POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [20.03.2018, 12:13:15] • Świnoujście

Zaprojektuj znaczek pocztowy i przejdź do historii

Zaprojektuj znaczek pocztowy i przejdź do historii

fot. Organizator

Bank Ochrony Środowiska i Poczta Polska organizują konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego „Świat oczami młodych”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem RATUJEMY KLIMAT i podejmuje bardzo ważny temat zmian klimatu i sposobów jego ochrony. Konkurs patronatami objęli Minister Edukacji Narodowej, Minister Energii, Minister Infrastruktury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska oraz Pełnomocnik Rządu do Spraw Polityki Klimatycznej, a także Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.

Świat oczami młodych to jedyna okazja do samodzielnego zaprojektowania znaczków! Najlepsze prace oraz nazwiska laureatów znajdą się na znaczkach okolicznościowych, które zostaną wprowadzone do obiegu jesienią 2018 roku.

Celem konkursu jest stworzenie projektów znaczków pocztowych, które przedstawiają sposoby ochrony klimatu do hasła RATUJEMY KLIMAT.

Znaczki, oprócz wartości użytkowej oraz kolekcjonerskiej, mają stanowić element proekologicznej edukacji, wpisujący się w misję Fundacji BOŚ i Poczty Polskiej.

Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku 10–19 lat; nauczyciele, którzy wcielą się w rolę koordynatorów konkursu na terenie placówki szkolnej lub Domu Kultury (do zadań koordynatora należy zachęcenie młodzieży do udziału w konkursie, a także szerzenie wiedzy dotyczącej znaczków i klimatu
w społeczności szkolnej).

Konkurs dzieli się na dwa etapy:

1. W pierwszym koordynator powinien na terenie swojej placówki zorganizować zajęcia dotyczące ochrony klimatu oraz wewnętrzny konkurs, w którym zostaną wyłonione maksymalnie trzy najlepsze prace.

2. W drugim etapie najlepsze prace należy przesłać organizatorom konkursu Świat Oczami Młodych.

TERMINY:
Rejestracja Szkół i Domów Kultury na stronie www.oczamimlodych.pl trwa

do 28 marca 2018 roku.

Na najlepsze prace wyłonione w wewnętrznym konkursie czekamy do 23 maja 2018 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI:
www.oczamimlodych.pl
koordynator projektu – Maria Jakubowska
22 532 71 94 | oczamimlodych@fundacjabos.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [20.03.2018, 18:11:43] • [IP: 178.238.251.***]

To chyba jakiś ponury żart : (w kontekście do tego co zrobiono z terenami zielonymi w naszej okolicy

Gość • Wtorek [20.03.2018, 14:43:48] • [IP: 164.127.53.***]

Widze, że ministerstwa podpisały się pod akcją - miło mi, gdy o ich pracy pomyslę, wspieram ten świetny rząd, ale prosze ów najlepszy od 89 r. rząd, by poluzował krawaty, garsonki, majty, bo na podstawie dyskusji w radiu sprzed 5-7 lat, gdy jakoś jeszcze ktoś czasem do dyskusji zaprosił oprócz naukowców poprawnych politycznie, także innych, zakneblowanych w kwestii klimatu - doszedłem do wniosku, że nie ma zmiany klimatu, a przynajmniej globalne ocieplenie należałoby zastąpic koncepcją globalnego o c i pienia, koncepcją o nadaniu zmianom klimatu statusu parareligii, której parakapłanem był stuknięty w zenit czaszki były wiceprezydent USA, Al Gore, lewicowiec (któremu pewnie brak wciąż jakiegoś zapalenia świeczki, bo w Boga nie wierzy, więc - nadmuchał meteorologię do rozmiarów absurdu).

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■