POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [25.08.2017, 16:49:36] • zachodniopomorskie

Wał naprawiony, ale prace wciąż trwają

Wał naprawiony, ale prace wciąż trwają

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Przerwany w Żukowie Morskim wał przeciwpowodziowy na rzece Grabowej został już naprawiony, ale wymaga jeszcze zabezpieczenia i ustabilizowania. Na miejscu wciąż pracuje wojsko dysponujące amfibiami i śmigłowcem, a także pracownicy Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, którzy starają się wypompować wodę z podtopionych terenów.

Wg. informacji przekazywanych przez ZZMiUW w Szczecinie, na miejscu gdzie doszło do przerwania wału przeciwpowodziowego pod Darłowem, wciąż potrzebne jest wsparcie w postaci wojskowego śmigłowca. Tylko w ten sposób można bowiem skutecznie wzmocnić zabezpieczony już wał. Ten uległ rozszczelnieniu także po drugie stronie rzeki Grabowej, gdzie wyrwę o wielkości ok. 4m udało się naprawić pracownikom Zachodniopomorskich Melioracji.

Pracujący cały czas na miejscu melioranci przekazują, że wciąż wyłączona z pracy jest stacja pomp w Żukowie Morskim, gdzie zalanie sięgnęło wysokości 80 cm. Awaryjne pompowanie wody udało się uruchomić na stacjach pomp Bobolin i Dąbki. Poziom wody w tych miejscach ciągle wzrasta, ale nie ma tam zagrożenia zalania terenów zabudowanych. Poziom wody podniósł się również na polderze Dąbki, gdzie Zarząd Melioracji zapewnił pracę 4 agregatów. Zalaniu uległo także ok. 150 ha gruntów rolnych we wsi Bukowo, a podtopione jest ok 100 ha użytków zielonych w Dobiesławie, Jeżycach i Jeżyczkach.

Jeszcze z samego rana z Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego wysłano na teren powiatu darłowskiego pompę o dużej wydajności, a także zapas worków typu big-bag. Mimo umiarkowanie optymistycznych prognoz pogody, wały są mocno nasiąknięte wodą a sytuacja wymaga kontroli.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ We wtorek 14 stycznia 2025 r. o godzinie 9.00 na placu Rybaka w Świnoujściu rozpoczną się uroczystości pamięci ofiar katastrofy promu m/f „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło w niej 55 osób, w tym 35 pasażerów i 20 członków załogi. O godzinie 9.00 zabrzmią tyfony i syreny na statkach oraz okrętach stojących w świnoujskim porcie ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś (sobota) posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■