POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [03.10.2017, 12:11:09] • zachodniopomorskie

Czyste plaże dzięki WWF Polska!

Czyste plaże dzięki WWF Polska!

fot. Organizator

W ubiegły weekend, wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF już po raz czwarty zorganizowali akcję „Czysta Plaża”. Podczas sprzątania wybrzeża od Mrzeżyna do Dźwirzyna i od Kołobrzegu do Dźwirzyna zebrano w sumie przeszło 3600 litrów śmieci. Celem projektu było zwrócenie uwagi na rosnący problem zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego, a także przyległych do niego terenów plaż i wydm. Zgodnie z tradycją cała akcja zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem oraz ogniskiem.

Czwarta edycja akcji „Czysta Plaża”, organizowana przez Wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF Polska odbyła się 1 października br., w niedzielę, na odcinku Świnoujście – Kołobrzeg. W tym czasie wolontariusze wraz ze wszystkimi chętnymi, którzy zgłosili się do pomocy, sprzątali plaże od Mrzeżyna do Dźwirzyna i od Kołobrzegu do Dźwirzyna. Każdy kto wziął udział w akcji mógł również wesprzeć schronisko Reks w Kołobrzegu, ofiarowując karmę dla zwierząt.

„Co roku, w akcji Czysta Plaża, wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF wspiera duża grupa okolicznych mieszkańców, ale również osób, które przyjeżdżają z całej Polski, aby tego dnia poprzeć nasze działania.

W tym roku również nie zabrakło chętnych, którzy przez cały dzień pomagali nam czyścić plaże z wakacyjnych śmieci. Niestety ilość wyrzucanych odpadów nie maleje, dlatego chcemy głośno mówić
o problemie zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego i przyległych do niego plaż i wydm, aby zwiększać świadomość turystów i mieszkańców” - mówi Konrad Wrzecionkowski, lider Błękitnego Patrolu WWF Polska.

Problem istnieje naprawdę - odpady, które dostają się do morza stanowią poważne zagrożenie dla środowiska, w tym m.in. ryb, ptaków i ssaków morskich, a także zwierząt żyjących na wydmach i w lasach przy plażach. Również, sami ludzie stają się ofiarą własnych, nieprzemyślanych działań. Plastikowe odpady rozcierane w morzu na pył oraz pochodzące m.in. z kosmetyków cząsteczki mikroplastiku są zjadane przez ryby, które następnie konsumujemy na talerzu.

Wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF wdrażają liczne projekty ratowania przyrody nad polskim morzem.

W krótkim filmie z udziałem oddanego sprawom ochrony przyrody aktora, ambasadora WWF – Marcina Dorocińskiego, opowiedzieli o tym jak pomagają żyjącym w Bałtyku zwierzętom – fokom, morświnom i ptakom morskim oraz jak chronią środowisko morskie – m.in. poprzez akcje sprzątania śmieci.

Film o działaniach Błękitnego Patrolu WWF: https://www.youtube.com/watch?v=3qrL2rkJHoE&feature=youtu.be


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [04.10.2017, 06:37:48] • [IP: 92.42.116.***]

Jeśli zebrali tylko tyle worków, ile jest na zdjęciach, to trzeba przyznać, że jest dobrze: śmiecimy mało.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ We wtorek 14 stycznia 2025 r. o godzinie 9.00 na placu Rybaka w Świnoujściu rozpoczną się uroczystości pamięci ofiar katastrofy promu m/f „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło w niej 55 osób, w tym 35 pasażerów i 20 członków załogi. O godzinie 9.00 zabrzmią tyfony i syreny na statkach oraz okrętach stojących w świnoujskim porcie ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś (sobota) posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■