Przypomnijmy wcześniej na ulicy Uzdrowiskowej, na odcinku od hotelu Interferie w stronę wiatraka, w związku z budową ścieżki rowerowej i chodnika stanęły tam nowe latarnie uliczne.
fot. Sławomir Ryfczyński
Od kilku dni ulica Uzdrowiskowa rozbłysła białym światłem. Wszystko przez to, że na latarniach ulicznych wymieniane były oprawy. Od teraz świecą tam energooszczędne, nowoczesne żarówki ledowe. Tym sposobem oświetlenie na ulicy zostało ujednolicone.
Przypomnijmy wcześniej na ulicy Uzdrowiskowej, na odcinku od hotelu Interferie w stronę wiatraka, w związku z budową ścieżki rowerowej i chodnika stanęły tam nowe latarnie uliczne.
fot. Sławomir Ryfczyński
- W ramach inwestycji budowy ścieżki i ciągu pieszego wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej, zamontowane zostały 24 latarnie uliczne oraz wymienione oprawy na pozostałych słupach, ze źródłem ledowego światła energooszczędnego - informuje rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.
fot. Sławomir Ryfczyński
Jak widać, w mieście mamy coraz więcej białego światła ledowego.
źródło: www.iswinoujscie.pl
BTW" odkrycia" dr Celii Sánchez-Ramos są dość żadne. Pisze tylko o tym, że nie powinniśmy patrzeć bezpośrednio w silne źródło światła (rzeczywiście nowość) i że błękitne światło LED może zaburzać nasz rytm dzienny (znane od kilkudziesięciu lat). Pani badaczka nie powiedziała NIC nowego i jej rewelacje nie mają żadnego znaczenia.
A to chyba Gracek, ten zapracowany tyłem!
No to q-wa cudownie że niemieccy wypasieni emeryci będą mieli jasno koło swoich luksusowych hoteli. A co z dziurami w mniej eksponowanych ulicach dla Polaków Panie Prezydencie?? A co z zalewanymi garażami po każdym deszczu bo instalacje w ulicach wyczerpały swoje możliwości po zabudowie stop shopów i kauflandów??
Też nie mogę patrzeć, zbyt silny niebiesko-biały poblask łzawią mnie oczy, zlikwidowałam wszystkie takie żarówki w domu!
Uczeni z Uniwersytetu Complutense w Madrycie opublikowali przerażające wyniki badań. Z raportu wynika, że długotrwałe oddziaływanie światła LED może nieodwracalnie uszkodzić ludzki wzrok. Dr Celia Sánchez-Ramos zwraca uwagę, że światło emitowane przez diody LED to głównie fale krótkie, o wysokiej energii, należące do niebieskiego i fioletowego zakresu spektrum światła widzialnego. Oczy nie są przystosowane do patrzenia bezpośrednio na sztuczne źródło światła Długotrwałe oddziaływanie takiego promieniowania na wzrok jest fatalne w skutkach. A przecież w ciągu dnia mnóstwo czasu spędzamy wpatrzeni w bardzo jasne ekrany telewizorów, komputerów, tabletów czy smartfonów, nie wspominając o wpływie domowego czy ulicznego oświetlenia LED. - Problem staje się coraz bardziej poważny, ponieważ ludzie żyją dłużej, a dzieci już od najmłodszych lat korzystają z elektroniki - przestrzega dr Sánchez-Ramos. - Oczy nie są przystosowane do patrzenia bezpośrednio na sztuczne źródło światła, ale do widzenia otaczającego nas świata w naturalnym oświetleniu - dodaje. Dr Celia Sánchez-Ramos w swoich opiniach opiera się na badaniach opublikowanych na łamach naukowych magazynów: „Photochemistry”. i „Photobiology”, których jest zresztą współautorką. Przeprowadzone badania wykazały destrukcyjne działanie promieniowania LED na ludzki nabłonek barwnikowy siatkówki.
Czyli druga taka Zamkowa, rozumiem? Tam na tej ulicy jest tak ślicznie, a całkiem wzdłuż las, to nawet z lasu widać pięknnie oświetlone na biało ulicę.
tak jest ! :) Panie IP...184 jestem kierowca w tym trudnym miescie szwabskim i zle ze obrocili ten ruch, powinno zostac jak dawaniej. Pozdrawiam. ...184 :D
Tak, zgadza się :-)))Panie Kierowco zwracam honor :-)
dobrze stoi, to nowa promenada i jedziesz w kierunku granicy a na starej promenadzie jest odwrotnie, jedziesz w kierunku kanału
w calym miescie powinni wymienic i po roku sie napewno by zwrocilo z nawiazką
Bardzo dobrze bo to daje oszczędności, powinno być to przykładem dla innych.
Chodzi o tą zaparkowaną Mazdę- ulica jednokierunkowa i nie w te stone Panie Kierowco !
Nie mogę skumać jak i gdzie to zdjęcie jest zrobione...
te ledy wszedzie zakladają i tylko razi to po oczach tą zimną barwą, gdzie dobre stare żarówki, które dawały ciepłe przyjemne dla oka światło.