POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.08.2018, 11:19:03] • zachodniopomorskie

Kujawsko - Pomorskie popiera budowę S10 od Szczecina do Warszawy

Kujawsko - Pomorskie popiera budowę S10 od Szczecina do Warszawy

fot. Organizator

Gminy łączą siły - Kujawsko - Pomorskie popiera budowę S10. Tylko kompleksowa budowa S10 przyniesie korzyści - uważają radni Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego. W tej sprawie podjęli uchwałę 30. lipca 2018 roku w Toruniu.

Przypomnijmy, że w połowie lipca w Wałczu odbyła się konferencja zorganizowana przez burmistrz Wałcza Bogusławę Towalewską, radnego Sejmiku Cezarego Szeligę oraz senatora RP Grzegorza Napieralskiego (wiceprzewodniczący zespołu parlamentarnego Pomorza Zachodniego) w temacie budowy drogi s10. Przyjechali na nią samorządowcy i parlamentarzyści od Płońska do Szczecina.

- Budowa s3 i s6 są w trakcie realizacji. Dla równowagi rozwoju regionu potrzebna jest s10. Ona powinna być zbudowana najlepiej po doświadczeniach z innych budów, tak by nie zabrakło żadnych węzłów drogowych, ścieżek rowerowych czy chodników jak miało to miejsce na innych budowach. Po spotkaniu w Wałczu odbędzie się kolejne w Pile we wrześniu, w Toruniu w październiku - zapowiada senator RP Grzegorz Napieralski.

Myśląc o budowie s10 nie można zapominać o zapewnieniu bezpieczeństwa na obecnej drodze krajowej nr 10. W efekcie współpracy burmistrz Suchania Stanisławy Bodnar, radnego Sejmiku Artura Nycza i senatora RP Grzegorza Napieralskiego Ministerstwo Infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad do końca roku w Suchaniu zamontuje sygnalizację świetlną przy przejściach dla pieszych.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 10 listopada Urząd Miasta Świnoujście i Terenowy Punkt Paszportowy będą nieczynne Drodzy mieszkańcy i goście Świnoujścia, informujemy, że zgodnie z Kodeksem pracy – w poniedziałek 10 listopada 2025 r. Urząd Miasta Świnoujście oraz Terenowy Punkt Paszportowy będą nieczynne. W razie konieczności załatwienia bieżących spraw, zapraszamy Państwa w piątek 7 listopada lub w środę 12 listopada ■ W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■