iswinoujscie.pl • Piątek [28.07.2017, 08:48:45] • Świnoujście
Znów niebezpiecznie przy Steyera. Ostre jak brzytwa ogrodzenie czyha na nieuwagę przechodniów!

fot. iswinoujscie.pl
Nasz Czytelnik zauważył, że przy ulicy Steyera po raz kolejny można natknąć się na niebezpiecznie wystającą aluminiową blachę. Na ten temat na łamach portalu iswinoujscie.pl już pisaliśmy. dwa tygodnie temu mieszkaniec informował nas o niebezpieczeństwie tuż obok miejsca widocznego na zdjęciu. Wtedy dzięki natychmiastowej reakcji straży miejskiej miejsce to zostało zabezpieczone. Jak będzie tym razem?
Z informacji prezydenckiego rzecznika wynika, że w tym przypadku magistrat ma nadzieję, że właściciel terenu ponownie zabezpieczy ogrodzenie.
-Nie jest to to samo miejsce ,o którym poprzednio pisał portal. Tamte, o wiele większe uszkodzenia w ogrodzeniu prywatnego inwestora zostały naprawione natychmiast po interwencji Straży Miejskiej. Mam nadzieję, że i tym razem przedsiębiorca zastosuje się do naszych wskazań- wyjaśnia Robert Karelus.
źródło: www.iswinoujscie.pl
13:12 -Kapitalne pytanie, bo ujawnia to, co w wielu Polakach siedzi. Zapytaj więc siebie, czy nie ma znaczenia puszczanie wolno psów - bez kagańców, ras: rotweiler, bokser, itd. - czy pozostawienie tego tematu, gdy widać, że obok nich przez ruski stadion masowo chodziły dzieci do szkół - pozostawiłoby ci sumienie spokojnym? A dziura w ścieżce rowerowej, na którą lada chwila najedzie i może się zabije rowerzysta? A ostro zakończony płot o wysokości ok. 60 cm na samym zakręcie ścieżki rowerowej, w sam raz, by rowerzysta nabił się na niego przy lada przewrotce, wypadnięciu z zakrętu? Jeśli bezpieczeństwo ludzi zabezpieczone PRAWEM uważasz za coś nic niewartego, to zgadzam się, to jest donos. Jeśli nie - to jest to czyn dobry, niemający nic wspólnego z donosem.
ogrodzenie" czyha" ?? co za potwor!!
10:27:15 - Dla Ciebie dzień bez donosu, to dzień stracony, prawda?
To czytelnik jak pies chodzi przy płocie !!
Poza tym zakręt jest źle wyprofilowany
To skrzyzowanie jest bardzo niebezpieczne ze wzgledu na zółte barierki które skutecznie uniemozliwaja dobrą widoczność i bezpieczeństwo. Po wyłączeniu sygnalizacji to wjazd na Grunwaldzką wykonuję z duszą na ramieniu.
To dzielni strażnicy nie zauważyli przy poprzedniej interwencji że podobna wyrwa od dawna znajduje się 15 metrów obok?
AD: Piątek [28.07.2017, 09:58:47] • [IP: 185.36.169.***] SZKOPY ZAWSZE BYŁY ANTY POLSKIE
Niektórzy krytykuja iswinoujscie za wysuwanie na 1.plan takich małych tematów, ale moim zdaniem dobrze, że tak robicie, bo to jest pokazanie, że miasto można zmieniać za sprawą każdego z nas, bo magistrat potrafi nie widziec danej usterki przez całe lata. Ja przy kilku kwestiach mniejszej wagi uparłem sie i przez telefony, interwencje zmieniłem konkretne, małe uciążliwości i niebezpieczeństwa: dziurę w ścieżce rowerowej, ostro zakończony płot tuż przy niej, zawalidrogę stawianą przez Sezamkowców na chodniku, zmuszającą do wchodzenia na jezdnię, takież parkowanie (auta pozostawiały tylko 40 cm pieszym). Gdy jeszcze był stadion ruski, dzwoniłem na Policję, bo puszczano tam bardzo niebezpieczne psy bez kagańców, a była to droga do szkół dla licznych dzieci.
Radio Szczecin podało dziś fejka że policja zatrzymała za jazdę po pijaku strażnika miejskiego ze Świnoujścia. Faktycznie zatrzymali szefa ochrony hotelu Radisson (byłego strażnika granicznego ze Szczecina). Nie wiem jak można podawać taką informację bez sprawdzenia u źródła. Pozdrawiam naszych strażników miejskich!
PRZEDSIĘBIORCA ŁASKI NIE ROBI. SĄ STOSOWNE PRZEPISY ODNOŚNIE ZABEZPIECZENIA BUDOWY I PRZEPISY O OPŁATACH ZA ZAJĘCIE PASA DROGOWEGO NA PROWADZENIE PLAC REMONTOWYCH I BUDOWLANYCH. CYTAT: Zgodę na wejście w teren pasa drogowego danej drogi i jego zajęcie w celu prowadzenia jakichkolwiek działań (robót budowlanych) wydaje zarządca tej drogi. Zgodę tę stanowi zezwolenie, wydawane w formie decyzji administracyjnej. Za zajęcie pasa drogowego pobierana jest opłata – jednorazowa lub wielorazowa (roczna), natomiast zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia właściwego zarządcy drogi obciążone jest karą pieniężną w wysokości 10-krotności opłaty, należnej z tytułu zajęcia pasa drogowego (np. jeśli za zajęcie pasa drogowego – po wcześniejszym otrzymaniu zezwolenia – podmiot zobowiązany byłby do uiszczenia 100 złotych to zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia wiązałoby się z karą w wysokości 1000 złotych).
Zabezpieczone!
Przecież tak to wyglądało ostatnim razem, nie wspominając o lejacej się wodzie od strony ul. Grunwaldzkiej.
Najchytrzejszy człowiek świata nic nie zrobi bo to kosztuje. ...