Siła twórczości mistrza Młynarskiego jest tak ogromna, że, w zasadzie, można by z pełnym spokojem pozostawić do odśpiewania kilka największych jego przebojów by zagwarantować sobie sukces koncertu.
fot. Sławomir Ryfczyński
Koncert z ponadczasowymi piosenkami mistrza Młynarskiego na scenie MDK w wykonaniu wokalistów pracowni wokalno-artystycznej Mariny Nikoriuk zapełnił salę teatralną. Publiczność miała okazję do wysłuchania największych klasyków w interpretacjach, których sam mistrz na pewno by się nie powstydził. Organizacja imprezy była możliwa dzięki współpracy Piotra Derlatki-znakomitego pisarza specjalizującego się w biografiach znanych postaci polskiej sceny z Miejskim Domem Kultury i wokalistami, którzy na warsztat wzięli piosenki Młynarskiego. Szczególnie te, dla których inspirację stanowiła miłość oraz spotkanie z kobietą. Bo koncert zadedykowany został wszystkim paniom w związku z ich świętem. Na sukces spektaklu złożyły się także znakomite efekty, zwłaszcza oświetlenie oraz scenografia i aktorskie przygotowanie wokalistów, nad którym pracowała Aneta Kruk. Nad wokalnym przygotowaniem wykonawców wraz z marina Nikoriuk pracował także inna utytułowana już świnoujścianka – Agnieszka Hekiert.
Siła twórczości mistrza Młynarskiego jest tak ogromna, że, w zasadzie, można by z pełnym spokojem pozostawić do odśpiewania kilka największych jego przebojów by zagwarantować sobie sukces koncertu.
fot. Sławomir Ryfczyński
Pomysłodawcy postawili sobie jednak znacznie ambitniejsze zadanie. Ten koncert miał dostarczyć publiczności-w jak najbardziej atrakcyjnej formie-ciekawych informacji-o życiu i twórczości naszego barda.
fot. Sławomir Ryfczyński
Skarbnicą wiedzy na ten temat jest właśnie Piotr Derlatka. Dzięki niemu konferansjerka koncertu była faktycznie zbiorem pasjonujących opowieści o nieznanych powszechnie szczegółach z życia Młynarskiego i jego genialnym warsztacie, którym zachwycali się wszyscy oprócz samego Młynarskiego. On sam nazywał swoje pisanie „drobną wytwórczością piosenkarską”.
fot. Sławomir Ryfczyński
W repertuarze koncertu znalazły się piosenki napisane przez mistrza w różnych okresach. Były wśród nich dziś już nieco zapomniane ale nie zabrakło też prawdziwych klasyków, takich jak choćby „Przedostatni walc” zaśpiewany przez Kornelię Szczuchniak, „Bądź moim natchnieniem” w interpretacji Konrada Bachryja czy „Jeszcze w zielone gramy” w wykonaniu Pawła Fajkowskiego.
fot. Sławomir Ryfczyński
A oto nazwiska wszystkich wykonawców tego niezwykłego koncertu: Katarzyna Małachowska, Gabriela Kruk, Anastazja Orłow, Katarzyna Dominiak, Urszula Niśkiewicz, Kinga Skura, Julia Stróżyńska. Weronika Markiewicz, Nela Salwin, Izabela Wnorowska, Dawid Bachryj, Amella Szczuchniak, Paweł Fajkowski, Mateusz Koczkodaj. Wokalistom akompaniowali Marina Nikoriuk oraz Maciej Kamiński. Nad jakością dźwięku czuwał Mateusz Czop a efektami świetlnymi sterował Dawid Bachryj. Wszystkim należały się wielkie brawa. I braw nie zabrakło!
fot. Sławomir Ryfczyński
źródło: www.iswinoujscie.pl
Sraczkodaj
świetny koncert brawo Izunia:)
marina Nikoriuk, Marina ma być wielką literą...
do gość • Niedziela [11.03.2018, 16:51:36] • [IP: 92.42.116.***] wraz z Mariną pracowała Agnieszka. Jest o tym w artykule napisane jak byk. Zanim napiszesz następny komentarz -przeczytaj uważnie artykuł!
Kolejny fantastyczny koncert !
Byłem na tym koncercie. Ci co nie byli mają co żałować.
... wraz z marina Nikoriuk pracował także inna. .. Proszę poprawić błędy, dziękuję.
Byłem na tym koncercie. Naprawdę mamy w Świnoujściu zespół ludzi tworzących coś wspaniałego z młodzieżą warte zobaczenia. Chodzę na koncerty tak regularnie jak tylko mogę. Miło patrzeć jak to się rozwija i z każdym koncertem rozwija się warsztat młodych i utalentowanych uczniów. Kto nie był polecam w przyszłości. A lokalna telewizja powinna bliżej zainteresować się profesjonalnym nagraniem takich wydarzeń. Są nie powtarzalne i warte zobaczenia w Telewizji.