POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.07.2017, 17:11:10] • Świnoujście

Już w ten weekend startuje strefa Małych Ratowników w Świnoujściu

Już w ten weekend startuje strefa Małych Ratowników w Świnoujściu

fot. Organizator

Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stworzył program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Volkswagen jest głównym partnerem Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” który wprowadził nauczanie pierwszej pomocy do wszystkich szkół podstawowych w Polsce.  Już w najbliższy weekend Volkswagen zaprasza do strefy Małych Ratowników w Świnoujściu, gdzie wszystkie dzieci dowiedzą się, w formie zabawy, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy. Plażowa strefa czynna będzie od 15 do 23 lipca, w godzinach 9.00 – 17.00.

Twoje dziecko z fascynacją śledzi przygody superbohaterów, chce zostać jednym z nich i posiadać supermoc, dzięki której można pomagać innym ludziom oraz zapewnić im bezpieczeństwo? Jeśli tak – przyjdźcie razem… na plażę! Od 15 do 23 lipca Volkswagen zaprasza do strefy w Świnoujściu, gdzie wszystkie dzieci dowiedzą się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy. W najbliższą sobotę na najmłodszych będzie także czekać Anna Dydzik – autorka bloga „Nieperfekcyjna Mama”.

Dzięki programowi „Mali Ratownicy”, stworzonemu przez Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, każde dziecko może zdobyć supermoc i dowiedzieć się jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy, kogo zawiadomić w sytuacji alarmowej, na jaki numer zadzwonić czy jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trudnej sytuacji. Teraz najmłodsi mogą nauczyć się tych ważnych rzeczy także podczas wakacji, spędzając czas na plaży. Już od 15 lipca, w strefie Volkswagena, instruktorzy Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować pokażą wszystkim chętnym jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

- Zasad udzielania pierwszej pomocy powinniśmy uczyć najmłodszych po to, by już od małego wyrabiać w nich dobre nawyki, kształtować poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, uczyć opanowywania emocji w trudnych sytuacjach oraz by budować ich pewność siebie i zaufanie do własnych kompetencji w zakresie udzielania pomocy drugiej osobie – mówi Katarzyna Grzelak, Koordynator prowadzonego przez Fundację WOŚP Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Już w ten weekend startuje strefa Małych Ratowników w Świnoujściu

fot. Organizator

Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ tylko 11%[1] dorosłych w wieku 35-44 lat na pytanie: „Czy umiałbyś udzielić pierwszej pomocy w razie zagrożenia zdrowia lub życia?” odpowiada:  „Zdecydowanie tak”. Grupa ta jest niezwykle istotna, gdyż to w niej znajdują się rodzice dzieci w wieku 6-14 lat. Rodzice, od których dzieci powinny uczyć się zasad postępowania także w sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Przede wszystkim tego, że udzielona umiejętnie i szybko pierwsza pomoc często decyduje o przeżyciu.
 
- Chcemy, by wszystkie dzieci w Polsce potrafiły szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy! Dzięki takim akcjom udowadniamy, że w każdym dziecku drzemie potencjał do stania się bohaterem i ratownikiem – mówi Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen. – Mamy nadzieję, że w długoletniej perspektywie program Mali Ratownicy przyczyni się do kształtowania pożądanych postaw społecznych i utrwalania wartości. Będzie dodatkowym wsparciem dla rodziców, szkół i społeczności w procesie wychowywania odpowiedzialnych, silnych i wrażliwych na otoczenie ludzi. – dodaje Szaniecki.

Mali Ratownicy czekają na Was:

→ 15-23 lipca w Świnoujściu
→ 28-30 lipca w Darłowie
→ 11-13 sierpnia we Władysławowie
→ 18-20 sierpnia w Olsztynie

Wszystkie spotkania odbędą się w ramach Projektu Plaża organizowanego przez TVN.

Już w ten weekend startuje strefa Małych Ratowników w Świnoujściu

fot. Organizator

W programie m.in.:

→ Szkolenie z pierwszej pomocy
→ „Koło Fortuny” dla dzieci
→ Gra „Było Sobie Życie”
→ Układanie puzzli na czas
→ Ścianka do zdjęć
→ Konkursy z nagrodami


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Czwartek [13.07.2017, 22:44:33] • [IP: 109.243.210.*]

Nie ma tu nic do rzeczy że na silniku benzynowym, ja pisałem o głośnej aferze z Volkswagenem, z zafałszowaniem danych o spalaniu. Zapłacili za to potężną karę, wielkie pieniądze. I stracili dobre imię. I ciekawe, jak dzieciństwo ludzi z okresu PRL nie tak bardzo było odmienne - wtedy wiele sygnowały podobnie szemrane instytucje, firmy - PZPR, ZSMP, zakłady socjalistycznej pracy, a dziś Jerzy O., ta firma.

Gość • Czwartek [13.07.2017, 21:59:44] • [IP: 199.66.88.**]

18:56:22 Auto, które przyjechało, miało silnik benzynowy. Nie czepiaj się, tu chodzi o dzieci. Niektóre dzieciaki, nawet nie wiedzą, co znaczy Volkswagen. Ważne, że próbują nauczyć się pomagać.

Gość • Czwartek [13.07.2017, 18:56:22] • [IP: 109.243.210.*]

Ciekawie sie dopasowali - marka samochodu, firma słynna z przekrętu, z" Dieselgate" (zafałszowane dane dotyczące spalania) i- WOŚP, firma słynna z procesu Jerzy O.- bloger Matkakurka, dzięki któremu to procesowi dowiedzieliśmy się, że 1.Jerzy O. nie chce udostępnic sądowi ksiąg finansowych i 2.wbrew swoim deklaracjom jednak finansował Woodstock z WOŚP, a ściślej - z odsetek kapitału WOŚP.

Gość • Czwartek [13.07.2017, 18:11:36] • [IP: 95.129.226.**]

Niedługo zamiast ratować życie pis będzie uczył się modlić nad poszkodowanym i dobijać wszystkich którzy go nie popierają. Brawo maluchy.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Szczecin-Świnoujście późnym wieczorem. Na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy pozostaną uruchomione w czerwcu br. późnowieczorne połączenia w obu kierunkach o nazwie „Wiatrak”. Szczególnie wieczorny pociąg ze Szczecina do Świnoujścia okazał się sporym sukcesem, gdyż codziennie z tego połączenia korzysta przeciętnie 70 osób. Dodatkowo uruchomiona zostanie jedna para nowych pociągów w godzinach porannych, a wczesnoporanne pociągi ze Świnoujścia do Szczecina będą kursowały codziennie, czyli w terminie rozszerzonym względem obecnego rozkładu jazdy. Pozwoli to mieszkańcom i turystom także w weekendy i święta dojechać m.in. do Szczecina Dąbia na przesiadki do pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających ze Szczecina np. do Warszawy (w tym na express Chrobry i pociąg Pendolino). Łącznie na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy w dni robocze uruchamianych będzie 14 par pociągów regionalnych, a w weekendy 12 par, co oznacza, że przez większą część dnia pociągi na tej trasie kursować będą co godzinę ■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■