Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [21.05.2008, 19:19:14] • Świnoujście

Iskra zaiskrzył

Flota Świnoujście odniosła efektowne zwycięstwo nad Mieszkiem Gniezno

Strzelcem dwóch bramek dla naszego zespołu był Peter Iskra. Słowacki napastnik długo aklimatyzował się w zespole. Po królu strzelców II ligi Słowackiej spodziewano się goli w każdym meczu. Tymczasem po bramce dającej Flocie zwycięstwo w pierwszej wiosennej kolejce (z KP Police), napastnik tylko raz w trakcie rundy zdołał pokonać bramkarza rywali – 4 maja z Victorią Koronowo. Dorobek dwóch goli nie zachwycił nikogo. Dziś w Gnieźnie Słowak powiększył swój dorobek o 100%. Miejmy nadzieję, że to początek dobrej passy piłkarza.

Flota kontrolowała przebieg spotkania przez 90 minut. Gospodarze sporadycznie zapuszczali się na pod bramkę Sergiusza Prusaka. Jedynie pod koniec pierwszej połowy zmusili naszego bramkarza do efektownej parady po strzale Mazurka. Kilka minut później Peter Iskra zdobywa swojego pierwszego gola. Piotr Dziuba wyłuskuję piłkę od przeciwnika, podaje do Iskry a ten strzałem w okno bramki wyprowadza Flotę na prowadzenie. W drugiej części meczu gnieźnianie wyglądali na zespół pogodzony już ze spadkiem do niższej ligi. „Wyspiarze” natomiast robili co chcieli. Kilka minut po wznowieniu gry rzut rożny wykonuje Przemysław Pietruszka. Piłka trafia na głowę dobrze ustawionego Benevente i Brazylijczyk podwyższa wynik spotkania na 2:0. 10 minut później jest już 3:0. Kolejne doskonałe podanie Dziuby do Iskry, ten ogrywa obronę a następnie nie daje szans bramkarzowi gospodarzy.

W końcówce Flota uspokoiła grę. Niestety skończyło się to stratą bramki. W środku pola piłkę stracił Chrzanowski. Brent z daleka strzela na bramkę, piłka odbija się jeszcze od obrońcy i wpada do siatki.

W innym meczy w naszej grupie III ligi Jarota Jarocin zremisowała na własnym boisku 1:1 z Nielbą Wągrowiec a Kotwica wygrała w Ciechocinku 2:0. Mimo to Flota zwiększyła przewagę nad grupą pościgową do siedmiu punktów.

Mieszko Gniezno – Flota Świnoujście 1:3

Brenk (85) – Iskra (37, 60), Benevente (50)

Flota: Sergiusz Prusak, Patryk Stromczyński, Krzysztof Hrymowicz, Przemysław Pietruszka, Piotr Dziuba (Jacek Magdziński), Peter Iskra (Marcin Ziatyk), Ireneusz Chrzanowski (Arkadiusz Czarnecki), Kadi, Benevente, Artur Bańka (Marek Niewiada), Damian Krajanowski.