POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [05.10.2017, 12:04:29] • zachodniopomorskie

Zachodniopomorska Karta Seniora

Zachodniopomorska Karta Seniora

fot. Organizator

Zachodniopomorska Karta Seniora jest wprowadzona w związku z realizacją przez Województwo Zachodniopomorskie Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014 –2020 pn. Region dla Rodziny, przyjętego Uchwałą Nr XXXVIII/517/14 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w dniu 30.09.2014 r.

Celem wprowadzenia „Zachodniopomorskiej Karty Seniora ” jest:
- promowanie wartości wieku dojrzałego, poprzez włączanie osób 60+ w aktywność społeczną;
- wspieranie seniorów w regionie, w tym wzmocnienie ich kondycji finansowej
- zachęcanie osób 60+do korzystania z dóbr kultury i innych na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Zachodniopomorska Karta Seniora skierowana jest do osób 60+ mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

Jednostką koordynującą realizację zadania Zachodniopomorska Karta Seniora jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Karta jest wydawana bezpłatnie na wniosek osoby spełniającej warunki do jej przyznania.
Wniosek o jej przyznanie składa się w jednostce organizacyjnej Samorządu ze względu na miejsce zamieszkania, tj. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wolinie a następnie jednostka organizacyjna występuje z wnioskiem do Urząd Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego o wydanie karty. Wniosek rozpatrywany jest w ciągu 30 dni od daty wpływu.

Odbiór kart jest w jednostce organizacyjnej w której wniosek został złożony.

Zachodniopomorska Karta Seniora jest własnością Województwa Zachodniopomorskiego.
Karta ważna jest tylko z dowodem osobistym. Posiadacz karty zobowiązany jest do ochrony karty przed jej utratą lub zniszczeniem. W przypadku utraty, zgubienia lub zniszczenia Karty wydawany jest duplikat z tym samym numerem. Także zmiana danych osobowych wymaga wydania duplikatu Karty.

Posiadacz Zachodniopomorskiej Karty Rodziny będzie mógł korzystać z ulg i uprawnień wynikających z programu tylko na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Wykaz rodzaju ulg i uprawnień wynikających z Posiadania Karty zostanie opublikowany na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie www.rops.wzp.pl/region-dla-rodziny

Wszystkich uprawnionych i chętnych do składania wniosku o przyznanie Zachodniopomorskiej Karty Seniora zapraszamy do Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolinie ul. Prosta 1, pokój 211, w godz. od 7.30 do 15.30. Informacje telefoniczne udzielane są pod numerem tel. (091) 32- 61 176 lub 500 024 833.

Organizator


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Sobota [07.10.2017, 17:46:22] • [IP: 92.42.113.**]

Obawiam, że nie wszyscy, którzy spełniają warunki przyznania karty mają dostęp do internetu?!Piękne idee i pomysły, ale oddalone od rzeczywistości. I skąd ten adres w Wolinie? Kto to pisał? Pomieszanie z poplątaniem.

Gość • Sobota [07.10.2017, 00:20:46] • [IP: 92.42.114.***]

O co tu chodzi z tą kartą nie można jaśniej napisać a jak nie ma się tej karty to nie można korzystać. Strasznie to jakoś zagmatwane. Co w tym wniosku trzeba napisać.

Gość • Czwartek [05.10.2017, 18:18:09] • [IP: 92.42.119.**]

Oczywiście dla mieszkańców Swinoujscia punktem skladania wniosków jest UM Świnoujście

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 10 listopada Urząd Miasta Świnoujście i Terenowy Punkt Paszportowy będą nieczynne Drodzy mieszkańcy i goście Świnoujścia, informujemy, że zgodnie z Kodeksem pracy – w poniedziałek 10 listopada 2025 r. Urząd Miasta Świnoujście oraz Terenowy Punkt Paszportowy będą nieczynne. W razie konieczności załatwienia bieżących spraw, zapraszamy Państwa w piątek 7 listopada lub w środę 12 listopada ■ W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■