POGODA

Reklama


Wydarzenia

Rzecznik Prezydenta Miasta • Poniedziałek [23.06.2008, 19:13:47] • Świnoujście

Szczeciński obszar metropolitalny

W piątek (20.06) odbyło się walne zebranie Samorządowego Stowarzyszenia Współpracy Regionalnej, podczas którego przedstawiciele gmin dyskutowali na temat projektu ustawy o obszarach metropolitalnych.

W dyskusji udział wzięli m.in. prezydenci Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Świnoujścia a także burmistrzowie Polic, Gryfina i zastępca wójta Kobylanki.
Przedstawiciele gmin pozytywnie wypowiedzieli się na temat szans rozwojowych jakie może stworzyć obszar metropolitalny. Podczas spotkania poruszano m.in. tematy: wspólnego biletu, tras turystycznych czy marin naszego regionu.
Propozycja obszaru metropolitalnego prezentowana przez stowarzyszenie obejmuje: Szczecin, Świnoujście, Police, Kobylanka, Gryfino, Kołbaskowo, Stare Czarnowo, Stargard Szczeciński, Goleniów, Dobra i Nowe Warpno.

Podczas walnego zebrania stowarzyszenia w poczet członków SSWR przyjęto Miasto Stargard Szczeciński i Gminę Stargard Szczeciński.

Chęć wstąpienia do stowarzyszenia wyraził również prezydent Świnoujścia. Prawdopodobnie jeszcze w wakacje Świnoujście znajdzie się w gronie członków SSWR (pozytywną opinię w tej sprawie musi wyrazić jednak Rada Miasta Świnoujście).


Samorządowe Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej powołane zostało do życia we wrześniu
2004 r. Jego członkami założycielami zostali:
 Województwo Zachodniopomorskie,
 Gmina Miasto Szczecin,
 Gmina Dobra,
 Gmina Goleniów,
 Gmina Gryfino,
 Gmina Kobylanka,
 Gmina Kołbaskowo,
 Gmina Police,
 Gmina Stare Czarnowo.

Celina Skrobisz
p.o. rzecznika prasowego
prezydenta miasta


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [24.06.2008, 10:42:21] • [IP: 80.245.188.***]

Metropolia to biurokratyczna bzdura - Swinoujscie jest całkowicie samodzielnym miastem i niech tak zostanie

Gość • Wtorek [24.06.2008, 08:52:31] • [IP: 217.97.199.*]

Czemu jest cisza w sprawie losów naszej mariny?Czy Szczodry dalej trwa przy pomyśle rozsprzedania gruntów przy basenie północnym prywatnym inwestorom na apartamentowce? Co na to żeglarze?Czemu te środowiska godzą się na to?

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Stowarzyszenie Importerów i Dystrybutorów Pirotechniki apeluje do władz Świnoujścia o uwzględnienie w konsultacjach głosów branży: – Zwracając się do Prezydent Miasta Świnoujścia liczymy, że głos branży reprezentowanej przez największych polskich importerów oraz dystrybutorów wyrobów pirotechnicznych, pozwoli na wypracowanie kompromisowych rozwiązań. Zdecydowanie sprzeciwiamy się planom wprowadzenia ograniczeń lub zakazów użycia fajerwerków przez niektóre z władz samorządowych – informuje Stowarzyszenie ■ Na rok 2026 została wyznaczona apteka „Centrum Zdrowia – 24H”, prowadzona w Świnoujściu przy ul. Grunwaldzkiej 21, do pełnienia dyżurów w godzinach od 21:00 do 23:00, codziennie w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2026 roku ■ W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■