POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [19.06.2018, 12:46:43] • Polska

Rajd klasykami na 100-lecie Niepodległości

Europejska Asocjacja Automobilerów zaprasza na start jedynej w swoim rodzaju wyprawy samochodowej dookoła Polski. Weźmie w niej udział osiem załóg. Jechać będziemy tak zwanymi klasykami, czyli autami, które na co dzień drzemią w garażach, bo są tak cenne dla swoich opiekunów. Są jednak takie chwile, kiedy nie tylko warto, ale i trzeba pokazać się światu. Jakie to auta?

VW Garbus, Citroen Ami 6, Citroen HY, Jeep Wrangler czy Alfa Romeo Spider Każdy z nich będzie miał flagę Polski oraz klubu Europejska Asocjacja Automobilerów – żeby bardzo łatwo można było je wypatrzy na trasie.

Wyruszając w rajd wzdłuż granic naszego kraju, chcemy uczcić 100 - lecie Odzyskania Niepodległości. Do pokonania mamy 3200 km, które chcemy przebyć w 15 dni. Trasa naszej wyprawy w skrócie przedstawia się następująco:
Kraków – Otmuchów – Osiek Łużycki – Kostrzyn nad Odrą – Międzywodzie – Nowęcin – Zawory – Bartoszyce – Augustów – Białowieża – Chełm – Gozdów – Ustrzyki Dolne – Tylicz - Kraków
Start naszej wyprawy zaplanowaliśmy na 23. czerwca w Krakowie o godzinie 9.00 pod Kopcem Kościuszki. Będziemy grzać silniki naszych milusińskich autek już od 8.00.

Serdecznie zapraszamy !


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■