POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [25.11.2017, 21:54:51] • Polska

Plany rozwoju Uzdrowiska Konstancin-Zdrój i całej Grupy Uzdrowiska Polskie

Plany rozwoju Uzdrowiska Konstancin-Zdrój i całej Grupy Uzdrowiska Polskie

fot. Organizator

Grupa Uzdrowisk Polskich to bez wątpienia jedna z najbardziej liczących się grup na rynku medycznym i uzdrowiskowym w Polsce. W jej skład wchodzą popularne wśród kuracjuszy: Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Uzdrowisko Kamień Pomorski, Uzdrowisko Nałęczów oraz Uzdrowisko Iwonicz-Zdrój. W tym roku Grupa przyjęła nową strategię reorganizacyjną, co znacznie poprawiło funkcjonowanie obiektów, zarówno pod względem finansowym, jak również i pod względem obłożenia. To napawa optymizmem i dowodzi, że podjęte kroki były słuszne. A to jeszcze nie koniec zmian.

- Po trzech kwartałach 2017 r. możemy z dumą przyznać, że zmiany - które były konieczne do wprowadzenia w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój - istotnie wpłynęły na rozwój usług uzdrowiskowych, a w ślad za tym na całą kondycję tego miejsca. Zależało nam na tym, aby jeszcze bardziej wzmocnić markę i pozycję Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, jako jedynego zdroju na Mazowszu. Jednocześnie stale podkreślamy wagę i rolę uzdrowiskowości takich ośrodków, jak Konstancin, Nałęczów, Iwonicz, czy Kamień Pomorski. Chcemy, aby rozwijały się równie dynamicznie, szczególnie pod kątem odwiedzających nas pacjentów i kuracjuszy, jak również społeczności lokalnych, które są mocno związane z uzdrowiskowym charakterem swoich miejscowości – mówi Piotr Marczyk, Prezes Zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój i Uzdrowiska Nałęczów.

Reorganizacja

Jednym z głównych działań strategicznych, jakie zostały wykonane w ostatnich miesiącach w ramach Grupy Uzdrowiska Polskie, była integracja zarządcza, co pomogło spojrzeć na wszystkie cztery ośrodki, jako integralną całość. W zakresie działań sprzedażowych natomiast, we wszystkich uzdrowiskach wprowadzone zostały atrakcyjne pakiety, których popularność wśród klientów komercyjnych i korporacyjnych stale rośnie. Położono także nacisk na edukację prozdrowotną poprzez organizowanie oraz angażowanie się w liczne wydarzenia medyczne. To zaowocowało w dużej mierze obaleniem mitu, że uzdrowiska przeznaczone są jedynie dla osób starszych, czy zmagających się z poważnymi schorzeniami. W uzdrowiskach Grupy Uzdrowiska Polskie coraz chętniej wypoczywają ludzie młodzi, rodziny z dziećmi, ponieważ doceniają atrakcyjne oferty, połączone z zabiegami SPA&wellness, przy jednoczesnym uzdrowiskowym charakterze tych miejsc.

- Ten trend jest szczególnie widoczny w podwarszawskim Uzdrowisku Konstancin-Zdrój, gdzie wielką popularnością cieszy się tężnia solankowa oraz możliwość skorzystania z nowoczesnych usług SPA w Eva Park Life&SPA, które może konkurować z innymi uznanymi hotelowymi ośrodkami oferującymi tego typu usługi. W dodatku w kwietniu tego roku po generalnym remoncie otworzyliśmy nowoczesny ośrodek medyczny, szpitala Sue-Ryder, w ramach którego funkcjonują Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej, Szpital Rehabilitacji Neurologicznej oraz Szpital Uzdrowiskowy. Tym samym, poprzez szerokie spektrum oferty uzdrowiskowej, nasz cel jest niezmiennie ten sam - chcemy jak najlepiej zadbać o zdrowie, komfortowe życie naszych pacjentów oraz gości komercyjnych – dodaje Piotr Marczyk.

Dywersyfikacja przychodów

Założone przez Zarząd Uzdrowiska Konstancin-Zdrój plany optymalizujące wydatki są systematycznie wdrażane w życie z sukcesem. Na przychody składają się m.in. nowi klienci instytucjonalni, tacy jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz klienci komercyjni. Ponadto, regularnie realizowane są przeglądy posiadanego majątku pod kątem uzyskiwanej rentowności. W przypadku niezyskownych obiektów podejmowane są działania urentownienia bądź sprzedaży , lecz dotyczy to tych nieruchomości, które są własnością Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, ale nie prowadzona jest w ich ramach działalności uzdrowiskowa. Dzięki obranej strategii sprzedaży tego typu nieruchomości, Zarząd spółki może gospodarować większą ilością środków, nie tylko na optymalizację przepływów gotówkowych, ale na systemowe podnoszenie jakości sprzętów medycznych i szkolenia kadry.

- Zgodnie z założeniami strategii i po analizie rentowności poszczególnych obiektów, zakładamy, że już w przyszłym roku Uzdrowisko Konstancin-Zdrój będzie mogło pochwalić się dodatnim wynikiem. Jednocześnie stale dążymy do zwiększania liczby miejsc pobytowych pod kątem nie tylko gości instytucjonalnych, ale i komercyjnych. Bo jak wskazują tendencje wzrostowe w tym obszarze, prywatni goście mogą w przyszłości stanowić większy odsetek odwiedzających ośrodki uzdrowiskowe – dodaje Piotr Marczyk.

Doskonałe warunki lokalizacyjne i surowcowe Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, leczniczy klimat Nałęczowa, borowinowe złoża w Uzdrowisku Kamień-Pomorski, czy unikalny klimat uzdrowiska w Iwoniczu-Zdroju sprawiają, że kuracjusze doceniają obiekty Grupy Uzdrowiska Polskie

Nowa, bardziej przejrzysta komunikacja

Nowa strategia marki to również bardziej klarowna komunikacja. Latem br. Grupa Uzdrowiska Polskie zdecydowała się na uspójnienie i odświeżenie identyfikacji wizualnej wszystkich uzdrowisk, aby ich dynamiczność korelowała z rosnącym trendem polepszania jakości usług wszystkich obiektów. Dodatkowo, aby uprościć komunikację i maksymalnie dostosować ją do bieżących potrzeb, przeprowadzony został audyt komunikacyjny, mający na celu zbadanie poziomu usług współpracy z mediami oraz zainteresowania przedstawicieli samorządów lokalnych tematem uzdrowisk i ich planów na przyszłość.

- Jako Grupa Uzdrowiska Polskie chcemy nie tylko działać na rzecz kuracjuszy, ale również na rzecz społeczności lokalnych – mieszkańców tych miejscowości i samorządów lokalnych. Platforma do dyskusji, a tym samym osiągnięcie wspólnego stanowiska w wielu kluczowych aspektach ważnych dla danej miejscowości jest dla nas ogromnie ważne. Tak jak to ma miejsce chociażby w przypadku Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, gdzie temat tężni, dzierżawionej przez uzdrowisko, ale należącej do Skarbu Państwa, jest niezwykle ważny dla mieszkańców Konstancina-Jeziornej – podkreśla Piotr Marczyk.

Restrukturyzacje uzdrowisk nie tylko napawają optymizmem, ale również dowodzą, że były one konieczne. Równanie jest proste - im więcej pieniędzy uda się oszczędzić, tym więcej nowoczesnego sprzętu spotkamy w miejscowościach uzdrowiskowych, zwłaszcza, że Polacy coraz chętniej wybierają uzdrowiska, jako miejsce, weekendowego, czy wakacyjnego wypoczynku. Przy obecnych - jakże trudnych dla zdrowia czasach - ludzie z całego świata coraz częściej poszukują miejsca, w którym mogliby wypocząć rozkoszując się cichą i spokojną atmosferą. Obiekty Grupy Uzdrowiska Polskie spełniają wszystkie te oczekiwania.

Uzdrowiska z Grupy cieszą się coraz większą popularnością, z roku na rok zwiększa się liczba gości w tym kuracjuszy z zagranicy, którzy doceniają walory uzdrowiskowe, wyjątkowe naturalne surowce lecznicze oraz wysoką jakość świadczonych usług.

Dominika Górska


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ We wtorek 14 stycznia 2025 r. o godzinie 9.00 na placu Rybaka w Świnoujściu rozpoczną się uroczystości pamięci ofiar katastrofy promu m/f „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło w niej 55 osób, w tym 35 pasażerów i 20 członków załogi. O godzinie 9.00 zabrzmią tyfony i syreny na statkach oraz okrętach stojących w świnoujskim porcie ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś (sobota) posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■