POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [23.04.2018, 15:19:25] • Polska

Przyjęcie komunijne w domu lub ogrodzie? Zobacz, jak udekorować stół

Przyjęcie komunijne w domu lub ogrodzie? Zobacz, jak udekorować stół

fot. Organizator

Już niedługo Twoje dziecko idzie do pierwszej komunii świętej, a Ty zastanawiasz się, jak udekorować stół na rodzinny obiad. Masz wątpliwości, czy wszystkie tkaniny i dodatki muszą być białe? Przyjęcie komunijne, choć pozornie podobne do innych domowych imprez, rządzi się swoimi prawami. Sprawdź, o czym mowa, aby uniknąć niepotrzebnego faux pas.

Nieważne, czy decydujesz się na zorganizowanie przyjęcia komunijnego w domu, czy w ogrodzie, musisz zastanowić się nad wielkością i umiejscowieniem stołu. Kolejny krok to odpowiednie usadowienie gości – pamiętaj, aby to Twoje dziecko siedziało w najważniejszym miejscu. Jeśli już wiesz, jak będzie wyglądać przestrzeń, w której odbędzie się uroczysty obiad, oraz w jaki sposób usadowisz gości, możesz przejść do dekorowania stołu. Od czego zacząć?

Po pierwsze: kolorystyka

Zgodnie z tradycją tkaniny, zastawa obiadowa oraz dodatki znajdujące się na stole podczas przyjęcia komunijnego powinny być utrzymane w kolorze białym. Dzięki temu aranżacja pasuje do odświętnego i eleganckiego charakteru uroczystości pierwszej komunii świętej. Wybór dekoracji o tej barwie może być jednak monotonny aranżacyjnie. Aby tego uniknąć, zdecyduj się na różne rodzaje tkanin (np. len, koronki) lub faktur (delikatne zdobienia na zastawie stołowej).

Możesz też włączyć do aranżacji stołu jeden dodatkowy akcent kolorystyczny np. w postaci pastelowych podkładek pod talerze, bieżnika czy serwetek. To sprawi, że dekoracja nadal zachowa subtelny wygląd, a jednocześnie zyska wyrazistszy charakter w wybranym przez Ciebie stylu. Jaki kolor wybrać? Sprawdzą się tutaj np. romantyczny błękitny, dziewczęcy różowy, stonowany beżowy lub skandynawska szarość.

Po drugie: dodatki

Jeśli kolorystyka komunijnego stołu jest neutralna, warto zwrócić szczególną uwagę na wybór dodatków. Na stole nie powinno zabraknąć podkładek pod talerze lub bieżnika, serwetek wraz ze stylowymi obrączkami na serwetki oraz eleganckich naczyń na przekąski i ciasta (sprawdź ofertę Dekoria, np. półmisek Kalyani lub paterę Leila).

Podczas wybierania dodatków na stół pamiętaj o zasadzie „im mniej, tym lepiej” – zarówno pod względem liczby wybieranych akcesoriów, jak i kolorystyki czy materiału. Najlepiej sprawdzą się elementy szklane lub w złocie, srebrze czy miedzi.

Po trzecie: kwiaty

Na uroczyście udekorowanym stole nie może zabraknąć kwiatów. Bukiety (jeden duży na środku lub dwa mniejsze po bokach stołu) zwrócą uwagę gości oraz rozweselą minimalistyczną stylizację. Najlepiej sprawdzą się kolorowe, wiosenne kwiaty np. w żółtym, niebieskim czy różowym kolorze. Co więcej świetnie wyróżnią się na tle białych tkanin i dodatków znajdujących się na stole. Możesz wybrać np. piwonie, chabry, tulipany lub frezje.

Po czwarte: zastawa stołowa

Dekoracja stołu nie byłaby kompletna, gdyby nie pełna i odpowiednio dobrana zastawa stołowa. Wybór talerzy, sztućców i szkła na przyjęcie nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Lepiej zaplanuj wcześniej, ile kompletów i jakiego rodzaju naczyń będziesz potrzebować. Nic nie wygląda gorzej niż niedobrane lub niepasujące do siebie elementy zastawy obiadowej. Przed przyjęciem warto też dokładnie zaplanować ułożenie potraw na stole i przygotowanie miejsca na położenie wazy na zupę czy mis z dodatkami do obiadu.

W trakcie dekorowania komunijnego stołu kieruj się powyższymi zasadami, a zyskasz pewność, że przyjęcie przebiegnie zgodnie z planem i wszyscy goście będą zadowoleni. Więcej inspiracji, jak udekorować stół na ważne uroczystości, znajdziesz na stronie www.dekoria.pl.

Źródło: www.dekoria.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 19:35:50] • [IP: 109.243.231.***]

Radzę: mniej pary w gwizdek, więcej w tłoki lokomotywy. Lepiej biedniej świętować, ale mądrzej. Kupić dzieciakowi dobrą książkę kierująca ku Bogu, film lub zafundowac pielgrzymkę do wspaniałego, zabytkowego miejsca świętego - oczywiście w gronie rodzinnym, gdy jest się wzorem dla dzieciaka, przyjmie się Komunię Św. z tej okazji, ale tez zafunduje np.wypasione gofry w owym mieście pielgrzymkowym. Dzieci najbardziej potrzebują wzoru wiary rodziców, Ten wzór jest jak elektrownia atomowa, daje energię na całe życie.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Szczecin-Świnoujście późnym wieczorem. Na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy pozostaną uruchomione w czerwcu br. późnowieczorne połączenia w obu kierunkach o nazwie „Wiatrak”. Szczególnie wieczorny pociąg ze Szczecina do Świnoujścia okazał się sporym sukcesem, gdyż codziennie z tego połączenia korzysta przeciętnie 70 osób. Dodatkowo uruchomiona zostanie jedna para nowych pociągów w godzinach porannych, a wczesnoporanne pociągi ze Świnoujścia do Szczecina będą kursowały codziennie, czyli w terminie rozszerzonym względem obecnego rozkładu jazdy. Pozwoli to mieszkańcom i turystom także w weekendy i święta dojechać m.in. do Szczecina Dąbia na przesiadki do pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających ze Szczecina np. do Warszawy (w tym na express Chrobry i pociąg Pendolino). Łącznie na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy w dni robocze uruchamianych będzie 14 par pociągów regionalnych, a w weekendy 12 par, co oznacza, że przez większą część dnia pociągi na tej trasie kursować będą co godzinę ■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■