POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [01.09.2018, 20:43:53] • zachodniopomorskie

Jest decyzja ZRID dla obwodnicy Węgorzyna w ciągu DK20

Jest decyzja ZRID dla obwodnicy Węgorzyna w ciągu DK20

fot. Organizator

Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję Zezwalającą na Realizacją Inwestycji Drogowej (ZRID) dla obwodnicy Węgorzyna w ciągu DK20. Na mocy tej decyzji zostaną pozyskane ostatnie brakujące działki pod budowę obwodnicy i będzie możliwe rozpoczęcie robót budowlanych. Ogłoszenie przetargu na budowę tej obwodnicy planowane jest jeszcze w tym roku. Obecnie trwa odbiór dokumentacji wykonawczej. Nowa droga będzie miała długość 1 km i połączy wybudowaną już kilkanaście lat temu część obwodnicy z DK20 od strony Drawska Pomorskiego. wyprowadzając z Węgorzyna ruch tranzytowy w ciągu DK20. Obwodnica powinna być gotowa w IV kwartale 2020 roku.

Obwodnica będzie miała jedną jezdnię o szerokości 7 metrów (pasy ruchu po 3,5 m), na jej początku i końcu zostaną wybudowane ronda.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PILNE Zmiana terminu konsultacji: Nowy termin spotkania: 15 i 16 kwietnia o godz. 17.00 Galeria Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1 ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■ W Ognicy nad Świną powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze Świnoujścia już rozpoczęła jego budowę ■