POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [29.07.2017, 09:13:18] • Polska

Polska za³oga FlexiStav Apotex Team ponownie we W³oszech

Za³oga Paw³a Tarnowskiego w swoim kalendarzu regatowym na ten weekend mia³a wpisany start w klasie Delphia24, ale wspólnie doszli do wniosku, ¿e warto potrenowaæ przed Mistrzostwami ¦wiata na Sardynii. W³a¶nie dzi¶ rozpoczêli kolejny start w klasie J70 we w³oskim Scarlino.

Puchar W³och Alcatel J70 dobiega koñca. Ostatnim akcentem definiuj±cym zwyciêzców s± regaty w przepiêknej Toskani. To w³a¶nie tam w¶ród blisko 60 jachtów wystartuje ten z logo FlexiStav Apotex Team.

- Podjêli¶my wspóln± decyzjê w za³odze, ¿e musimy jeszcze pop³ywaæ na J-otce, bo ostatni raz byli¶my na niej w czerwcu. Mistrzostwa ¦wiata we W³oszech dopiero we wrze¶niu, wiêc to by by³a to za du¿a przerwa – wyja¶nia sternik Pawe³ Tarnowski.

To pierwszy rok startów tej za³ogi na jachcie J70. Tym bardziej na uwagê zas³uguje fakt, ¿e w Pucharze W³och plasuj± siê na do¶æ wysokiej pozycji. To wzmacnia ich apetyt na kolejne podboje.

- Ca³kiem nie¼le wygl±damy w tym rankingu Alcatela W³och, dlatego te¿ nastawiamy siê na ostr± walkê. Na ponad 100 ³ódek, jeste¶my w trzeciej dziesi±tce, to ca³kiem dobry wynik i dobrze by³oby go utrzymaæ – mówi Tomasz B±czkiewicz.

Zdanie to brzmi szczególnie walecznie zw³aszcza po ostatnim pechowym starcie w klasie Delphia24.

- Po awariach na Mistrzostwach Polski, tych d³ugodystansowych, mamy taki niedosyt sukcesu. Trudno, nie wysz³o nam. Najgorzej kiedy wina le¿y po stronie sprzêtu, a ty wiesz, ¿e nic wiêcej nie mog³e¶ zrobiæ – dodaje B±czkiewicz

Wygl±da na to, ¿e ¿eglarze przed wrze¶niowymi mistrzostwami ¶wiata bêd± mieli jeszcze jedn± okazjê do startu, a zarazem treningu w klasie J70.

- Dos³ownie przed chwil± otrzymali¶my informacjê o regatach na 50-lecie klubu ¿eglarskiego, które rozegrane bêd± dok³adnie w tym samym miejscu co Mistrzostwa ¦wiata na Sardynii. Wszystko wskazuje na to, ¿e pojedziemy tam wcze¶niej ¿eby wzi±æ w nich udzia³. To bêdzie znakomita okazja do treningu przed fina³em tego sezonu – mówi Pawe³ Tarnowski.

Regaty w Scarlino potrwaj± do niedzieli. Wsród naszych rodaków oprócz za³ogi FlexiStav Apotex Team w regatach w Scarlino startuje tak¿e za³oga Piotra Kêdziory na jachcie Cellfast.

Za³oga Flexistav Apotex Team startuje w sk³adzie:

Pawe³ Tarnowski, £ukasz Kiwer, Tomasz B±czkiewicz, Piotr Kucharski

Wiêcej informacji o za³odze: www.facebook.com/FlexiStavSport/


Kolejny start za³ogi to regaty w klasie Delphia24 to Mistrzostwa Polski Startelekom, Delphia Yachts Kot CUP 2017 w po³owie sierpnia. Najwa¿niejszym punktem sezonu dla za³ogi, bêdzie start w Mistrzostwach ¦wiata klasy J70 na Sardynii we wrze¶niu gdzie zg³oszonych jest blisko 200 jachtów.

MT PARTNERS SPÓ£KA JAWNA, TOMASZ SZYMAÑSKI, MACIEJ CYLUPA


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostêpnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj±c komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykê prywatno¶ci.

Zauwa¿y³e¶ b³±d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344
■ Ostrze¿enie meteorologiczne – Dzi¶ od 13:00 do 23:00 burze z gradem i porywami wiatru do 90 km/h w ca³ym woj. zachodniopomorskim. Uwaga na intensywne opady deszczu, mo¿liwe utrudnienia komunikacyjne i ryzyko po¿arów ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedzia³ku 7 lipca na granicy z Niemcami bêd± obowi±zywa³y czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Stra¿y Granicznej wspierani przez ¿o³nierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i ¯andarmeriê Wojskow± bêd± prowadziæ kontrole na 19 przej¶ciach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybli¿yli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastêpc± komendanta Morskiego Oddzia³u Stra¿y Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole bêd± mia³y charakter selektywny - funkcjonariusz Stra¿y Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobê nale¿y poddaæ kontroli. Pamiêtajmy, ¿e celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronê Polski. Dlatego kontrole maj± byæ prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wp³ywaæ na przekraczanie granicy przez naszych mieszkañców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzaj±cych nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zosta³y wprowadzone na 30 dni, z mo¿liwo¶ci± ich przed³u¿enia ■