iswinoujscie.pl • Niedziela [05.08.2018, 12:19:02] • Świnoujście
Ala i jej własna Kraina Czarów malowana pędzelkiem

fot. iswinoujscie.pl
Na Bohaterów Września 4 powstała mała manufaktura, w której pani Ala czaruje, malując na koszulkach. Jak twierdzi, inspiracją był dla niej „Zaczarowany ołówek” 50 lat temu. Dziś używa pędzelka, ale to nie oznacza, że pędzelkiem można mniej. Zawsze marzyła, żeby mieszkać nad morzem. Projektuje odzież i maluje na niej czego dusza zapragnie, zajmuje się rękodziełem, pisze bajki, ale miłością jej życia jest pędzel. Na życzenie klienta wymaluje mu wszystko. W rozmowie z naszym dziennikarzem wielokrotnie to podkreślała.
Przyjechała z Olsztyna, przemierzyła pół Polski i sprawy osobiste sprawiły, że przygnało ją do Świnoujścia. Zakochała się w tym miejscu, to właśnie tutaj się w pełni rozwinęła. Przeniosła swój sklep ze Szczecina, szukała dużego lokalu, ponieważ nie tylko maluje, zajmuje się też rękodziełem oraz pisze bajki, które chciałaby sprzedawać w najbliższej przyszłości u siebie w sklepie. Jak mówi, ma dziesiątki pomysłów w ciągu jednego dnia, które stara się jak najlepiej zrealizować, choć nie zawsze się udaje. Jednak pani Ala się nie poddaje i próbuje na nowo. Kiedyś przyszedł do niej klient i zapytał, czy zrobiłaby mu karykaturę, a pani Ala podjęła się tego wyzwania. Od tamtej pory robi także karykatury, jak zażartowała, najlepiej wychodzą jej, jej własne karykatury.

fot. iswinoujscie.pl
Kiedy artystka zaczynała, nie wierzyła, że te koszulki będą się sprzedawały, dlatego zaczęła sprzedawać też gadżety szwedzkiej firmy, jako takie „koło ratunkowe”, natomiast ku jej zaskoczeniu, koszulki zaczęły się sprzedawać na tyle dobrze, że klienci błagają panią Alę, aby namalowała coś jeszcze raz.
Po włożeniu w to całego swojego serca, powstają najprzeróżniejsze malowidła, które się nie „spiorą” w praniu. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani jak dany malunek ma wyglądać, pani Ala bez problemu może zaprojektować to za nas. Cena takiej koszulki z malunkiem wynosi 120 zł.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Nareszcie coś pozytywnego w tym mieście. Bardzo piękne koszulki, na pewno przyjdę do pani, pani Alu.
Gratuluje odwagi i determinacji. Sama nie umiem się ujawnić z talentem. Często wykonuję rzeczy w domu dla rodziny, wszyscy mówią, że powinnam na tym zarabiać, a ja nie potrafię. Nie potrafię wycenić pracy własnych rąk i serca które wkładam. Życzę sukcesów. Powodzenia.
cudowni ludzie
CUDOWNA KOBIETA
"Po prostu" TALENT.
Brawo.. Takiego miejsca i takich ludzi z pasją.. twórców rękodzieła nam tu trzeba.. Czekałam na taka galerie.. Super..
super przyjde złoze zamowienie namalowania mojego pupila
Wow! Super! Muszę koniecznie tam zawitać :)
Gdy przyjade to napewno Pania odwiedze wraz z moim jamniczkiem.Zycze Pani jak najwiecej klientow. Podziwiam Pani prace, oraz pozdrawiam.
Życzę Pani Ali wszystkiego najlepszego. Wielu klientów i wielu ciekawych zleceń. Miło Miło znalazła swoje miejsce w Swinoujsciu. Ja akurat realizuje sie artystycznie odkad wyjechalam ze Świnoujścia. Pozdrawia serdecZnie wszystkich Artystów. Tych profesjonalnych i amatorów. to co po nas zostanie to nasze dzieła.