POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.08.2017, 08:23:48] • zachodniopomorskie

Nietrzeźwi kierowcy holowali kradzione auto

Stargardzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości i holowali przy tym skradzione auto. Dodatkowo żaden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania.

W miniony sobotni wieczór stargardzcy policjanci na terenie gminy Suchań dostrzegli dwa holujące się pojazdy, których kierowcy wzbudzili podejrzenia funkcjonariuszy. Jak się szybko okazało podjęta interwencja była trafna, bo zarówno holujący jak i holowany byli w stanie nietrzeźwości i nie posiadali uprawnień do kierowania. Pierwszy z nich to 22-letni kierowca Opla Corsy, który w organizmie miał 1,5 promila alkoholu, natomiast jego 35-letni kolega, który kierował holowanym Peugeotem 406, w organizmie miał ponad promil. Na domiar złego policjanci ustalili, że holowany peugeot chwilę wcześniej został skradziony w okolicy Tychowa.

Mężczyźni, którzy są mieszkańcami powiatu stargardzkiego trafili do policyjnego aresztu, a funkcjonariusze zabezpieczyli materiał dowodowy i szczegółowo przyjrzeli się sprawie. W konsekwencji podejrzani usłyszeli już część zarzutów. Zgodnie z kodeksem za takie zachowanie grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

kom. Łukasz Famulski /KR


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ostrzeżenie pierwszego stopnia, wydane przez IMGW, dotyczy wystąpienia silnego wiatru na wybrzeżu województwa zachodniopomorskiego. Od wtorku 16 września do czwartku 18 września przewidywany jest wiatr o średniej prędkości do 70 km/h, w porywach dochodzący do 85 km/h, który będzie wiał z południowego-zachodu. Na środę 17 września prognozy przewidują także intensywne opady deszczu, które mogą wynieść nawet 60 mm w ciągu 24 godzin. Dodatkowo, opadom deszczu mogą towarzyszyć burze. ■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■