POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.09.2017, 18:32:37] • Świnoujście

Norweski gazowiec w Świnoujściu

Metanowiec „Arctic Discoverer” przypłynął w sobotę rano do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Wielkość dostawy wyniesie ok. 140 tys. m³ LNG, co po regazyfikacji daje ok. 84 mln m³ gazu ziemnego.

– Biuro handlowe PGNiG w Londynie, otwarte w lutym 2017 r., osiągnęło już pełną zdolność operacyjną. Dzięki temu stale obserwujemy rynek LNG i natychmiast korzystamy z pojawiających się atrakcyjnych ofert. Dzięki dostawom typu spot korzystnie uzupełniamy nasze portfolio dostaw gazu – powiedział Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG SA. – Norwegowie są dla nas sprawdzonymi partnerami nie tylko przy współpracy na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, ale także przy transakcjach dotyczących LNG – dodał.

Transport z Norwegii będzie drugą dostawą typu spot z tego kraju do Polski. Pozostałe dwie pochodziły z USA i Kataru.

Od czerwca 2016 r. do sierpnia 2017 r. do Polski trafiło łącznie blisko 2,1 mld m³ gazu ziemnego po regazyfikacji (3,5 mln m³ skroplonego gazu ziemnego). Tylko w 2018 r. w ramach kontraktu długoterminowego między PGNiG i Qatargas, do Polski trafi ok. 2,9 mld m³ gazu z regazyfikacji.

PGNiG


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 20:48:19] • [IP: 77.113.53.***]

Cały czas myślę o bezpieczeństwie miasta, ale jak widać jest OK... no i śpię spokojnie.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 15:42:48] • [IP: 109.243.191.***]

13:27 - bardzo ekonomiczna. Już samo istnienie portu LNG niesłychanie wzmacnia pozycję przetargową Polski w negocjacjach nt.ceny gazu importowanego z Rosji, wcześniej nie było o tym mowy. Wcześniej wicepremier Pawlak juz miał sie ugodzic z Rosjanami co do wyjątkowo wysokiej ceny gazu do r.ok.22, ale wtedy interweniowała o dziwo Unia i udało się zmniejszyc cenę, ale i tak jest wyższa niż krajów zachodnich. Poza tym jeśli Rosji udałoby sie zamienic dostawy gazu w pistolet przy skroni Polski, to cena za gaz staje sie niewyobrażalnie wysoka, narusza wręcz suwerenność, a ta ceny nie ma, jest bezcenna, więc nawet drogi gaz (częśc jego dostaw dla Polski, ta portowa) nie jest nigdy za wysoka.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 13:27:29] • [IP: 184.168.46.**]

Inwestycja nieekonomiczna.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 11:03:51] • [IP: 109.243.191.***]

21:45 - Nikt nie dorówna twej idolce, Pani Kopaczce, która na ok.8 miesięcy przed prawdziwym uruchomieniem portu LNG przyjechała do Świnoujścia - tuz przed wyborami - obfotografowała sie, pokłapała kopaczką ustną, że to jej partia, że to ona, że to my, po czym czmychnęła, przegrała wybory, port zaczął dopiero robic testy techniczne, a w ogóle to powstał dlatego, że promotorem i pomysłodawcą tego portu był L.Kaczyński, PiS, lecz wykonanie z przyczyn czysto politycznych przypadło PO. Jednak z winy tej partii doszło do wydłużenia budowy tego portu aż o 2 lata, o czym nie pokłapano z miejsca szumnych deklaracji w czasie wizyty Kopaczki.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 01:03:42] • [IP: 49.213.19.***]

do IP: 92.42.113.**] a po co? w porcie tez kazdy statek ma miec powitanie? dorosnij gosciu

Gość • Sobota [09.09.2017, 22:53:54] • [IP: 80.245.189.***]

Od czerwca 2016 r. do sierpnia 2017 r. do Polski trafiło łącznie blisko 2, 1 mld m³ gazu ziemnego po regazyfikacji (3, 5 mln m³ skroplonego gazu ziemnego). Po to jest

Gość • Sobota [09.09.2017, 21:45:29] • [IP: 92.42.113.**]

Tym razem nie było uroczystego powitania ? Nikt z tow.nie zaszczycił tego ważnego wydarzenia w życiu naszego rozkwitającego kraju? Jestem bardzo rozczarowany.

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ruch między węzłami Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje został przekierowany na nową S3. Ruch odbywa się na tym odcinku z zawężeniem do jednego pasa w każdą stronę. Częściowo uruchomiony został węzeł Międzyzdroje, nie ma już tymczasowego ronda i ruch jest płynniejszy. To kolejny etap udrażniania przejazdu nową S3 ■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■