POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [27.07.2017, 08:49:29] • zachodniopomorskie

Zdolna uczennica z woj. zachodniopomorskiego na innowacyjnym obozie naukowym ADAMED SmartUP w SGGW

Aż dwa tygodnie intensywnych zajęć praktycznych i teoretycznych z różnych dziedzin nauk ścisłych i przyrodniczych czekają na uczennicę z województwa zachodniopomorskiego, która znalazła się w gronie 50 uczestników naukowego obozu ADAMED SmartUP. Wyjazd jest dla niej szansą na kształcenie się w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach badawczych pod okiem wybitnych naukowców.

Przygodę z 3. edycją ADAMED SmartUP Agata Momot rozpoczęła internetową grą tekstową tzw. naukowym survivalem. W grze udział wzięło blisko 7000 młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych w wieku 15-19 lat. Uczennica z województwa zachodniopomorskiego znalazła się w gronie tych, którzy najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem. W efekcie, zaproszeni zostali na rozmowy kwalifikacyjne z Radą Naukową Programu. Teraz wezmą udział w innowacyjnym obozie naukowym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w terminie 16-29 lipca br.
„Tajemnica ludzkiego ciała”, „Inżynieria i robotyka” czy „Chemia organizmów żywych” to tylko nieliczne z zajęć czekających na tegorocznych uczestników obozu. Plan zajęć obfituje w wizyty do miejsc znajdujących się na liście lokalizacji, które musi odwiedzić każdy młody naukowiec np. Narodowe Centrum Badań Jądrowych czy Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Adamed. Obozowicze korzystać będą z profesjonalnie wyposażonych laboratoriów, sprzętów doświadczalnych, symulatorów oraz najnowszego sprzętu badawczego. Dla większości będzie to pierwszy kontakt z tak zaawansowanym wyposażeniem naukowym.

- Cieszy nas, że program ADAMED SmartUP z roku na rok zatacza coraz większe kręgi i zgłaszają się do nas uczniowie z całej Polski. Nowoczesny obóz naukowy to szansa dla młodzieży, na obcowanie z wybitnymi praktykami z najlepszych firm, uczelni i instytutów w Europie. Dla wielu z tych młodych ludzi program ADAMED SmartUP jest zarazem początkiem kariery naukowej - mówi Katarzyna Dubno, Członek Zarządu Fundacji Grupy Adamed, organizatora programu.
Już we wrześniu br. ruszy kolejna edycja ADAMED SmartUP. Weź udział w rekrutacji i powalcz o miejsce na innowacyjnym obozie oraz stypendium marzeń!

Więcej informacji na www.adamedsmartup.pl! Zdjęcia z zeszłorocznej edycji obozu dostępne są na fanpage’u ADAMED SmartUP, a film podsumowujący wyjazd dostępny jest na kanale w serwisie YouTube.
***
ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat. Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytut Badań Edukacyjnych, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.

Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.
Grupa Adamed to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała od podstaw na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Obecnie zatrudnia ponad 1700 osób. Od ponad 16 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest licznymi patentami.

Larysa Żuchowska
PR Manager
Grupa Adamed


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ We wtorek 14 stycznia 2025 r. o godzinie 9.00 na placu Rybaka w Świnoujściu rozpoczną się uroczystości pamięci ofiar katastrofy promu m/f „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło w niej 55 osób, w tym 35 pasażerów i 20 członków załogi. O godzinie 9.00 zabrzmią tyfony i syreny na statkach oraz okrętach stojących w świnoujskim porcie ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś (sobota) posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■