POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [20.12.2017, 11:22:53] • Szczecin

Szczecińska Służba Więzienna włączyła się w akcję „NASZA KREW-NASZA OJCZYZNA”

Szczecińska Służba Więzienna włączyła się w akcję „NASZA KREW-NASZA OJCZYZNA”

fot. Organizator

W akcji uczestniczyło łącznie 55 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych pełniących na co dzień służbę w zakładach karnych i aresztach śledczych szczecińskiego okręgu.

Była to kolejna edycja Ogólnopolskiej Akcji Honorowego Oddawania Krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Do akcji obok Służby Więziennej włączyli się również funkcjonariusze: Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Biura Ochrony Rządu oraz innych formacji, które na co dzień pełnia trudną służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Będąc funkcjonariuszami publicznymi, w trakcie służby stykamy się z ludzką tragedią. Mając do czynienia z ofiarami nieszczęśliwych wypadków, tragicznych zdarzeń drogowych czy poważnych przestępstw musimy wykazać się szczególną wrażliwością, która towarzyszy nam także poza służbą. Stąd naturalna chęć niesienia pomocy dla wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują.

W tym roku oddaliśmy łącznie 30 litrów krwi i osocza, które mamy nadzieję pozwolą uratować życie i zdrowie wielu osobom.

Tekst : mjr Sebastian Matuszczak
Zdjęcia : archiwum Służby Więziennej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ EFKA Festiwal 2025. 19.07 | sobota El Papa – Cafe Hemingway, ul. Bohaterów Września 69 15:30 Roksana Wawrzyniecka – WS
15:45 Latarnik – WS Hala nr 10, Basen Północny 18:00 Siwuz
 19:00 NLT
20:00 Kiloff
 21:00 Steve Martins
 22:00 Wczasy
23:00 Treesha & K-Jah Sound
 24:00 Bass is Fundamental ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■