Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Piątek [20.06.2008, 07:36:24] • Szczecin

Pogoń awansowała do drugiej ligi!

Piłkarze Pogoni wygrali w środę w Szczecinie z Zatoką Puck 4:1.

Pierwsze barażowe spotkanie w Pucku zakończyło się zwycięstwem szczecińskiej jedenastki 1:0.

Pierwsza połowa środowego meczu była nieudana w wykonaniu portowców. To goście stworzyli lepszą okazję do zdobycia gola, ale zmarnowali sytuację sam na sam z bramkarzem Pogoni Damianem Wójcikiem.

Druga połowa to już zupełnie inna gra Pogoni. Worek z bramkami otworzył w 49 minucie Arkadiusz Jarymowicz. Nie minęły dwie minuty, a kibice cieszyli się z przepięknej bramki Ferdinanda Chifona, który był chyba najlepszym zawodnikiem na boisku.

Portowcy jednak za szybko uwierzyli w końcowy sukces i pozwolili rywalom na strzelenie bramki kontaktowej. W 69 minucie pięknym wolejem popisał się Błażej Adamus. Od 70 minuty jednak Pogoń przeprowadziła frontalny atak na bramkę gości. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 73 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się najlepszy piłkarz regionu w 2007 roku Maciej Ropiejko. Taki snajper nie mógł zmarnować tej sytuacji. 3:1 dla Pogoni! Od tego momentu dominacja bordowo-granatowych nie podlegała już dyskusji. Raz za razem w znakomitych sytuacjach znajdował się Marek Kowal, a po prawej stronie boiska niemal nie do zatrzymania był Kameruńczyk Chifon. I to właśnie ten zawodnik przypieczętował zasłużony sukces Pogoni strzelając bramkę na 4:1 w 84 minucie.

Kibice, którzy w liczbie około 4 tysięcy przybyli na trybuny stadionu im. Floriana Krygiera, skandowali w drugiej połowie \"II liga\" i oczekiwali końcowego gwizdka arbitra. Gdy w 93 minucie sędzia zakończył mecz rozpoczęło się świętowanie. - Bohaterami są wszyscy zawodnicy - mówił po meczu uradowany trener Pogoni Mariusz Kuras.

- To był trudny sezon - dodał Ferdinand Chifon, który był oblegany przez kibiców żądnych jego koszulki. - W IV lidze nie grało się łatwo, bo rywale nie zostawiali miejsca na boisku.

To zwycięstwo pozwoliło na realizację podstawowego celu w tym sezonie, czyli awansu do zreformowanej II ligi. To, miejmy nadzieję, początek drogi, w której na końcu znajduje się przystanek Ekstraklasa.