jesteś ciągle w biegu? Znajdź Godzinę dla Twojej miejscowości i zrealizuj swój pomysł na społeczne działanie w weekend między 26 a 28 października. Zbierz znajomych, przyjaciół, rodzinę i razem zróbcie dobrą akcję.

Regionalne Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenie POLITES zapraszają do udziału w akcji społecznej "Godzina dla Twojej miejscowości". Przeznacz Godzinę dla Twojej miejscowości na zrobienie czegoś co wywoła czyjś uśmiech, co będzie społecznie pożyteczne, czy też coś czego brakuje w mieście i co przyda się mieszkańcom, także tym na czterech łapach. W akcji może wziąć udział każdy – dzieci, młodzież czy dorośli, osoby indywidualne i grupy uczniów, organizacje, instytucje, firmy. Akcja nawiązuje do organizowanej po raz siódmy "Godziny dla Szczecina", w której mieszkańcy co rok realizują swoje pomysły na społeczne działania.

W poprzednich latach uczestnicy m.in.: rozdawali przechodniom pierniczki i komplementy, sprzątali groby, zbierali karmę i robili domki dla bezdomnych zwierząt, rozdawali odblaski w ciemnych zaułkach, zagrali spektakl teatralny, śpiewali na ulicy i wiele więcej.

W Godzinie dla Twojej miejscowości każdy może zrobić to co uzna za pomocne, potrzebne i pożyteczne – do udziału w akcji zaprasza Kasia Michałek z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Niekoniecznie spektakularne, wymagające wielkich nakładów, a raczej oddolne, często w najbliższej okolicy, w odpowiedzi realne problemy i potrzeby. Akcje realizowane dotychczas przez szczecinian dawały radość, wzruszały, uczyły, a przede wszystkim udowadniały, że to my mieszkańcy tworzymy miasto i jego klimat. – mówi Ania Biały z Centrum Wolontariatu - Dziś czas, którego każdemu brakuje jest jednym z najcenniejszych dóbr. Dlatego zachęcamy by trochę swojego cennego czasu przeznaczyć na działanie na rzecz miejsca, w którym żyjemy. Praktyka pokazuje, że dobro powraca.

Aby wziąć udział w akcji Godzina dla Szczecina:
->wymyśl fajną inicjatywę społeczną
-> zrealizuj ją wolontarystycznie, samodzielnie lub razem z innymi
->zrób zdjęcia z akcji, wyślij zdjęcia i krótką relację: biuro@polites.org.pl do środy 31.10.2018 r. do 12:00
Więcej informacji i regulamin akcji znajdziesz na stronie www.polites.org.pl
Akcja realizowana jest w ramach kampanii Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PILNE Zmiana terminu konsultacji: Nowy termin spotkania: 15 i 16 kwietnia o godz. 17.00 Galeria Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1 ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■ W Ognicy nad Świną powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze Świnoujścia już rozpoczęła jego budowę ■