POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.01.2018, 12:03:07] • Szczecin

Noc Biologów 2018 po raz pierwszy z zachodniopomorską KAS

Noc Biologów 2018 po raz pierwszy z zachodniopomorską KAS

fot. Organizator

Kolejna ogólnopolska akcja Noc Biologów 2018 odbyła się tym razem z udziałem funkcjonariuszy celno-skarbowych szczecińskiej Izby Administracji Skarbowej.

12 stycznia 2018 r. w Szczecinie na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego po raz kolejny miała miejsce ogólnopolska akcja Noc Biologów 2018.

W tym roku, po raz pierwszy, dzięki uprzejmości organizatora Koordynatora wydziałowego dr hab. Roberta Czerniawskiego z Katedry Zoologii Ogólnej mogli uczestniczyć przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Pracownicy i studenci Wydziału Biologii przygotowali na ten dzień szereg wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych w szerokim zakresie dotyczącym roślin
i zwierząt.

Funkcjonariusze celno-skarbowi uzupełnili prowadzone w tym dniu działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, wystawą zatrzymanych podróżnym okazów zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem i informacjami na ich temat.

Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję dowiedzieć się jakie zadania realizuje Krajowa Administracja Skarbowa, co to jest Konwencja Waszyngtońska CITES, jakich pamiątek
z podróży nie można przywozić. Młodzież z zainteresowaniem dopytywała o zasady legalnego przywozu zagrożonych gatunków zwierząt i roślin jak również przedmiotów z nich wykonanych.
Przewóz okazów chronionych gatunków lub wykonanych z nich wyrobów bez zezwolenia zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat i konfiskatą.

Idea „Nocy Biologów” narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających Uniwersytet dzieci, młodzieży i dorosłych było zachętą do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ We wtorek 14 stycznia 2025 r. o godzinie 9.00 na placu Rybaka w Świnoujściu rozpoczną się uroczystości pamięci ofiar katastrofy promu m/f „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło w niej 55 osób, w tym 35 pasażerów i 20 członków załogi. O godzinie 9.00 zabrzmią tyfony i syreny na statkach oraz okrętach stojących w świnoujskim porcie ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś (sobota) posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■