POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.06.2018, 18:17:24] • Szczecin

Lipiec pełen wspaniałych wykonawców w Szczecinie!

W lipcu, w szczecińskiej Filharmonii i Zamku będą mieli okazję Państwo uczestniczyć w koncertach znanych wykonawców.

CHICK COREA AKOUSTIC BAND
1 lipca 2018, godz. 19.00
Szczecin, Filharmonia

Wybitny pianista i kompozytor, żywa legenda jazzu, najwybitniejszy pianista jazzowy naszych czasów (obok Keitha Jarretta i Herbie Hancocka). Był jednym z liderów rewolucji fusion, która skierowała jazz w stronę nowoczesności i otworzyła go na elektryczne brzmienia. Amerykański magazyn Down Beat nazwał Coreę "najbardziej różnorodną i nieprzewidywalną postacią w jazzie". Artysta brał udział w nagrywaniu przełomowych dla fusion albumów Milesa Davisa ("In a Silent Way", "Bitches Brew", "Live-Evil" i "On The Corner"), następnie był założycielem i filarem formacji Return to Forever - jednej z najważniejszych grup fusion w historii.

Chick Corea urodził się w 1941 roku na przedmieściach Bostonu. Jego grający na trąbce ojciec od dzieciństwa zaszczepiał mu miłość do jazzu. Jako 5-latek zaczął pobierać lekcje gry na fortepianie, a trzy lata później także na perkusji. Takie wykształcenie muzyczne wywarło wpływ na jego późniejszy, niepowtarzalny styl gry, w którym fortepian bywał traktowany jako instrument perkusyjny. Zadebiutował w 1968 roku albumem "Tones For Joan's Bones" i w tym samym roku zastąpił Herbiego Hancocka w zespole Milesa Davisa. Kolejne dwa lata na zawsze zmieniły oblicze muzyki jazzowej, a Corea był jedną z najjaśniejszych postaci elektrycznego eksperymentu Davisa. Po rozstaniu z Milesem Davisem artysta kontynuował muzyczne poszukiwania, grając m.in. z gigantem free jazzu Anthonym Braxtonem. W 1972 roku założył Return To Forever - zespół, który ostatecznie zatarł granice między jazzem i innymi gatunkami muzycznymi. Grany przez Coreę jazz-rock wpłynął fundamentalnie na rock progresywny oraz zburzył ścianę między jazzem i listami przebojów, dzięki czemu elitarna dotąd muzyka zaczęła docierać do milionów nowych słuchaczy.

Takie standardy jazzowe jak "Spain", "La Fiesta", "Now He Sings, Now He Sobs", "Armando's Rhumba" czy "Matrix" to tylko niektóre spośród wielu, które napisał i skomponował.
Dyskografia artysty to ponad 70 albumów nagranych solo oraz z mistrzami takimi jak: Bobby McFerrin, Pat Metheny, Dave Holland, Herbie Hancock, pośród wielu innych. W ciągu czterech dekad swojej kariery artysta otrzymał prestiżową nagrodę Grammy aż 22 razy!!!

W Szczecinie artysta wystąpi po raz drugi, pierwszy raz zagrał w naszym mieście koncert solo w 2009 roku. Tym razem artyście będą towarzyszyć wybitni instrumentaliści, jego stali partnerzy: kontrabasista John Patitucci oraz perkusista Dave Weckl.

GENTLEMAN
12 lipca 2018, godz. 20.00
Szczecin, Zamek

Gentleman to bez wątpienia najbardziej popularny i ceniony wykonawca reggae w Europie. Jego kariera trwa już ponad 20 lat, a wielką popularność zawdzięcza zarówno płytom jak i fantastycznym koncertom. Śpiewa po angielsku i w patois – kreolskim dialekcie używanym na Jamajce. Śpiewa o pokoju, miłości, nadziei oraz rzeczywistości, która go otacza. Jego uniwersalny przekaz trafia do fanów na całym świecie, w Polsce ma również rzeszę oddanych wielbicieli.

Urodził się w Osnabrück, ale swoje pierwsze kroki sceniczne stawiał na Jamajce, gdzie wyjechał jako siedemnastolatek. Zafascynowany muzyką Boba Marley’a oraz kulturą karaibską, po powrocie do Niemiec nawiązał współpracę z zespołem Freundeskreis, a następnie hip-hopowo-reggaeowym kolektywem Silly Walks Movement.

Jego kariera nabrała tempa po wydaniu debiutanckiej płyty „Trodin On” (1999), która zwróciła uwagę krytyków i spowodowała zainteresowanie artystą w całej Europie. Kolejny album „Journey to Jah” ugruntował coraz silniejszą pozycję Gentlemana, którego pieśni „Dem Gone” i „Leave Us Alone” weszły do kanonu muzyki popularnej.

W 2015 r. ukazała się na rynku płyta artysty „MTV Unplugged” która otworzyła nowy rozdział w jego karierze. Z kolei „Symphonical” to projekt który łączy muzykę reggae z brzmieniem klasycznej orkiestry.

Gentleman wystąpił też w filmie dokumentalnym „Journey to Jah”, w którym wraz z innym pochodzącym z Europy artystą, Włochem Alborosie, opowiadają o swojej twórczości i życiu na Karaibach.

Ostatni album artysty nosi tytuł „The Selection” i zawiera największe przeboje z ostatnich 20 lat i ośmiu płyt które w większości osiągnęły status platyny. Utwory z tej płyty usłyszymy na koncercie w Szczecinie, a wiec będzie to prawdziwe The Best of Gentleman!
Oficjalna strona artysty: www.gentleman-music.com


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ We wtorek 14 stycznia 2025 r. o godzinie 9.00 na placu Rybaka w Świnoujściu rozpoczną się uroczystości pamięci ofiar katastrofy promu m/f „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło w niej 55 osób, w tym 35 pasażerów i 20 członków załogi. O godzinie 9.00 zabrzmią tyfony i syreny na statkach oraz okrętach stojących w świnoujskim porcie ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś (sobota) posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■